Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Van itt, akinek az alsó...

Van itt, akinek az alsó tagozatos gyermeke osztályában szociometriai vizsgálatot csináltak? Mi volt az oka, az eredményt megismerhették a szülők?

Figyelt kérdés
2017. jan. 9. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%

What the fuck??? En hatodikos vagyok de meg most sem vettunk ilyen anyagrészt.


11/L

2017. jan. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

1#-es ...uhhh...


Nàlunk nem csinàltak. De nem is hallottam még,hogy vhol csinàltak volna. Viszont kivàncsi vagyok, hogy van e ahol igen.

Amúgy szerintem, mivel ez a sulinak meg a tanàroknak fontos,biztos nem teszik közszemlére az eredményt és nem mutatjàk meg kérésre sem.


Nálatok csinàltak?

2017. jan. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

1-es vagyok:


Kiváncsi volnék azok véleményére, akik lepontoztak a valaszomat

2017. jan. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

És mire lennél mégis kivàncsi???

Arra hogy olyasmihez szóltàl hozzà ràadàsul elég tirpàk módon amiről gőzöd sincs?! Vagy milyen véleményt szeretnél?

Közöd nincs a kérdéshez,ìrtál egy oltàri marhasàgot,ami senkinek nem volt hasznos.


Remélem megfelel a vàlasz.

2017. jan. 10. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk az oviban minden évben csináltak egy egyszerűsített szociometriai felmérést. Suliban harmadikban.

(Én is végeztem már pedagógusként azokban az osztályokban, ahol tanítottam.)


A szociometria elsősorban a pedagógusok számára ad információt, ha végeznek is ilyen felmérést, nem biztos, hogy megosztják az eredményét. Ebből lehet látni, hogy milyen kiscsoportok vannak az adott közösségen belül, kik a vezéregyéniségek, stb.

Ha meg is osztják az eredményt az érintettekkel, akkor is csak a rájuk vonatkozó információkat, nem pedig az egész közösségét.

Pl. nekem az óvónők elmondták, hogy a lányomnak hány kölcsönös baráti kapcsolata van, kikkel van jóban, miben látják őt jónak a társai.

A sulis eredményt közvetlenül láttam, mivel azt én értékeltem. :)


Különösebb oka nincs egyébként ezeknek a felméréseknek, általában akkor végeznek, ha az adott pedagógust érdekli a téma, esetleg olyan továbbképzésre jár, ahol ez tananyag. Illetve mostanában a pedagógus minősítési rendszer miatt szoktak csinálni (jól mutat a pedagógus anyagában az osztályáról szóló szociometriai vizsgálat).

2017. jan. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Bocs utolsó, ez hol volt?

Nàlunk itt Pest belvàros nem hallottam hogy csinàltak volna. Persze ettől még lehet.

Fiam sulijàban tuti nem volt.

2#

2017. jan. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

# 6: Egy egyszerű kérdéssort töltetnek ki a gyerekekkel (ovisokkal szóban). Ezek között kétféle kérdéstípus van: az egyik a csoporton belüli kapcsolatokat és azok erősségét, kölcsönösségét vizsgálja (pl. kit hívnál meg a bulidra, ki mellé ülnél osztálykiránduláson, kivel osztanád meg a titkaidat, stb.). Ebből kirajzolódnak az adott közösségben lévő társas viszonyok, baráti kapcsolatok, csoportosulások. (Vagyis a szociogram, amin ábrázolódnak a különböző csoporton belüli szerkezetek: párok, háromszögek, csillagszerű halmazok, stb.)

A másik kérdéstípus pedig a csoporton belüli státuszokat vizsgálja (ki tudná jól képviselni az osztály a diákönkormányzatban, kik a jó sportolók, kiket küldenél tanulmányi versenyre, stb.)

A kérdések vegyesen vannak, általában 3-3 nevet lehet írni mindegyikhez.

Az ovis kérdések egyszerűbbek, pl. ha lenne egy almád, amit négyfelé vágunk, egy szeletet megtarthatsz magadnak, kinek adnád a másik három szeletet...


Ha megkérdezitek a gyereket, bizonyára el tudja mondani, hogy töltött-e ki ilyen kérdéssort. :)

2017. jan. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
# 6: Bocs, félreolvastam. Budapest XVI. kerület.
2017. jan. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Köszi ;-) Semmi baj.

Szocpedes vagyok tudom mi ez :-).

Szerintem jó dolog, de gyakorlatban nem igen talàlkoztam vele, ahol csináltàk volna. Ezért is ìrtam a kérdéshez. De örülök hogy használják.

Szerintem preventìv célokra tök jól tudnà hasznàlni a tanàr.


Köszi mégegyszer.

2017. jan. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

én is csináltam óvodai csoportnak.láthatták a szülők



ez nem tananyag,drága,ez a társas kapcsolatok felmérése :-)

2017. jan. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!