Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Van egy 13 éves kamasz fiam, tudom hogy gond van neki odalent viszont nem hajlandó megmutatni nekem pedig látom hogy vakarja mert viszket neki.... ha rákérdezek akkor csak tagadja.
2019. okt. 11. 20:05
 1/10 anonim válasza:
30%
Nem bízik benned. Olyan viszonyban kellene kerülöd vele hogy tudja neked bármit elmondhat. Bár ebben a korban ez még érthető is, hisz kamasz. Én sem szívesen beszéltem az ilyen dolgokról de valakinek el kell mondani mert akkor nem lesz rá semmi megoldás. Ha annyira komoly lenne szólna. Gombás fertőzés szokott viszketni. Légy határozott de az a lényeg hogy ne érezze magát megalázva vagy kiszolgáltatva. Közeledj felé érdeklődően.
2019. okt. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Apja??? Mutassa meg neki.
2019. okt. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Nyomj a kezébe egy canestent.
2019. okt. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet csak szőrtelenítés odalent, és ahogy nő a szőr viszket.
2019. okt. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Annyit mondj neki, hogy ha egészségi problémája van, akkor menjen el vele orvoshoz. Ha maszekhoz akar menni, hogy senki ne tudjon róla, adj neki pénzt, ha nem akarja, hogy vele menj, menjen egyedül.


Egyébként szerintem is 95%, hogy életében először leborotválta a szinte semmi szőrt a lába között, most nő vissza, és veszettül viszket neki - szóval nincs nagyobb baj. :-)

2019. okt. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ma reggel sikerült megnéznem neki és sajnos nem borotválkozás miatt viszkethet neki. Gyermekorvoshoz vagy urulogiára vigyem?
2019. okt. 12. 12:39
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Mi a baj pontosan?
2019. okt. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolso, irj privatban kerlek
2019. okt. 12. 22:19
 9/10 anonim ***** válasza:
98%
Első körben gyerekorvos és majd ő eldönti hogy milyen szakellátás kell. Ha egyáltalán kell!
2019. okt. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
16%

Én elsőre nem orvoshoz vinném! Azért nem mert az orvostól fél, szenvedés neki kibírni tele félelemmel és ha baj van legközelebb is félni fog, mert azt látja, hogy elmondja neked, te pedig máris intézkedsz anélkül hogy ő azt akarná. Még akkor is, ha te azt hiszed, hogy a legjobbat akarod, teszed neki, ő meg azt érzi, hogy lesz,,rod a félelmeit, és a gyerekével ő is ilyen brutális lesz.


Mi a neten találtunk tanácsadót, akivel jól kijött, ő minket is felvilágosított és ki tudtuk kerülni az orvost, és ami nagyon fontos, meg tudtuk védeni az eszetlen orvosi beavatkozásoktól és kínzásoktól a gyereket! Mert ő ettől (is) fél és nagyon nem alaptalanul. És a szülők ragaszkodnak az orvoshoz mert közhely, mert nem tudnak és nem hisznek másban akkor sem ha lenne (van) más alternatíva, és sokszor egy életre tönkreteszik a gyerekeik életét, indokolatlanul és szükségtelenül is traumát okoznak! Tudom mi az a trauma nekem is volt, ettől védem a gyerekemet!

Szóval én tanácsadóval venném fel előbb a kapcsolatot, aki kukitémákban otthon van, és nem a saját tájékozatlan agyammal próbálnám a helyzetet kezelni, hanem rábíznám valakire, aki nem orvos, de képben van, ahogy azt tettük is, így akadályoztuk meg azt is, hogy a gyerekorvos elterelje a figyelmünket és feltépje a gyerekem fitymáját, amitől aztán minden szülőnek vérzik a szíve! A fityma a gyereké, ne próbáljunk okosak lenni abban, amihez nem értünk, de segítséget sem kellene szégyellni kérni azért mert az sérti a hiúságunkat hogy nem mi tudjuk a szerintünk legjobbat adni a gyereknek, hanem valaki idegen! Nem ciki és sokszor azzal tesszük a legjobbat a gyerekkel, ha mi csak támogatjuk a gyereket de hagyjuk hogy nálunk okosabb ember segítsen, aki nem feltétlenül orvos!

2019. okt. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!