Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Online zaklatás hogyan előzhet...

Online zaklatás hogyan előzhető meg? Mit tehet a szülő?

Figyelt kérdés
2019. okt. 26. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Le kell tiltani a zaklatót és kész.
2019. okt. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Lemondhatja a netet.
2019. okt. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem feltétlenül tudod megelőzni, ugyanakkor nem minden esetben lesz belőle komoly baj. Nagyon sok múlik ezen. Mennyire stabil érzelmileg a gyermeked, mennyire van felvilágosítva, mennyire van meg köztetek a bizalmi kapcsolat, hogy szóljon, ha bárki bántja, vagy valami szokatlant tapasztal. Ezeket a pontokat kell végig gondolni, és ha egyébként ezek rendben vannak, nem nagyon kell aggódni.

2019. okt. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fel kellene világosítani az internet veszélyeiről a gyereket, a zaklatóktól úgysem tudod megvédeni, ha még kicsi akkor gyerekzárat használjatok a gépen, ha nagyobb akkor marad a kommunikáció, szerintem ez a legjobb védekezés. Bárcsak engem is felvilágosítottak volna annak idején, hogyan ismerjem fel a zaklatókat.
2019. okt. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az előzőek is írták, kommuninkálj vele! Megyarázd el neki a veszélyeket és hogy hogyan előzheti meg illetve ismerheti föl. Fontos, hogy ne kelts benne bűntudatot, csak tényleg legyél őszinte. (Ezt csak azért mondom, mert az én szüleim ebben nem voltak jók, és mindig elérték, hogy bűntudatom legyen, ami miatt sosem éreztem úgy, hogy hozzájuk fordulhatok, ha felnőtt segítség kell.)
2019. okt. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%
Csak jól kell nevelni a gyereket,hogy bármilyen zaklatást jól hárítson.
2019. okt. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!