Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Pereljem az iskolát?

Kollar1000 kérdése:

Pereljem az iskolát?

Figyelt kérdés

Nem napi story elég borzalmas!

Bűncselekmény áldozata lett a gyermekem.Lett egy jóg erős ítélet az elkövető ellen.De mivel sérült gyerekek kollégiumi elhelyezése mellett történt állítólag felügyelet mellett épp ezért nem az elkövetőt hanem az iskolát tenném felelősé.Probáltam az ügyvéddel peren kívül megegyezni velük de nem akar a fenntartó fizetni.Hárit,nem ismerik el hogy hibáztak pedig jogerős az ítélet.

Folytassam? Vigyem bíróság elé?



2016. nov. 3. 19:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem lehet tudni, mi történt, mert nagyon sokat számíthat.


Ettöl függetlenül elég valószínütlennek tartom, hogy értelme lenne a pernek. Persze, perelni lehet, csak feltehetöen igencsak ráfizetsz.

2016. nov. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Lehet tudni hogy mi történt! Csak nem szívesen írtam ki.Szemérem elleni erőszak!
2016. nov. 3. 20:10
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz meg egy ügyvédet.
2016. nov. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Ezért hogy lehetne az ISKOLA felelös?


Egy ember ártott a gyerekednek, és nem az egész iskola. Arról nem tudhat elöre senki, hogy az illetö nem megfelelöen fog viselkedni - ehhez ugyanis jövöbe kellett volna tudni látniuk.


Indíthatsz ugyan pert, ha nagyon akarsz, de jogalapod nincs rá, és a végén egyrészt fizetheted a perköltségeket, másrészt az iskola viszont - jogosan - indíthat ellened kártérítési pert hitelrontás miatt, ami nem két filléredbe fog kerülni

2016. nov. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a GyKn viszonylag alacsony az egy főre jutó ügyvédek száma.
2016. nov. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Úgy látom nem világos..iskolán belül egy nagyobb diák követte el a bűncselekményt.A kollégiumi szobában.
2016. nov. 3. 21:17
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem az ügyvédet kérdezed meg?
2016. nov. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azért nem az ügyvédet mert,csak ma tudtam meg hogy nem akarnak egyezkedni.És abban bíztam hogy itt a fórumon esetleg volt már valaki hasonló helyzetben,bár azt kívánom soha ne éljen ezt át
2016. nov. 3. 21:43
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Így nagyon nagyon laikusként én azt mondom, ha pereled is az intézményt és neked adna a bíróság igazat, akkor sem ejtenének akkora érvágást rajtuk, mint amekkorát te elégtételként élnél meg. Szerintem sokkal fontosabb hogy az aki tette megbűnhődjön. Avval kapcsolatban pedig már jogerős ítélet született. Sajnálom egyébként! :(
2016. nov. 4. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Jogász vagyok, bár más területtel foglalkozom.


Az ami az alap, hogy bűncselekmény elkövetéséért az vonható felelősségre aki azt szándékosan vagy - ha a törvény a gondatlan elkövetését is bünteti - gondatlanságból elkövette.


Az iskola indíthat fegyelmi eljárást a felügyelő ellen, amennyiben számára felróható, hogy nem akadályozta meg, nem vette észre.


Véleményem szerint ez egy vesztes per lenne a részedről. Ez egy nem vagyoni kártérítés, ami megítélésére én kis esélyt látok.


Az egyetemi tanulmányaimat próbáltam összeszedni, mert azóta nem foglalkoztam ilyen témával.

2016. nov. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!