Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire normális ha egy 10...

Mennyire normális ha egy 10 éves gyerek nagyon káromkodik?

Figyelt kérdés

Most hogy nincs suli a gyerekeknek, néhány napot vigyázok 2 ismerős gyerekre. A kisfiú 10 éves. Folyton telefonos játékokon játszik és ha veszít akkor sír, majd brutálisan káromkodik. Olyan szavakat használ amiket én huszonévesen sem soha.

Illetve szoktak nekem mutatni Tiktok videókat, amiben szintén nagyon rondán beszélnek, ami nem való egy kisgyereknek úgy gondolom.

A szülei előtt nem beszél így, én sem akartam szólni nekik mert nem az én gyerekeim meg nincs közöm hozzá, de elég fura ez nekem. Szerintem a jelentésüket sem tudják.

Normális az ő korukban manapság a csúnya beszéd?

N


2020. máj. 26. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Te is tudod hogy nem normális hiszen akkor nem tetted volna fel a kérdést.
2020. máj. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
8%

Normális. És nem csak "manapság", hanem már évtizedekkel ezelőtt ezzel menőztek az ekkora fiúk.

Az legalább tök jó, hogy a szülei előtt nem beszél így abban viszont már nem lennék olyan biztos, hogy a szavak jelentését nem ismeri. Egy 10 éves nem olyan kicsi már.

2020. máj. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Neki nem menőzés ez, hanem dühében mondja.
2020. máj. 26. 21:36
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Ez a sok káromkodva játszó Youtubertől van, ha csak játék közben csinálja. Azt a mintát látja, hogy így kell viselkedni ha valami "rossz" történik egy játékban.
2020. máj. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hűha értem. Ebben lehet igazság!

Én nem követek ilyen embereket sehol, ezért nem tudom mi a népszerű manapság a gyerekeknél.

Viszont mikor olyanokat hallok a tiktokon hogy "gyere sz**pj le" stb azért megdöbbenek. Ma az apjuk is hallott ilyet, mikor nézték a gyerekek. Ő is megdöbbent. Mondta ne nézzenek ilyeneket de úgysem lehet korlátozni.

2020. máj. 26. 22:10
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
Az egy dolog hogy ismeri ezeket a szavakat, vagy hogy a haverokkal használja. Ezen nem kell meglepődni. De az ember a családjával vagy a felnőtt ismerősökkel nem így beszél, előttük nem kommunikál így. Én 20 éves vagyok de a szüleim előtt szinte soha nem káromkodtam, pedig a barátaimmal nyilván beszélek én is így. Meg kell tanítani neki, hogy milyen stílust használhat felnőttekkel szemben. Persze nem a te dolgod a nevelés, de megpróbálhatnál kicsit hatni rájuk.
2020. máj. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk egy 10 évesnek szülői felügyelettel látnám el a telefonját, azt telepíthet fel, amiről én is tudok. Tiktok pl tiltólistás lenne, igy nem is nézne kàromkodós videókat. 🤷‍♀️
2020. máj. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%
A mi időnkben ilyenért jól felpofoztak a szüleink.A mai fiatalokkal is ezt kéne.
2020. máj. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%

Más hogy valaki kamaszodik és az is más hogy valaki neveletlen és így akar menőzni.


Kamaszodás: Kevesebbet van a szülőkkel, haverokkal találkozgat, csajzogat, szeretne menő lenni a lányok előtt, azzal foglalkozik ami érdekli, van saját véleménye és annak hangot is ad. Tehát fiatal felnőttesen viselkedik, tehát agyilag és testileg már érett, de lelkileg még nem és sokszor mutatja ki kisgyerekesen az érzelmeit. Tehát egy átmenet a gyerek és a felnőtt között.


Neveletlen és ezzel akar felvágni: Ha szülők mellett van 1mm-sre összehúzza magát, de ha elmennek és vannak körülötte kisebbek, akkor elkezdi játszani, hogy ő már milyen nagylegény és ezt, akár ilyen trágár módon is, ezért neveletlen.

2020. máj. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!