Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Iskolai bullying. Hogy tanítod...

Iskolai bullying. Hogy tanítod meg kezelni, hogy vértezze fel magát a gyermek? Átiratod másik suliba? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Érzékeny, felveszi. Szokásos dolgok miatt piszkálják, alkat,nem osztály kedvenc, stb.

2021. jún. 4. 11:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%
Le kell ülni azokkal akik csinálják. Beszélgetni és nevelni, ha a szülei már nem teszik. Megnézném, hogy meri folytatni, ha feltolom a falra.
2021. jún. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Utána rosszabb.

Anno anyám beszélt velük, engem jobban kicsináltak, jobban rámszálltak, csak úgy hogy még véletlenül se derüljön ki hogy ki volt

2021. jún. 4. 11:57
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

elvinnem pszichologushoz a gyereket, bevonnam az iskola vezetoseget es a bantalmazo gyerekek szuleit. nem hagynam annyiban a dolgot, viszont ha a gyereknek hosszu tavon jobban tez az ha mas suliba menne, akkor megfontolnam az atiratast.


egyebkent ha van a gyereknek apja, nagyapja, nagybatyja, idosebb fiu testverei, esetleg kicsit ra lehet ijeszteni a szemetkedokre (de csak ugy hogy ne lehessen kovetkezmenye ellenuk)

2021. jún. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A hugomnál semmi más nem használt, csak amikor én bementem es megmondtam a kis rohadéknak, hogy lehet menni elmesélni anyukájának, hogy mit csinált, mert ha nem, megyek én mesélni. Másnap már az igazgató kert elnézést az anyámtól. Én 16 éves voltam, lehet, hogy egy "nagy gyerek" hatásosabb, mint egy felnőtt.
2021. jún. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én az illető szüleivel beszélnék. Nálunk nyílt téma volt szülőin is. Hát égett a pofája rendesen azoknak (pl. nekem, mert a másik oldalon is voltam egy időben), akiknek a gyerekére panaszkodtak a többiek, meg így a tanáron is volt nyomás, hogy figyeljen oda.
2021. jún. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy jobb másik suliba vinni, de nem biztos, nekem anno nagyon bevált!
2021. jún. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

5. Megoldását pártolom.


Megbeszélni kell nem megfenyegetni a gyereket.


Gondoljatok bele, ha a ti gyereketekhez oda megy valami 45 éves faszi megijeszteni, mit reagálnátok? Őszintén.


Viszont nyíltan mindenkit bevonva szülői keretében pont annyira lenne ciki a szülőnek hogy megoldja házon belül.

2021. jún. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
És így év végén hol, milyen fórumon? Nincs szülői most
2021. jún. 4. 15:01
 9/20 anonim ***** válasza:
Facebook csoport, levelezőlista?
2021. jún. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
En is mondtam ocsemnek, hogy mondja meg a kis nyomorekoknak, hogy meg egy ilyen és en megyek érte a suliba. Valóban a nagy tesot komolyabban veszik a kis gennyladak, mert tudjak hogy az ugyanúgy nem büntethető mint ők maguk. Ennyi eszük van. Nincs egy unokatesok vagy valaki?
2021. jún. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!