Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ilyen esetben a rendőrség...

Ilyen esetben a rendőrség felelősségre vonja a szülőt?

Figyelt kérdés

Ha pl 16,17 éves kamasz barátjánál/barátnőjénél alszik és ne adja ég, valami éri őket.

Lányom 17 lesz, fiú 18 múlt, 2 éve vannak együtt és mostanában kezdtük megengedni hogy 1x-2x egy hónapban ott aludjon a lányunk.

A fiú családjának van a közelben egy hétvégi háza, ott szoktak lenni ilyenkor, tehát felügyelet nélkül, de a fiú jogilag felnőtt már.

Nagyon rendes gyerek és a családja is, nem attól félünk, hogy kiművelnek valamit, de pl ne adja ég megsérülnek, tűz üt ki, bármi olyan eset, hogy külső segítség kell nekik, akkor minket szülőket akár be is csukhatnak?

Nyilván ha ilyen lenne, nem ez lenne akkor a legnagyobb gondom, de azért érdekel.



2021. jan. 8. 13:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%

Ez engem is érdekel.

Elvileg a srác már nagykorú, tehát nagykorú felügyelettel van a lányod.

Pl. ha a nagyneni vagy a nagymama van a gyerekkel, akkor is történhet bármi és jogilag nem a szülő a hibás, aki ott sincs.

2021. jan. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
25%
Vigyazz, egy meteor is barmikor a hazatokra zuhanhat!
2021. jan. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
A rendőrség akkor se von felelősségre ha a 17 éves lányod egyedül van otthon és ráomlik a ház. Nyilván nem felügyelem a 17 éves lányomat 0-24bwn. Nem egy 5 évesről van szó!!!
2021. jan. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igazatok van, ha így vesszük. De a törvény nem tesz különbséget abban, hogy ráomlik itthon a ház, vagy pl valami történik a gyerekkel éjjel kettőkor 10 kilóméterrel a szülői háztól? Nem minősül veszélyeztetésnek ha elengedem?
2021. jan. 8. 13:55
 5/17 anonim ***** válasza:
43%

Be akkor se csuknak (gondolom büntetlen előéletű vagy), ha a kétéves gyerekedet egyedül hagyod a lakásban, és ő kiesik az ablakon és meghal.

Az, hogy egy házban mondjuk elektromos tűz üt ki, az maximum annak lehet a felelőssége, akié a ház. Ha viszont a 17 éves gyereked gyújtogatott egy farostlemezből készült bungalóban, és bent halálra ég, akkor szerintem fölvethető a te felelősséged. Ugyanígy, ha engedélyeddel (vagy anélkül) elmegy a folyóra fürödni és belefullad.

A 3-ban említett ház ráomlásnál is a ház tulajdonosa a felelős, nem a gyerek szülője. (Mellesleg, ha ott vagy vele, semmit se tudsz megakadályozni.)

Ha a nagykorú barátja felügyelete alatt van, akkor a barátja a felelős, ha pl. magára gyújtja a házat, vagy belefullad a folyóba.

2021. jan. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

5#

De, ha a kisgyereket (pl 4 eves) egyedul hagyod a hazban, es kiesik az ablakbol, vagy magara gyujtja a lakast, akkor az a szulonek egy gondatlansagbol elkovetett emberolest jelent. Es siman lecsukhatjak.

2021. jan. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
34%
Lecsukhatják. Igen, helyes a feltételes mód. Megtehetik, de egy büntetlen előéletű embert nem fognak lecsukni.
2021. jan. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

Nem.


Kivéve, ha szándékosan rongál meg pl valamit, akkor a kárt a szülőnek kell megtérítenie.

2021. jan. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
Ennyi erővel ne engedd el iskolába, mert lehet elcsapja a busz. Miért vonnanak felelősségre?
2021. jan. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Persze, értem amit írtok, nem lehetek mindig vele, nem is ez a cél.

Inkább arra lennék kíváncsi, hogy nincs e olyan szabály, hogy pl este 22:00- reggel 06:00 között (most csak írtam valamit) kiskorúnak nincs keresnivalója az utcán szülő nélkül.

Azért merült fel bennem, mert kolkéganőm szentül állítja van ilyesmi, de én még sose hallottam.

2021. jan. 8. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!