Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mikor ültetek le lányotokkal...

Mikor ültetek le lányotokkal beszélgetni a intim témákról?

Figyelt kérdés
Vagy egyálltalán van olyan szülö aki ezt elmagyarázza gyerekeinek?

2020. nov. 18. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Ez nálunk nem egy nagy beszélgetés, hanem maga az élet. Amikor 1 évesen láttak betétet cserélni, nevettünk, hogy én is pelusos vagyok. 2 évesen elmondtam, h nincs baba a pocakomban, azért vérzek. 3 évesen elmondtuk, hogy apa tette be őket a pocakomba, mert nagyon szeret. És így tovább. 😊 Amikor érdeklődnek, válaszolunk, BÁRMIRE az ő szintjükön.
2020. nov. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kb. ahogy az első. Azzal a kiegészítéssel, hogy amikor láttam a lányokon a külső jeleket, akkor kicsit részletesebben elmagyaráztam nekik, amit menstruációról tudni érdemes, illetve elkezdték gyakorolni a betét használatát. Ez a nagyobbiknál 9, a kisebbiknél 10 éves kora körül volt, abszolút jókor, 1 éven belül esedékes lett (a nagyot sajnáltam is, szegénykém alig múlt 10 éves, és pont erdei iskolába készültek). A beszélgetésnek köszönhetően egyikük sem esett pánikba, mikor megjött nekik (persze éjjel történt), teljes természetességgel közölték a tényt, nem volt semmi cécó körülötte. Betétet már jóval korábban rakattam el velük, ha az iskolában történne meg először, akkor ne érje őket váratlanul. Nem egyszer ők segítették ki osztálytársaikat, akik kevésbé voltak felkészítve.
2020. nov. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk most kérdezett a majdnem 12 éves, így meséltem neki részletesebben a menstruációról. Tökre örültem, mert tudtam neki még újat mondani. :D

Azt, hogy anya meg apa sejtjei találkozásából alakul ki a kisbaba, azt kisovis koruk óta tudják, mert amikor születtek a kistesók, mindig szóba került. Konkrétan a szex technikai részletei és örömszerző funkciója az még nem került szóba. Tartok is tőle egy kicsit, de úgy vagyok vele, majd ahogy kérdez, válaszolok, olyan nem lesz, hogy na, gyerek, üljél le, beszédem van veled.

2020. nov. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Lányomnál tavaly vettem észre, hogy nő a cicije. Vettem egy könyvet a felvilágosításról, azt hiszem "Mi történik velem?" címmel. (A fiamnak is veszek majd fiúsban. )

Mindent átbeszéltünk, amit lehetett. Januárban töltötte a 10-et.Voltunk ortopédián, ahol ugye bugyiig vetkőznie kellett. A doki rá is vágta,hogy hamar eljön a pillanat a menzeszig. Májusban oda is jött hozzám a lánykám és halálnyugodtan annyit mondott: " Anya! Elkezdődött!"

Úgy sajnáltam, hogy 10 évesen már itt tart, de szerencsére a görcsök kerülik. Legalább ennyi könnyebbség legyen, ha már korán utolérte a női baj! 😉

Hamar megbirkózott vele. Nagyobb gondja, hogy jönnek a mitesszerek és a pattanások! 🤷‍♀️😅

2020. nov. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%

Folyamatosan beszéltünk róla, de igazán komolyan 12 évesen. Ez volt az a szint amikor tudtam jól, hogy a kölykök már mindent kikutatnak az interneten nagyon nagy részletességgel, jobbnak láttam elejét venni a hülyeségeknek.


Nagyon jókorra időzítettem, mert a leányzó úgy itta a szavaimat, és mikor megnyílt a kérdéseivel, le sem lehetett lőni. Nagyon kellett neki már a felvilágosítás, de nem firtatta magától.


Jó volt látni, hogy megbízik bennem, és nem szégyellte a kérdéseit.

2020. nov. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
helyesbítek, 11 volt az, nem 12 :)
2020. nov. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!