Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, ha a gyerekeim...

Mit tegyek, ha a gyerekeim úgy viselkednek velem, mintha nem is az anyjuk lennék?

Figyelt kérdés

Van egy 16 éves lányom és egy 13 éves fiam. Tudom, kamaszok, életkori sajátosság, hogy lekakkantják a fejem, de azért kicsit túlzásokba esnek folyamatosan. Ha bemegyek a szobájukba, rögtön azzal fogadnak, hogy mi van már megint, ha mondom, hogy üljünk ki és beszélgessünk, jön a kérdés, hogy mit akarsz már megint. Úgy csinálnak, mintha folyamatosan zavargatnám őket, pedig nincs így. Nemrég lett a fiam 13, a lányom akart neki venni valamit. Mondtam neki, hogy megyek vele én is, mivel alapból kevés időt töltünk együtt. Erre minden baja volt. Végül nem mentem, mert elkezdett durváskodni. Tudom, hogy kamaszodnak, de valahogy nem tudom elhinni, hogy kész kínszenvedés nekik, ha én egy héten egyszer meg akarom ölelni őket. Nem megyek oda hozzájuk mindennnap nyilván, mivel kamaszok.


Mit tegyek? Folyamatosan akarva-akaratlanul megbántanak.


2020. okt. 10. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Ne ölelgesd őket, ne akarj menni velük mindenhová. Nem óvodások már, hagyj saját teret nekik. Ne menj be a szobájuiba, csak ha hívnak. Most alakul a személyiségük, privát térre van szükségük. Jobb lesz a kapcsolat, ha nem akaszkod rájuk. Ha nem akarnak beszélgetni, ne erőltesd. Ennyi.
2020. okt. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Ne akarj velük menni,ne mászkálj be a szobájukba. Tarts távolságot tőlük és hagyd őket. Majd szépen lassan ez elmúlik és átalakul normális felnőtt szülő-felnőtt gyerek kapcsolattá. Ha hagyod
2020. okt. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Azért nekem ez a visszapofázás nem tetszene és nem engedem meg ezt a hangnemet. Valóban hagyni kell nekik teret, de ezt lehet normálisan is közölni, nem úgy mintha egy cafat rongy lennél. Kicsit el vannak szállva.
2020. okt. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk hiába pontozol le mindenkit kérdező vagy 3-as. Hagyd őket békén. Ennyi idősen nem kíváncsiak rad. Ez van. Mindig is így volt a kamaszokkal. Ha nem tetszik a hangnem, akkor ezt jelezd aztán kész.
2020. okt. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Igen békén kell hagyni. De az anyjuk nem a kutya seggéből rángatták ki. Ne beszéljenek így vele. A kérdező nem épített fel semmilyen tekintélyt magának a gyerekeivel szemben, szóval az ő hibája és a kamaszkor áldása, hogy ilyenek a gyerekei.

A pontozást meg nehogymár megtiltsad bárkinek is!

2020. okt. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom mit hepciaskodsz. Írtam vagy nem írtam, hogy a hangnem miatt szóljon rájuk? Nem mondtam, hogy normális, hogy bunkoznak. Az a normális, hogy nem kíváncsiak a szüleikre meg a béna “milyen volt a suli” típusú kérdésekre.
2020. okt. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon egyszerű. Ugyanazt adnám vissza nekik, amit én kapok tőlük. Ugyanazzal az arccal, ugyanazzal a kedvességgel. Sőt, ha ennyire nincs szükségük rám, csak akkor, mikor nekik tetszik, akkor nyugodtan csinálhatják maguknak a kaját, moshatják a ruhájukat, stb. Ha ennyire nagy kamaszok, akkor mindent meg tudnak oldani szépen. Attól, hogy tinik, nem kell nekik mindent elnézni, mert ez a viselkedés egyáltalán nincs rendben, meg lehet ezt beszélni kulturáltan is. Ha így viselkedtem volna anyámmal, akkorát kaptam volna annak idején, hogy átrepülök a másik szobába.
2020. okt. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nézd, meggyőződésem, hoyg elsőre még kedvesen szóltak, hogy nem érnek rád, mást csinálnak, nincs kedvük megrendezett társasági csevelyhez, mert ha értelmes dolgokról úgy sem lesz szó, akkor beszélgess mással az időjárásról, azt meg végleg nem értem, hogy mit kajtatsz utána, ha nem akarja, hogy vele menj a boltba. belehalnál, ha elengednéd?

ölelésnél meg szerintem alapszabály, hogy aki nem akarja, hogy taperold, azt nem taperolod.

2020. okt. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én egy dolgot kiemelnék a sztoriból: “ ha mondom, hogy üljünk ki és beszélgessünk,”

Miről akarsz beszélgetni? Mert van egy olyan érzésem, hogyha ők belekezdenének valami számukra fontos dolgot elmesélni vagy valami történést, valószínűleg nem megérteni akarnád őket, hanem vagy leszidni valami hülyeségért vagy pedig leereszkedő hangnemben beszélni. Ezért nem beszélnek a kamaszok a szüleikkel.

2020. okt. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!