Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Túl gyorsan fejlődik barátnőm...

Túl gyorsan fejlődik barátnőm gyermeke. Milyen orvoshoz forduljon?

Figyelt kérdés

Barátnőm nincs ide regisztrálva.

Gyermeke 3 évvel haladja meg a korcsoportját. Nem csak a magasságából látszik,hanem hormonálisan és fogászatilag is.

Mennyire veszélyes ez a fejlődés?



2019. dec. 17. 21:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen utalják be sehova... Velem is így volt, 9 évesen már menstruáltam, gyantáztatni kellett járnom, a csontjaim fejlettsége, hormonálisan stb. minden olyan volt, mintha legalább 3-4 évvel idősebb lennék (ez már látszódott az óvodában is). Sehova sem utaltak be, mondván, hogy vékony lánynak nem lehet hormonális problémája (tessék??)... Több éves szívássorozat után derült ki, miután több orvos is félrekezelt, hogy mégiscsak vannak problémák. Mindenképpen egy jó, gyermekekhez értő endokrinológust javaslok!!
2019. dec. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
94%

Az én lányom 10 és fél éves. Két éve nő a melle és a szőrzete a megfelelő helyeken. 40es lába van már, és 160 centin felül van. Némelyik osztálytársa a "gyereke" lehetne szinte.

Én voltam vele endokrinológusnál, semmi kóros. Nagy az eltérés a gyerekek között, de az sem kóros, ha valaki későn kamaszodik.

Jó, nyilván van tól-ig határ, de az endokrinológust javaslom, ill első körben a gyerek háziorvos is megkérdezhető.

36N

2019. dec. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell megnézni, van-e a családban hasonló testalkatú ember. Lehet csak ilyen "fajta" vagy ezt örökölte. Vannak nagydarab gyerekek, akik korábban érnek, hamarabb jön a menstruáció stb. Nem biztos, hogy orvosi eset, de jó lenne ha látná orvos. Lehet, hogy ez nála teljesen normális.
2019. dec. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
9%
Érdemes a táplálkozást is górcső alá venni. A tehéntej ugyanúgy a kicsi szarvasmarha táplálsára van például kitalálva, ahogyan az anyatej a kisbabáéra. Vannak benne növekedést serkentő hormonok, amiket ha valaki érzékeny rá, a szervezet sajátként azonosít. De ilyen lehet pl a szója is, ami fitoösztrogéneket tartalmaz és belezavarhat a nemi hormonok természetes termelésébe.
2019. dec. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
10# pont a fogorvos mondta,hogy a fogai alapján idősebb.
2019. dec. 18. 17:03
 16/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem kellene annyi mesterséges cart szedni terhesség alatt.
2019. dec. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
JÓ lenne elfogadni , hogy nem gépek vagyunk. van aki korán van aki később ér meg , és fejlődik.
2019. dec. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

3 évnyi eltérés szerintem simán belefér.

Amúgy első körben gyerekorvos, második körben, ha ő szükségesnek látja, valószínűleg endokrinológushoz küldené. De szerintem nincs semmi baj, csak anyuka túlaggódja.

2019. dec. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
50%
Precox pubertás. Nem veszélyes
2019. dec. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%

Nem feltétlenül jelent bajt, de azért kérdezd meg a háziorvos.

Én is 9 évesen menstruáltam, 8 évesen már nőttek a melleim és pattanásos volt a bőröm. 10 évesen már több mint 170 cm voltam. Viszont azóta már normalizálódott a helyzet és teljesen utolérte a kortársaim.

16/l

2019. dec. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!