Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy 14 éves lánynak mit kell...

Egy 14 éves lánynak mit kell már tudni otthon a házimunkában?

Figyelt kérdés
2021. máj. 13. 11:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%
Mosogatni, mosni, ruhát vasalni, tesókra vigyázni. Talán főzni, mivel az én 12 éves lányom főz és süt is.
2021. máj. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

Mosni,teregetni,vasalni,porszívózni,felmosni,törölgetni,mosogatni,szemetet kivinni, esetleg a házkörül segíteni pl. füvet nyírni.

Ha vevő rá a gyerek, akkor bevonni a főzésbe. Legalább az alapokkal tisztában lesz.

2021. máj. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%
Gyakorlatilag mindent.
2021. máj. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
44%
Én férfi vagyok, de 6 évesen már palacsintát sütöttem önállóan. Ez a minimum.
2021. máj. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem 14 évesen már mind a fiúknak, mind a lányoknak "tudnia kell" mindenféle házimunkát, elvégre nem agysebészetről van szó...


Max. nem tudnak főzni, oké, az gyakorlás kérdése is, de porszívózni, betenni a ruhát a mosógépbe meg hasonlók nem sok észt kívánnak.

2021. máj. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
Az én lányom is 14.Amiben segit:porszivózás, felmosás, mosogatás, rendrakás/portörlés, mosógépből kipakolas szárító gépbe be utána, vagy ha olyan az idő kint re kitereget, segít tesora vigyázni, kint füvet vágni, állatokat megetetni, alap dolgokat meg tud főzni.Ha veszünk fát fűteni azt is bepakolja velünk. De nem csak ő, hanem a testvérei is akik fiúk(9 és 6 éves) meg csináljak ugyan ezeket kivéve a főzés.Szóval nagyon sok mindent.
2021. máj. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem mindent. De ne várd el tőle, ha sosem mutattál meg neki semmit. Még a felmosást is el lehet rontani, ha nem meséled el neki előtte, hogy mennyi forró víz, mennyi tisztítószer, hogyan csavarja ki a felmosófejet...

Meg persze a főzés se úgy működik, hogy tegnap még nem csinált semmit, ma meg már háromfogásos ebédet vársz tőle.

2021. máj. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%
Mindent meg tud csinálni. Főzni is tud, pici kora óta segít. Viszont a kisebb testvérre felügyelni szerintem nagyon nem az ő feladata.
2021. máj. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
66%

Mindent


Főzés nem szokott menni, de az is mehet, ha volt lehetősége megtanulni.

2021. máj. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%
13 éves kamasz lányunk már szinte mindent megcsinál.Főzőcskézni is szokott,természetesen felügyelettel.
2021. máj. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!