Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az normális hogy 16 évesen...

Az normális hogy 16 évesen ennyi mindent nem engednek meg es ilyen szigoruak a szüleim?

Figyelt kérdés

A szüleim teljesen olyanok mintha burokban élnének nsgyon makacsak es azt akarják hogy teljesen olyan legyek mint ők, ráadásul nagyon szigorúak tudnak lenni.

Elöször is iskolaidőben 9kor takarodó és sajnos még a wifit is kikapcsolják minden este. A telefonomat folyton elveszik apróságok miatt. Egy nap körülbellül 10 szer buztos kapkk egy oltári nagy lecseszést valami hülyeségért. Kaját soha nem vihetek fel a szobámba. Folyton csak otthon vagyok sose járik buliba nem cigizem még csak barátom sincs még nem szöktem meg otthonrol de mégis én vagyok a rossz a lázadó. Megszabják az életem. Pl egy éve iskolaválasztásnál két gimi között vaciláltam az egyikhez fél óra buszozás kellett volna minden nap a masik a városomba van. Nahát meghozták helyettem is a döntést...

Állandóan beszolnak hogy minek sminkelek meg minek borotválom a lábamat. Nos a lábborotválás szerintem ennyi idős korban már abszolzt terneszetes amugy is csak mióta gimibe járok azota kezdtem el. És sose sminkelek sokat de szeretek. Ezert mindennol halvanyan teszek fel. Egy átlsgos napta monejuk korrektor púder szempillaspirál és pirosító. Ennél több egy átlag napra sose. És ünnepeken se egészül ez ki sokkal 1-2 termékkel max. A tanulmányi eredmenyem : 4es tanulo vagyok van 2 harmasom többi négyes ötös ez se tetszik nekik. Ez tényleg "szörnyű"? 16/l



2020. júl. 11. 23:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%

Tipikus tini-rinya, amit mondasz, és ha kikapcsolják a wifit, mit is csinálsz itt negyed 12-kor? :DDD


Tudod, minden tini elszenvedi ezt az én-gondolom-jobban-a-szüleim-hülyék időszakot. Ha lenyugodtak a hormonjaid majd újra normális leszel. Addig meg ez van.

2020. júl. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Vegyes a kép.


Pl. én se engedném, hogy ennivalót vigyél a szobádba.

Iskolaválasztásnál, ha mindegyik gimnázium, én is a saját városodban levőt preferáltam volna. Az más kérdés, hogy én inkább meggyőzni akartalak volna, nem helyetted dönteni. Ha voltak értelmes érveid a távolabbi mellett, meghallgattam volna.

A 9 órás takarodót én is korainak tartom, habár mondjuk meg őszintén, ez az egészséges. Egyáltalán, én egy 16 éves kamaszt nem küldenék ágyba: ha másnap kínlódik az álmossággal, majd rájön, hogy ez nem jó.

A sminket hétköznapra 16 évesen hülyeségnek tartom. Viszont mivel férfi vagyok, feleségemre bíznám, ebből mit enged meg. A szőrtelenítésben abszolút nem korlátoználak és nem szólnék bele. Annyira nem, hogyha anyagi vonzata lenne (kozmetikusnál csináltatnád), arra is adnék pénzt.

A tanulmányi eredményről: én azt tartanám fontosnak, hogy legyen egy-két tantárgy, ami nagyon érdekel, amivel hajlandó vagy komolyabban foglalkozni. Ez fontosabb, mint önmagában az átlagod.

2020. júl. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%

Az ételt én se engedném a szobába vinni.

A kilenc órai takarodó szerintem korai...

A wifit én is kikapcsolnàm, mondjuk mi amúgy is minnél inkább kütyümentesen neveljük a gyerekeinket, mondjuk nincs is wifi, nem is biztos hogy lesz, meg tévénk sincs,meg igazából csak nekem van okos telefonom, meg van egy számítógépünk, de még ovisok a gyerekeink. Szóval wifi kikapcs ezzel egyet értek, alvás elött nem tezs jót a képernyő bámulása.

Az iskola választást Ràd bíztam volna.

Amúgy szerintem próbáld meg, hogy megkéred a szüleidet, hogy maradhass fent tovább, és egy kicsit tovább hagyják a wifit is.

2020. júl. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
16 éves vagy, szuleiddel laksz még, az ő házunkban, így a szabályaikat be kell tartani. Lehet vannak olyan szülők akik sokkal többet engednek, de ettől leszel az aki vagy... Élvezd ki amíg lehet, hipp hopp eltelik már ez a pár év, iszonyat gyorsan. Anyummal én is beszéltem erről anno, kb ugyan azt mondta amit az előbb írtam. 18 évesen elkerultem egyetemre, onnantol már kollégista voltam (sokkal nagyobb szabadság) . Megismerkedtem férjemmel, egyetem után osszekoltoztunk és a hetekben születik meg a kisfiunk. 25 vagyok most, néha visszasirom a tini korom, sokkal egyszerűbb volt minden :D a sok szabály ellenére is.
2020. júl. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%
Ennek felét én se engedném.
2020. júl. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
Gondolom baja lesz a kajának, ha beviszi a szobájába, talán feldugja magának, aztán vissza rakja a hűtőbe... Annyira nem értem ezt, de most komolyan, a világon talán az egyik legidiótább dolog tiltani azt, hogy még egy banánt se vigyen fel a szobájába az ember. Vigyázzatok az innivalóval, a végén leönti magát!!!
2020. júl. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%
Utolso, arra nem gondolsz, hogy ennivelo es az innivalo morzsas, piszkot, foltot hagy maga utan?
2020. júl. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%
6, folt, zsír, kosz, plusz vonzza a kártevőket is. Hangya, csótány. Nálunk sincs szobában zaba. Igaz, még a gyerekek kicsik és egyáltalán nem tudnak vigyázni, de így ez lesz az alap. ;)
2020. júl. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

A szüleid kicsit elvannak tévedve.


Ha 9-kor lefekszel és 7-kor kelsz, az 10 óra alvás. WTF? Én 16 évesen éjfélkor is házit írtam, ha meg valami csoda folytán 9-kor már végeztem, csak pillogtattam az ágy szélén. Aludni nem tudtam.


Az iskolaválasztás nagy köcsögség. Mikor 8.-os voltam az igazgatónk ki is hangsúlyozta, hogy azt az iskolát jelöljük meg, amit mi akarunk, nem a szülők.


Az ételes dolgot meg nem igazán értem. Miért nem engednek semmit se? Hogy egyetek együtt? (Bár akkor egy banánt vagy pl egy pirítóst simán felvihetnél, mert azok a közös étkezéseken kívülre szoktak esni) Vagy félnek hogy annyira ügyetlen vagy, hogy mindent összemocskolsz? (Én kb bármit felvihetek a szobámba, de a szőnyegen több festékfolt (2) van, mint ételfolt (0)).


A jegyekről meg csak annyit, hogy nekem volt egy osztálytársam, aki németből, angolból, mwg a hasonló tantárgyakból (amikről tudta, hogy nincs szüksége rájuk) éppen csak meg nem bukott, de az iskolában az ő érettségije lett a legjobb. Én mindenből jó vagy kevésbé jó voltam, s lett egy közepes érettségim...

2020. júl. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
30%
Ha rendesen takarítana, akkor nem tiltanák, de mivel a legtöbb 16 éves évente 2x fog a kezébe porszívót heti 2 helyett, és ezért is veszekedni kell velük, nincs kedve az anyjának pucerálni a szobáját pluszban.
2020. júl. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!