Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 8 évesen iskolát kezdeni?

8 évesen iskolát kezdeni?

Figyelt kérdés

Kislányom decemberi születésű, most múlt 4 éves, tehát a "normál", teljes idejű kiscsoportot most járja.

Tehát még most nem aktuális a kérdés:), de mivel a 2 tavaszi születésű kisfiam is maradt/marad 1 évet oviban és csak majdnem 7.5 évesen kezdték/kezdik az iskolát, így felmerült bennem hogy vajon a kislányomat egyáltalán vissza tarthatja-e még plusz egy évet az ovi?


Amiért ez fel is merült bennem az az, hogy a kislányom megkésett beszédfejlődésű. Jártunk logopédushoz beszédindításra, véleménye szerint okos, értelmes kislány, ne keressem az okokat miért nem akart sokáig beszélni, de most már rendben van.


A lényeg hogy most a 4. szülinapja körül indult be olyan rohamosan a beszéde (2 évesen is képes volt már 2 szavas mondatokra, de nem akart beszélni), hogy most már le sem lehet állítani. Viszont sok sok hangtévesztése van, ami miatt sokszor nem érteni amit mond. Logopedus szerint fog ez alakulni, hiszen csak most kezdtek igazán edződni a szájizmai. És tényleg látom is a fejlődést hónapról hónapra, és idegenek is egyre többet értenek a beszédéből.


De: alig tudom elképzelni hogy 2 év múlva elkezdje az iskolát. Tényleg nagyon értelmes és szociálisan abszolút érzékeny, empatikus, vidám, társasági kislány - de a megkésett beszéd miatt úgy érzem sok mindent kell "pótolnia".


De lehetséges akkor hogy csak majdnem 8 évesen fogja az iskolát kezdeni?

Járt valaki itt hasonló cipőben?


2019. ápr. 18. 11:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
73%
A lányom osztályában volt egy kisfiú, aki majdnem 8 éves volt. Hát, finoman fogalmazva is nagy kibaxas volt neki. Senki nem akart beke barátkozni, mert testileg jóval fejlettebb volt mint a többi gyerek, volt akinél 2 fejjel magasabb volt. A tanítónők kedvenc szavajárása felé az "ilyen nagy fiúnak már illene tudnia" volt.
2019. ápr. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs indok (2 évre előre nem tudhatod, mi lesz), akkor felesleges visszatartani. Ha meg suliba és kiderül, hogy mégis korai volt, elsőt még mindig simán ismételhet minden gond nélkül.


nálunk volt elsőben egy ősszel 8 éves kislány. hátrányos helyzetű gyerek. Azóta is megy az osztállyal, pedig nem kellene. Sokkal "nagylányabb", mint a többi, megjelenésben, viselkedésben... sajnos a háttere miatt csak tanulmányaiban nem, meg sem közelíti az osztályt.

2019. ápr. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%
Decemberi gyereket csak nagyon indokolt esetben tartanék vissza.
2019. ápr. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
78%

Mivel neki abban az évben kell iskolába mennie, amikor decemberben a hetet tölti, az óvoda meg simán visszafoghatja egy évre, természetesen lehetséges, hogy majdnem 8 évesen kezdje a sulit. Szerintem nem kell ettől parázni, alig van 6 éves az elsősök között, nem lesz az átlaggyereknél 2 évvel öregebb.

Nekem 2 őszi lánykám van, tök érettek lettek volna 6 évesen, de ők alapból "évvesztesek" ugye, és nagyon nem bántuk meg, volt idejük még tovább komolyodni, teherbíróbbá válni. Na, ezek után vagy egy nyári, lassan 6 évesen is hibásan beszélő, rajzundoros kispasim, akit ezek után pláne nem akartam 6 évesen az iskolapadban látni. Az óvónénik is így gondolták, megy szépen jövőre, 7 év 3 hónaposan.

2019. ápr. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
40%

És akkor 20 évesen érettségizik? Ugyan nár, ne csesszél ki vele!

Nekem ez annyira fura, Angliában lakunk az enyém nyáron tölti a négyet és szeptembertől iskolás. Azaz decemberre , négy évesn is négy hónaposan már olvasni fog. Neked meg nyolc évesen ballag az óvodából?

2019. ápr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
67%
20 évesen érettségiztem. És még velem együtt vagy 40 évfolyamtársam, öt éves gimiben. Van diplomám, munkám, férjem, gyerekeim, mégis mennyivel vihettem volna többre, ha nem leszek évvesztes, és 19 évesen érettségizem?
2019. ápr. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
30%
Előző, a gimnáziumi mióta öt osztályos?
2019. ápr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
61%
7, a kétnyelvű például annyi.
2019. ápr. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
90%

Van, kinek szüksége van rá, de szerintem ezen most ne agyalj, annyira más lesz a lányod addigra, hisz te is írtad, hónapról hónapra mennyit fejlődik. Az enyém épphogy 3 évesen kezdett beszélni, 6 éves nyár végiként ment, mindenkit végigkérdeztünk (óvónénik, nevtan, ismerős pedagógusok, hogy de biztos?) most harmadikos, még kitűnő, érdeklődő és már el sem tudom képzelni, mit csinált volna még az oviban egy évig. És nem ő az egyetlen, aki 6 évesen kezdte, szóval nálunk nem igaz, hogy mindenkit biztos-ami-biztos alapon visszatartanak. Az a két gyerek, aki meg 8 évesen ment nálunk, azoknak most is lassabban megy a tanulás, de annak is meg van oka. De elég elfogadó és nagyon vegyes osztály.

Tényleg ráérsz ezen aggódni az iskolaérettségi vizsgálat környékén nagycsoportban. Ja és a logopédus szerintem úgyis felér egy előkészítővel :)

2019. ápr. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
60%
7-es, 8-as, bizony, és míg 20 éve még ritkaságszámba mentek, mára egyre több öt éves osztály indul mindenhol. Egyáltalán nem ufó manapság egy 20 éves ballagó.
2019. ápr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!