Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, ha a fiam nagyon...

Mit tegyek, ha a fiam nagyon vékony? Már-már sovány.

Figyelt kérdés
10 éves és rettentő vékony, pedig eszik. A tanárja is megemlítette, hogy rettentő sovány.
2021. jún. 19. 16:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisöcsém is vékony. Őt az apám és a mostohaanyám beiratta kajakozni. Azóta izmosodott is meg többet is eszik, mert elfárad edzéseknél.
2021. jún. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Vidd el a háziorvoshoz, hogy nézzen már rá. Ha minden rendben, akkor kezdjen el valamit sportolni, valami izomépítőst (a kajak például tökéletes, de a futástól nem lesz sokkal izmosabb).
2021. jún. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%

Izom a tesztoszteron miatt nő leginkább, szóval 10 évesen nem hiszem, hogy túl sokat termel.


Vannak ilyen gyerekek. Ha nincs baja (súlyos betegséget értek ezalatt), van energiája, eszik, kakál, iszik, pisál, szaladgál, akkor én nem aggódnék, csak olyan anyásan.

Emellett magas kalóriatartalmú ételeket főznék, és kapna extra vitamint a biztonság kedvéért.

2021. jún. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én lányként ilyen voltam egészen 11 éves koromig, szinte már alultáplált voltam, mondjuk enni sem szerettem. Orvoshoz is sokat rohangáltak velem a szüleim, de semmit nem találtak. Aztán hirtelen meghíztam.
2021. jún. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Sportolni és enni kell.
2021. jún. 20. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Glutén teszt minél hamarabb...

Évekig hallgattam, hogy jaj csak ilyen alkat a lányom, majd megindul ... aha, helyette olyan ttg (glutén ellen termelt antitest) értéket villantott hogy az asszisztens majdnem elájult.


Inkább nézesd meg a glutént, mert az diéta nélkül teljesen szétroncsolja a szervezetet, és sokszor csak ennyi a figyelmeztető jel.

Van megbízható otthoni teszt is (biocard)

2021. jún. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Andi80018 ***** válasza:
100%
Családban van, aki ilyen vékony testalkatú? Az is fontos. Úszást kellene megpróbálni esetleg, de mindenképp sport. Természetesen dokihoz is vidd el, vér-vizelet, a minimum vizsgálatok nem árthatnak.
2021. jún. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

ha az egeszsegevel minden oke, akkor semmit, sok gyerek vekony amig novesben van. sportoljon rendszeresen, es egyen egeszsegesen (ne probaljatok felhizlalni)


az en ocsem is nagyon sovany, most kezd 15 evesen “normalis” sulyban lenni, pedig sokat eszik o is

2021. jún. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

semmit, hagyd békén. én meg az öcsém is nagyon vékony, "alultáplált" emberek vagyunk,az én kölyökkoromat tönkretették a kutatásokkal, megfigyelésekkel, tesztekkel, fszomtudjamikkel, csak hogy kitalálják, miért és hol vagyok elbszódva, illetve miért nem döglök meg, ha egyszer meg kéne, az öcsém fiatalabb nálam annyival, hogy őt nem engedtem tönkretenni, már elég idős voltam, hogy megküzdjek érte a szüleimmel.

tényleg nem értem, attól hogy nem kövér, már biztos hogy valami baja is van?

2021. jún. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Andi80018 ***** válasza:
100%

9-es, nagyon jó a szöveged! :-D

Egyébként valóban, nagy részben hozott a testalkat, viszont tudok olyanokról, akiknek anyagcsere zavaruk van, azért vékonyak. Szóval van iyen is, olyan is.

Mindenesetre a sportolás csak jót tehet, mert ha magas is az illető, akkor a háta könnyen ferdülhet, szóval a törzsizmokat nem árt erősíteni.

2021. jún. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!