Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a Gloriett Sportiskolai Általános Iskolával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2017. dec. 6. 13:59
 1/4 anonim válasza:
65%

Vegyes. A felső tagozaton van pár életunt és gyerekgyűlölő tanár, de még több szülőgyűlölő. Különösen az igazgatók kívánják a hátuk közepére szülőket, úgy viselkednek velük, mintha azok csak alattvalók lennének.


Az iskola viszonylag jó értékelése a kompetencia eredményeken alapul. Azonban erre nagyon nem érdemes alapozni, hiszen ezt a felmérést felkészülés nélkül kellene megírni, itt pedig hatodikban és nyolcadikban egész évben nyomatják az előző évek kompetencia dolgozatainak a kitöltését. A gyerekek jegyet kapnak rá a felkészülés alatt is, és az élesben megírt dolgozatra is, az például témazáró dupla jegynek számít, sokaknak az év végi jegyük múlik rajta. Az iskolának meg sem szabadna nézni a dolgozatokat, csak továbbküldeni a központba, ők mégis megteszik, és kiértékelik. Még dicsőségfal is van a jól teljesítő gyerekeknek.


Nyílt titok, hogy a német tanítást nem viszi az iskola magas fokon, nyolc év után a gyerekek egy szót sem bírnak kinyögni idegen nyelven. Angolból jobb a helyzet.


A sporthoz való hozzáállás: az még OK, hogy itt kőkeményen megtartják a heti 5 tesit, akkor is, ha a gyereknek heti 6 plusz edzése van, hiszen sportiskola. De hogy egy vasárnap este vidéken megrendezett sportverseny után, amikor a gyerek éjfélre és haza, ugyanúgy be kell mennie másnap, és ugyanúgy megíratják vele a témazárót, az szerintem bunkóság. És nem sportiskolához illő dolog. Pont itt várná el az ember, hogy kicsit toleránsabbak legyenek a dologgal. Ugyanez a helyzet a délután megrendezett sportversenyekkel is, nem fogadják el indoknak a másnapi dolgozatírás alól, akkor sem, ha előző nap jelentették be azt.


Ennek ellenére az iskola presztízskérdésnek veszi a kerületi diákolimpián való jó eredmények elérését. Igyekszik a lehetséges összes számban gyereket indítani rajtuk, de úgy, hogy a suli a legtöbb sportkategóriában nem készít fel. UGye ott főként csak foci, rg, szertorna edzések vannak, no meg a sportuntaknak a látszat heti 2 röplabda "edzés", vagyis álldogálás. Amikor menni kell egy versenyre az iskolát képviselni, ha szerencséje van egy gyereknek, nagyjából elmondják, mit kell majd csinálni, úgyhogy ezután szoktak következni a jó kis sérülések (nomeg a másnapi dolgozatírás :) )


Akinek fia van, gondolja meg, hogy 13 focista gyerek, akit nem az esze miatt vesznek fel, esetleg nem is a legjobb családi körülmények közül, milyen magatartást tud generálni egymást heccelve. Akinek lánya van, az pedig gondolja végig, milyen órákat lehet tartani a fentebb említett, tanárt nem tisztelő osztálytársak között? Lehet-e így tanulni? És amikor a tanár nem bírja a rendetlenkedést, írat egy röpdolgozatot az egész osztállyal, aminek az eredménye pont azt a gyereket nem érdekli, aki rosszalkodott, de az igyekvő gyereket meg minden órán a frász töri ki, hogy mikor lesz újra büntetődolgozat.


Van 1-2 tündéri tanárszemélyiség, aki miatt kitart az ember, például az angolos Zsuzsa néni, aki még este 10-kor is válaszol az emailre (persze szigorúan angolul ), vagy Csaba bácsi, aki megérti a gyerekek túlterheltségét, és igyekszik tompítani a vezetőség szigorát. Ja, és szuper nyári táborokat szervez.

Viszont el kell tűrni Éva néni állandó énkép romboló megjegyzéseit, aki még a szülőknek is olyan hangvételű levelet ír, hogy elszégyellik magukat olyan dolgok miatt, amiket el sem követtek. :) Vagy Andi néni állandó dirigálását a legapróbb dolgokban is. Esetleg a rendet tartani nem tudó pedagógusok állandó ordibálását, ami pont azokra a gyerekekre van rossz hatással, akik ki sem érdemelték, hogy ordibáljanak velük.

Folytathatnám még sokáig, összességében szerintem több hátránya van a sulinak, mint előnye. Ha valaki nem szeretné, hogy tanulni akaró gyereke idegroncs legyen a nyolcadik év végére, szerintem egy gyerekközpontúbb iskolába vigye csemetéjét.

2019. márc. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Az én gyerekem is odajárt, de kivettem 4 év után még alsó tagozatból... a fiúk és a szüleik a focista bunkók. Amúgy felsőben is a fiúk olyanok -lesznek. Lehet, hogy alsóban még talán valamennyire aranyoskák, de felsőre elbunkósodnak. Se köszönni nem tudnak- ( a tanárok mesélték elkeseredve ) se nem készülnek az órára. Csak a focit nyomatják,- az edzők gorombák, trágárul beszélnek,- ami beivódik a gyerekekbe is. Ez a magyar mentalitás??? Ezért nem akarnak a pedagógusok tanítani általános iskolákban, mert a bunkó fiatalok, és a szüleik akarják irányítani a tanárokat. Éva nénit távolról hallottam csak, de én nem hallottam róla rosszat, de amit kér a gyerekektől az jogos, csak már elszoktak attól a kedves szülők, hogy bizony a dolgozatokra időre tanulni kell... az én gyerekemmel nem volt gond, jó tanuló volt, de az alsós tanítók is megszégyenítő módon tudnak viselkedni a gyerekekkel. Nem egy nyugodt iskola, mindenki csak rohangál ide- oda, a kompetenciamérés pedig némi csaláson is alapul, hiszen tudjuk, hogy vannak egyes nyelvtanárok, akik belejavítanak, hogy felfelé legyen kerekítve a pontszám... tehát közel sem a legjobb iskola....
2019. júl. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Norman24 válasza:
Sajnos 2021-ben is ugyanez a helyzet:-(
2021. máj. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

És 2022-ben is.

Éva néni néha olyanokat vár el, akit még érettségin sem kell tudni.

És igen, a gyerekek önértékelését nagyon lenyomják.

Csak annak ajánlom, aki bírja a versenyistállót és a gyereke nem érzékeny a stresszre és az ócsárolásra. (Van ilyen?)

2022. dec. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!