Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem értem a 15 éves lányom...

Nem értem a 15 éves lányom gondolkozását. Egyszerűen nem tudok kiigazodni azon hogy mit akar. A ti lányotok is ilyen gondolkozású?

Figyelt kérdés
A 15 éves lányom mostanában magassarkú mániás lett. Hetekig könyörgött nekem hogy had vegyen magassarkút. Most megengedtem neki, persze szigorúan csak hosszú nadrághoz hordhatja. Tegnap elkezdtük tervezgetni a báli ruháját és kitalálta hogy ő tornacipőt szeretne venni hozzá. Én meg órákig azt magyaráztam hogy báli ruhához kell a magassarkú és akkor miért könyörgött annyit ha most meg nem azt akar felvenni a ruhájához? Egyszerűen nem értem most mit akar. A ti lányotok is ilyen? Engednétek ezt neki?
2010. júl. 28. 23:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

A trend és a divat megköveteli, hogy egymáshoz nem illő, meghökkentő ruhadarabokat vegyél fel. Namármost a tornacipős báliruha bármilyen meglepő, de trendi és divatos és ajnározni fogják a lányodat a kis barátnői, ha meglátják, hogy mennyire vagány és csúcsszuper. Rémes, de így van.

De tudod, hogy van ez: csak legyen már vége a kamaszkornak... ;)

2010. júl. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

A bálig meg fogja még gondolni magát. Esetleg valamelyik barátnőjét hívd el előtte, hogy ő is nézze meg a készülő báli ruhát, a cipő téma úgyis elő fog kerülni. Akkor majd kiderül, komolyan gondolja-e. Szerintem nem, csak téged akar bosszantani.

Egyébként nem vagy hozzá túl szigorú?

Egy 15 éve lánynak kikötni, hogy csak nadrághoz viselhet magassarkút...(amit egyébként is hosszasan kellett kikönyörögnie), finoman szólva is elég konzervatív dolog. Mondom én, aki szintén nem valami liberális.

2010. júl. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Teljesen komolyan gondolja a tornacipőt. A barátnője is itt volt amikor beszélgettünk róla, mivel ma itt alszik. És szerinte is tök jól fog kinézni. Már tavalyi ruhájánál is szóba került de az apja (volt férjem) vett neki egy gucci cipőt születésnapjára és inkább abban ment el. De akkor még nem gondolta ennyire komolyan. Amúgy szerintem nem vagyok szigorú. Csak nem szeretném ha miniszoknyához vagy rövidnadrághoz magassarkút hordana. Nekem az olyan ******. Vagy szerintetek régimódi vagyok? Ez most már természetes?
2010. júl. 29. 00:24
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

15/L


:D:D nem vagy szigorú nem értek egyet a 2. válaszolóval.. nem kell hogy elkanászodjon miniszoknyáig.. gondolom az édesanyja nem akarja 17 évesen abortuszra vinni.. mert ez úgy is oda fajulna magassarkús miniszoknyás téma.. dee sztem rövid nadrággal térd fölé max 5 cm vel nem vészes :):)

pedig egy báli ruha ami elegáns nem illik tornacipővel, első válaszolónak igaza van mai világba az trendi ami nem illik össze.

2010. júl. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
85%

függ hogy milyen báli ruháról van szó, ha térd alatti akk sportcipőt semiképp nem ildomos fellvenni, ha térd felletti (vagy térdigérő) mehet a sportcipő de a magassarkú úgyszintén...

anyám divattervező...(aztán még a báltól is függ, ha elökellő akk nehogy sportcipőben menjen!!!)

2010. júl. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
85%

15/L

Szerintem nem gáz ha torna cipőt akkar fel venni hozzá persze ahogy az elöző írta függ a ruha hosszától

2010. júl. 29. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
ha báliruhához tornacipőt akar felvenni, hát vegyen. trendi kiscsaj. a magassarkú problémásabb, egyáltalán nem tesz jót egy kamaszlánynak, akinek még fejlődnek a csontjai, növésben van. én a helyedben nem törődnék a tornacipős hóborttal, de nem vettem volna neki magassarkút, mert tönkreteszi a lábát
2010. júl. 29. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

Ha passzol a báli ruhához a tornacipő akkor szerintem sem gáz,de ha pl a ruha lila és zöld-sárga tornacipőt vesz fel az szerintem gáz.

Meg tényleg függ a ruha hosszától.

És szerintem is inkább a magassarkúval van a gond,bár ha csak ilyen pici sarka van az még talán oké,de ha ilyn 10cmes az már gond.


Hagyd rá.Még úgyis meggondolja magát hameg nem akkor sem a világ vége lesz.

Szerintem egyálltalán nem tűnik szigorú anyának,sőt.

Inkább odafigyelő.

15L

2010. júl. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

én sem engedném neki,hogy magassarkút hordjon..barátnőm is kb 14 éves kora óta hord magassarkút, most 17éves de bája hogy olyan fiatal kora óta magassarkút hord, mert az egész lába elvan deformálódva..LÁTVÁNYOSAN..és már nem tud mit csinálni vele..:S

17/L

2010. júl. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%

A 2. vagyok és nem gondolom, hogy attól kényszerül valaki 17 évesen abortuszra, mert alkalmanként felvesz magas sarkú cipőt és térd fölött érő szoknyát (nem azt mondtam, hogy a fenekét kell mutogatni)! Sajnos olyanok is tudnak felelőtlenek lenni, akik mindig farmerban és tornacipőben járnak.

Nekem is volt 15 évesen magas sarkú cipőm, egyszerűen mert oda voltam érte. Amikor olyan ruha volt rajtam felvettem, máskor meg sima cipő volt rajtam. Azt sem értem, ha valakinek nem kényelmes, akkor miért viseli? Magával tol ki, vagyis a lábával. Nem kötelező abban lenni. Ésszel!!!


Írtátok, hogy a báli ruha meg a tornacipő együtt "trendi", hát szerintem meg hülyén néz ki, de erről egy 15 évest elég nehéz meggyőzni. Nem baj, vegye fel, nem dől össze a világ, legfeljebb furcsán néznek rá, de lehet, hogy éppen ez a cél. Aztán pár év múlva lehet, hogy ő is jót mosolyog majd rajta.


Megtanulja, hogy hová milyen szerelésben illik menni. Buliba, diszkóba, moziba lazán, esküvőre, bálba, színházba meg csinosan, alkalomhoz illően. A tornacipő ez esetben nem az, de mindegy. Ez legyen a legkisebb gondja az édesanyának a kamasz lányával!


34 éves anyuka

2010. júl. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!