Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mozaik családosok, hogy...

Mozaik családosok, hogy kezelitek, ha a párotok gyermekének a viselkedése nem tetszik?

Figyelt kérdés

Most kezd kamasz lenni és ez egy saját gyermekkel is nehéz és kapcsolat próbáló időszak. Magának való és flegma lett, eddig sokkal többet volt velünk és igy a viszonyunk is közvetlenebb volt, most a covidra hivatkozva pár órát tölt itt, akkor is alig beszél, idegesíti a testvére és kineveti vagy beszól neki, amúgy meg mobilozik. Most ha nekem nem tetsző a viselkedése (maga után rendetlenséget hagy) és ennek hangot adok, akkor valami minimalisat megcsinál, majd elvonul. Állítása szerint semmi baja, csak most inkább a szobájába megy.

Nehezebb okosnak lennem és reálisan látnom a helyzetet. A férjem nyilván felvállalja a konfliktusokat, itt most magamrolvan szó. Ha felvallalom, akkor is rossz érzés, ha meg nem (most ezt történt) akkor meg utólag szét bírnék robbanni.


Kérem olyan írjon, aki ebben benne van, mert korábban én is tudtam tanácsot adni, de más megélni egy szitut, amikor így is úgy is szarul jön ki.


2021. febr. 6. 19:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Lehet inkább a családi kapcsolatok kategóriába kellett volna írnom...? :/
2021. febr. 6. 19:23
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk is ez a helyzet. Nem tudom jó e. De én nem szoktam konfliktusba keveredni vele. Az apja szokott vele veszekedni a viselkedese végett. Mi egy faluban lakunk. Igy ha gondol egyett vagy valamin összeveszik az anyjával fel jön . Van hogy 1 hónapot is itt van azt ha itt veszik össze az apjával haza megy. És ha őszinte akarok lenni -én sokszor nehezen viselem ha itt van de nyilván tudtam hogy van gyereke igy elfogadom. Ő 13 éves. Van egy 17 ő teljesen ellenkezője nagyon jó a kapcsolatunk
2021. febr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2 Megertelek :)

Ő is 13. Nálatok akkor nincs közös?

Itt ennyit nincs, pedig egy városban lakunk, csak távol. Az anyja is panaszkodik, hogy lusta és nehéz, beszolóngató természete van, szóval nevelő célzatú megmondás részemről még értelmetlen is, mert nem hatna. De igy meg belső konfliktusba keveredek magammal. Nehezen viselem ezeket az alkalmakat. Nem mind rossz, de egy éve egyre sűrűbben.

2021. febr. 6. 20:09
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

De van egy 2.5 éves kisfiúnk.

6 éve vagyunk eggyütt és már az eleje óta nem az igazi a viszonyunk. Csak annyi hogy elviseljük egymást de vannak jobb napok amikor egész normális. Ő nem szólogat be ha rajta múlik egésznap számitógépet és telfont nyomkod és édességet eszik. Én azon szoktam ki akadni hogy pl cipőt nem rakja be szekrenybe ilyen alap dolgok. Az apja persze a tanulás végett sokat veszekszik vele.

2021. febr. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kitartást neked is. Most már helyre állt a lelki békém a mai után. Csak jó lenne nem mindem hétvégén idegesnek lenni, szóval próbálkozok majd valami kommunikációs megoldást találni.

Nálunk korábban jó volt a viszony, most sem rossz. Csak van ez az új személyiség, és ritka találkozás, amivel elvesztettem a fonalat hozzá teljesen

2021. febr. 6. 22:53
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Igen nehéz velük. Kitartást neked is.
2021. febr. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

NEKED sehogy nem kell kezelni, NEM a te gyereked.


Majd az apja elintézni. Ha mégsem, akkor az az ő problémájuk, de ha te elkezdesz parancsolgatni, meg nevelgetni elég gyorsan ott találod magad, ahol a part szakad, mivel te még csak rokona sem vagy - hivatalosan.


Sajnálom, de ez az igazság.

2021. febr. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen csak van hogy a férjem nélkül vagyok vele,illetve a 2 gyerekkel, még jönnek érte pár óráig itt van és olyankor kezd baromi idegesítően viselkedni. Azóta is volt 2 ilyen alkalom, hogy ezt kiírtam.

Az olyan árulkodás ha az akkor történt dolgokat a férjem teszi rendbe.

2021. febr. 12. 16:22
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem mindig van így, hogy vigyázok rá, de előfordul, most a héten többször. Ez fél óra és 2 óra között változik. A férjem csak később ér haza, így van, hogy nem is találkoznak. De van hogy hetekig nem is jön suli után. Régen volt, hogy itt is aludt hétköznap, most már hétvégén se.


Amúgy szóltam most, hogy rendetlenséget be hagyjon maga után, most azzal jött, hogy nem szeret itt lenni amúgy se.

2021. febr. 12. 16:42
 10/11 anonim válasza:

Szeretném megosztani ezen a téren a tapasztalataimat. Nálunk a helyzet itt-ott hasonló. Én ebben a felállásban a gyerek szerepét képviselem.

Javasolnám, hogy legyél nagyon türelmes. Annó nekem is voltak ilyen flegma, bunkó időszakaim. Javaslom, hogy találd meg vele a közös hangot! Azután beszélhetsz vele az ilyenekről. Viszont ha nincs kedved vagy energiád az ilyenre, akkor mindenképpen kedvesen szólj neki! Nálunk ez működött.


Remélem tudtam egy picit is segíteni :)

2021. febr. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!