Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Waldorf iskoláról mi a vélemény?

Waldorf iskoláról mi a vélemény?

Figyelt kérdés

Fiam 6 évesen ment államiba, a tanárnő minden nap panaszkodik, a fiamra, hogy le van maradva, meg nem figyel az órán, itthon amikor tanulunk akkor mindent tud. Nagy valószínűséggel ott szorong és nem mer kibontakozni.

Van itt waldorf suli is, fontolgatom, hogy átviszem.



2018. jan. 19. 15:17
 1/6 anonim válasza:
45%
Á ne, ott meg nem tanul meg nagyin sok mindent, tanulá helyett minden félét csináltatnak... Fura iskola
2018. jan. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nagyon jò, persze itt is a tanìtò szemèlye nagyon sokat szàmìt. Most lesznek nyìlt napok, szülőkkel beszèlgetès, gyerekekkel jàtèkos foglalkozàs. ( nàlunk ìgy lesz). Menjetek el, nèzzetek meg pàr òràt, kèrdezz a pedagògusoktòl ès idősebb gyerekektől ill. szüleiktől.
2018. jan. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Ha nyugis iskolai éveket akarsz magadnak és a gyerekednek, akkor szerintem jó választás. Persze ahogy az előző hozzászóló írta, sokat számíg ott is, ki tanítja a gyereket, de alapvetően mentesülnek ettől az őrülettől, ami az állami sulikban van.

Oké, erősen megoszlanak a szülői vélemények arról, hogy mennyit tanulnak a W iskolákban az államiakhoz képest, de én azt gondolom, hogy amit élményszerűen tanul egy gyerek, azt egy életre megjegyzni, ellentétben azzal, amit a tananyagon végigrohanva, a doga erejéig a fejébe vernek, majd úgy felejti el, hogy öröm nézni. A végén pedig a W sulikban is ugyanazt az érettségit teheti le, mint bárki más.

Másrészt a gyerekek nem egyformák (meglepő tény :)), van olyan, aki igényli a versenyt, jól bírja a drillt már 6 évesen, de van, aki nem, esetleg lassabban érik, az utóbbiaknak kiváló lehet a W iskola (ha a szülő is el tudja fogadni, hogy nem úgy és nem annyit tanulnak, mint a „szomszéd Pistikéje”, és bízik a gyerekében, hogy mikor már tudni fogja, mi érdekli, abból fog is tanulni külön, s így mehet felsőoktatásba).

Hozzáteszem, az én gyerekeim nem oda járnak, a nővéreiméi igen. Látom a különbséget, mennyivel lazább a családi életük, mint a mi folyton hajszolt mindennapjaink… De a W-ot az egész családnak el kell tudnia fogadni, nekünk a vallásszerű hókuszpókusz nem jött be benne, bár közben kiderült, ezt igen opportunistán kezelik a szülők (magyarul sokan leszarják az antropozófiai elveket) – ami nekem megint csak nem jön be :) –, mindezek ellenére sokszor gondoltam már, hogy jobb lenne, ha oda írattuk volna a srácokat.

2018. jan. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
Angliaban elunk itt jarnak a lanyaim Waldorf suliba. Azt tudom mondani hogy teljesen elegedett vagyok. Nem vernek a fejebe olyat amire az eletben ne lenne szuksege. Tul.keppen felkeszitik a gyerekeket az eletre, emellett rendesen tanulnak.
2018. jan. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy nagyon jó kezdeményezés, csak ugye magyar módra ez is el lett szúrva.

Ha egy gyerek gyógypedagógiai eset, akkor mi a megoldás? Menjen a Waldorfba. Az egy dolog, hogy egy egyébként hibátlan gyermeket tönkretesz az állami iskola, megint más dolog, hogy van egy diszgráfiás, diszlexiás, figyelemzavaros, magatartászavaros gyerek, és akkor beiratják a Waldorfba, mert ott majd nem kell annyit tanulni, meg jó pénzért eltűrik.

Mert őszintén, sajnos ez megy most, mint minden más magániskolában Magyarországon.

A másik bajom vele meg az ára. Nem egészen a magyar hétköznapi emberek pénztárcájára van szabva, pláne, ha van 2-3 gyereked.

Nekem a Szakértői Bizottságban azt mondták, hogy ők mindenkit erősen lebeszélnek a Waldorfról. Két okból

1. Most lehet, hogy ki tudod fizetni. Havi 35.000 ft+kaja nálunk. De ha ide iratod 1. osztályba, akkor onnan már elég nehéz átmenni másik iskolába, szóval jó eséllyel itt is kell leérettségizzen. A W-ban 13 év az érettségi. Egészen biztos vagy benne, hogy 13 évig fogod tudni finanszírozni? Hogy nem veszted el a munkahelyed, nem hal meg a párod (már bocsánat), stb. Ez olyan,mint a lakáshitel.

2. Volt már rá példa, hogy kisvárosban becsődölt, és a szülők rághatták a kefét, hogy hova vigyék a gyereket, ez meg aztán tényleg nem az a tényező, ami rajtad múlik.

Én ennek fényében nem irattam a W-ba a gyerekeimet.

2018. márc. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
25%
Lehet, hogy kései a válaszom, de bepróbálkozok. 19 éves vagyok és idén fogok érettségizni egy Waldorf iskola 13. osztályában. És amit én tapasztaltam ebben az iskolávan ez alatt a 13 év alatt, illetve az utolsó egy év alatt. Mert és szoktam beszélgetni a nállunk tanító alsós illetve gimis tanárokkal is. És sose a gyerekkel volt a probléma, hanem a szüleivel, mert belenevelik azt, hogy azért vitte ida, hogy ne keljen tanulnia, mert tudja, hogy egy állami rendszerben úgyse csinálna semmit. Meg igazábol a legjobb az, hogy itt a tanár diák kontaktus nem ugyan olyan mint egy állami suliban. Itt a Waldorf pedagógia szerint a gyerekbe nem beleverni kell a tananyagot, hanem megtanítani azt! Ami miatt lehet, hogy lassabb a tanulási folyamat, de sokkal hatékonyabb. És igen fizetős, de megbeszélés alapon megy, legalább is nállunk. 10.000 Ft és 30.000 Ft között, vagy aki akar az még többet is adhat, amit mi "támogatásnak" hívuk. És ráadásul nagyon sok olyan gyerek aki államiban tanult, mind azt mondták, hogy sokkal jobb iskola a Waldorf. És igaz nem könnyű innen átmenni államiba, de szoktak menni gyerekek. És még egy Waldof iskolás gyerek nem csak a tananyagot tanúlja meg, mert vannak előadások, színjátékok, egyéni előadások, stb.... Ha gondolod írj privátban és mesélek egy kicsit a 13 évemről, ha érdekel milyen is igazábol a tévhitek hátterében a Waldorf iskola és tanítás.
2018. ápr. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!