Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit rontottam el a kamasz...

Mit rontottam el a kamasz lányommal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem tudom mi erre a jó megoldás,megpróbálom ezen a fórumon hátha tud valaki jó ötletet.

3lányom van.

A legidősebb 17 éves,8hónapos korában különváltunk az apjától,2 éves koráig neveltem egyedül,majd találkoztam a férjemmel és együtt neveltük.

Kb 12 éves korában kezdődtek a problémák,állandóan az apjához akart költözni,cirkuszolt mindig.

Az édesapja ez elől mindig kibújt,oda nem mehet ő is a szüleivel élt.

Szinte mindig én voltam a gonosz mostoha számára.

Sajnos dohányzik,jelenleg olyan helyzetben vagyunk hogy épp hogy kitudjuk a lakhatás költségeit illetve a megélhetésünket termelni.

Ő folyamatosan hogy mennyire sz@r anya vagyok,mert nem tudok neki cigit,műkörmöt,bulizást hetente biztositani.

Kritikán aluli módon beszél velem(pl:anyáknapja-“egy ilyen szar anyának nem fogom mondani hogy boldog anyáknapját!”)

-szakadjak le róla,kussoljak..stb.

A verés nem opció,azzal elkéstem.

Sosem vertem,lehet hogy ez az eredménye.

Most mehet az édesapjához,mondtam hogy próbáljuk meg mert én nem bírok vele.

Erre is azt mondja mekkora sz@r anya vagyok kidobtam!

Biztos rengeteg hibám van tudom,de borzasztóan érzem magam.

Próbáltam/tunk szép gyerekkort bíztositani nyaralás,èlmények mindig mentünk valahova.

Amit tudtam/tunk megadtam nekik úgy érzem,és mégis sz@r vagyok.

Ezt hallják a kisebb gyerekek is.

Ráadásul kismama vagyok,ez a stressz rohadtul nem kellene.

Mit tegyek?



2021. jún. 1. 07:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
85%

Alig tudtok megélni, de kell még egy gyerek....

Az majd megoldja a gondjaitokat...

Inkáb nem is írnék semmit.

2021. jún. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
92%
Van ilyen. Nem látom a nevelési folyamatot, lehet , hogy nem rontottad el, hanem egyszerűen ilyennek született, Előfordul. Küldd az apjához és ne legyen lelkiismeretfurdalásod.Felerészben az ő gyereke, próbálja meg ő is.
2021. jún. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem is engedd el az apjához, hátha úgy boldog lesz.

Arra én sem akarok mit reagálni, hogy miért is a negyedik gyermek, ha alig éltek meg.

2021. jún. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
96%
Ez durva
2021. jún. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 A kérdező kommentje:

Arra nem is kell reagálni,nem ez a fő kérdés.

Értsd:

Nem éhezünk,nem kell ezt belekreálni.

De például annyit cigizik mint egy gyárkémény a lányom,a cigi nem olcsó.

Ő elvárja hogy ezt is fizessem.

Lehet rosszul fogalmaztam.

2021. jún. 1. 07:35
 6/73 anonim ***** válasza:
85%

Ezt így nehéz. Csak annyit írsz, hogy miket mond, de hogy egyébként milyen volt a kapcsolat, mielőtt ilyeneket mondott, arról nem tudunk semmit. Nekünk se telik ilyen műkörömre, meg ilyenek, de tök más miatt rossz a kapcsolat anyámmal. Jó nyilván nem szólok be neki. Bár egyébként, ahogy a verésről írsz, ahogy tipoelnem kéne azt mondanám, hogy ez a kapcsolat mindigis szr volt, csak most elég idős a gyerek, ahhoz hogy tényleg érzéld.

Illetve nem írtál arról, hogy a férjeddel milyen a kapcsolata, mert az is sokat befolyásolja a helyzetet.


Bár egyébként kicsit off, de írod, hogy alig tudtok megélni a bevételetekből, mégis jön az új gyerek. Ez nem bölcs döntés. Szerintem ez is fokozza a bajt, 17 évesen nem hülye. Valahol csak felfogja, hogy nem álltok jól, erre jön egy új gyerek.



Egyébként én megpróbálnék nyugodtan haladni a megbeszéléssel, esetleg konzultáljatok szakemberrel. Az is jó, ha először te mész csak nélküle.

2021. jún. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 A kérdező kommentje:

Próbáltam már a szakembert évekkel ezelőtt,nem volt hajlandó jönni.

2 éves kora óta neveli,milyen a kapcsolat .

Sajnos amikor nevelni akarta,például hisztizett,feleselt,egyszer megrángatta,én meg hatalmas cirkuszt csináltam,hogy meg ne próbáljon hozzá érni még egyszer a lányomhoz.

EZT ELRONTOTTAM TUDOM!!

A beszólás nálunk abban nyilvánul meg hogy nem bírok retekbe élni,ezért is folyton cirkusz van.

Kérem hogy a szobáját csinálja meg.

/ez általában hétvége,mivel dolgozunk/

Idézem:

A f@szom ki van itt sose lehet dögleni,neked mindig ki kell találni valamit hogy takaritani kelljen.

Vagy:

Még éjjel 2 kor zörög/csörög mivel szinte egésznap alszik(iskola után)a digitális oktatásba az oktatás alatt is,persze éjjel fent van.

Mindennap 4.30’kor kelek,szóltam neki hogy szeretnék pihenni.

A f@sza ki van itt semmit nem lehet csinálni,csak kussolni,..

2021. jún. 1. 07:44
 8/73 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nagyon eltávolodtatok egymástól. Alapból is a kamasz kor erről szól, hogy család szava helyett, a kortársak lesznek a mérvadóak, de ennek nem kéne katasztrófához vezetnie önmagába. Szerintem többet kellett volna foglalkozni anno. Hogy pl. ott lenni a nővé vállásánál, mint tanácsokkal, mint tapasztalataiddal. Ha úgy érzi nem számíthat rád, akkor maradnak a barátnői, akik ugyanúgy elvesznek a hormontengerbe, és így lesz anyu közellenség.
2021. jún. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem simán csak pofátlan. Nem vagyok híve a gyepálásnak, de itt 1-2 Makarenkói pofon elkelt volna. Legyél következetes és kemény, mondd meg, milyen húzásáért mi várható és azt tartsd is be. Pl. ezért-azért,ha mégegyszer előfordul, 18 évesen ki fogod rakni.Egyébként a Mildred Pierce c. minisorozat jutott eszembe a kérdésedet olvasva , a nőnek pont ilyesmi a lánya.
2021. jún. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 A kérdező kommentje:

Neki az a mérvadó,hogy olyan példákat mond nekem hogy örüljek hogy ő ilyen gyerek mert az egyik barátnője szó szerint szétrugdossa az anyját mert alkoholista,vagy a lánya elveri.

Jó példa.

Èn ezt pont másképp gondolom,mindig ott voltam,mindig rohantam,kiálltam mellette.

Ha az iskolába gond volt rohantam,védtem.

(Pl:SAJNOS,13 éves kora óta cigizik,osztálykirándulásra azért nem mehetett mert iskola időn kivül látta az osztályfônőke,nem hagytam annyiban!)

Szerintem pont ezt rontottam el,hogy túlon-túl amit lehetett megadtam,nem anyagi dolgokra gondolok,élményekre,nyaralás ilyesmi.

A példa azt mutatja aki kalódik,nem foglalkoznak vele,mintagyerek,jó tanuló,imádja a szüleit.

(Tudom,iskolában dolgozom.)

2021. jún. 1. 08:05
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!