Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mióta lett divat azt mondani,...

Gags kérdése:

Mióta lett divat azt mondani, hogy a pedagógus dolga megnevelni a gyereket?

Figyelt kérdés
Ahogy észrevettem, a teljes felelősség át van hárítva erre az amúgy is alul fizetett, cseppet sem megbecsült hivatásra. Mintha nem is lenne családja, jó esetben két szülővel, és non- stop az intézményben lenne (az az eset is érdekes amikor anya- apa megpróbálja minél több helyre lepasszolni a gyereket, csak hogy ne kelljen foglalkozni vele). Mióta az óvónéni, tanítóéni (tanci...) dolga megtanítani a köszönést, a megköszönést, a bocsánatkérést, helyes viselkedést stb.? Hol marad a szülő felelőssége? Én elfogadom hogy ez részben a pedagógus feladata is, mert a nevelést nem lehet a szülőkre lekorlátozni, de nevetséges már az az elvárásmennyiség amit az óvónőkre és a tanítókra raknak. Számomra az iskolában még mindig matekot, történelmet, anyanyelvet stb. tanulnak elsősorban, a nevelést pedig szépen otthon kellene. Mert az is vicces amikor 5 éves nincs a gyerek de már angol szavakat tanul, ismer néhány betűt és majdnem olvas is! De az illemet azt nem ismeri... azt nehéz lett volna megtanítani

2019. febr. 15. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Az iskolában oktatni, nevelni meg otthon kell.
2019. febr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Nincs ilyen divat.
2019. febr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Óvónő vagyok, sosem hallottam ilyet egyik szülőtől sem. 😊
2019. febr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%
Nos, elvileg a pedagógus dolga IS. A szülő az alapokra neveli a gyereket, a pedagógus pedig a közösségi viselkedésre. Ah is az ő dolga, higy az intézményben előforduló problémákat megoldja.
2019. febr. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezt jó hallani :D Sajnos a környékemen nem egy ilyen eset volt
2019. febr. 15. 14:50
 6/7 anonim ***** válasza:
26%
Amióta az iskola nem oktatási-nevelési, hanem nevelési-oktatási intézmény :(
2019. febr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

Az óvodában, és az általános iskolában a pedagógus nem csak tantárgyi ismereteket ad át, hanem igenis nevel. A közösségi illemszabályokat otthon a szülő kétszemélyes szituációban nem tudja megtanítani a gyereknek, pláne ha egyke.

Felsőben, középiskolában már mindegy.

Én meg attól kaptam agybajt, amikor mentem a gyerekért az oviba, és az óvónő minden nap azzal fogadott, hogy a gyerekem nem tartja be a közösségi együttélés szabályait, mert pl. az ebédosztásnál tolakodott, nem tudja kivárni a sorát stb. Mondtam neki, hogy otthon rendesen viselkedik,a közösségi együttélés szabályait csak közösségben, azaz itt kéne neki megtanítani. Persze én voltam a bunkó.

2019. febr. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!