Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elég havi 130.000- ft zsebpén...

Elég havi 130.000- ft zsebpénz egy 17 éves gyereknek?

Figyelt kérdés
2021. júl. 27. 19:41
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem elég, de csak akkor, ha autót is veszel neki és persze a benzint is te fizeted. Meg a telefonszámláját. Persze azért havi 1 fodrász, műkörmös, kozmetikus is ma már alap... 🤪🤪🤪
2021. júl. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
95%
Ha Magyarorszàgon èltek, ès nem ebből fizeti a kollègiumi dìjat vagy albèrletet, akkor túl sok. Egy közepesen kereső felnőtt kap ennyit.
2021. júl. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
91%
Külföldön élünk a 17 éves fiam kap ha elmegy szórakozni 50 eurót,és mindig marad neki.eböl is.
2021. júl. 28. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
87%

Na ez anya keresetének kb a fele, apáénak meg a harmada. 19 vagyok, egyetemista leszek, kollégiumba megyek, mert bejárni sokáig tartana, a szüleim viszont akkor sem adnának nekem ennyi pénzt rendszeresen, havonta, ha piros hó esik. Mondjuk van 3 tesóm, tudom, hogy velük szemben se lenne fer, ha én ennyit kapnék + nem is nagyon lenne mire költenem. Jogosítványom nincs, így kocsira egyelőre minek, ruháim vannak, ha kell valami, anya megveszi (bizonyos határokon belül) vagy én megrendelem magamnak és az ünnepekre kapott pénzemmel fizetek érte, ami az eddigi 7-8 évben, mióta kapok, még sosem ment le 0-ra, pedig 1 év alatt sincs meg az a 130 000 forint, amit a kérdező emleget. Persze, szép lenne, ha valami milliomos/milliárdos család gyermeke lennék és ez az összeg csak úgy kifolyna gond nélkül a szüleim kezéből, de ez Magyarország, a szüleim átlagemberek, akik megdolgoznak a pénzükért és nekünk se adnak túl sokat alapból, úgy vannak vele "oszd be, ha valami nagyon drága kell, a felét te állod!" - így nem terheli le őket pl egy új kütyü ára, viszont bármi kisebb dologra (busz/színház bérlet, mozi, sulis fakultatív kirándulások ára) kérünk pénzt, azt előteremtik. Mindemellett, ha épp hó vége van, akkor limitálják mennyi dolgot kérhetünk a boltból és, hogy figyeljünk az árcímkékre.

Szerintem a kérdező vagy egy troll vagy pedig tényleg nagyon szerencsés anyagi helyzetben van és csak ilyen körökben mozog, mert nem látja, hogy mások hogyan élnek.

2021. júl. 28. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Másnak ennyi a havi fizetése...🤦
2021. júl. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
25%
9, a zsebpénz az nem önellátásra való...
2021. júl. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
92%
Bőven elég. De kérdés mire kell. Ha csak zsebpénz, (tehát nincs benne albérlet, kolesz, bérlet, kaja stb), adj neki 30-cat és fektess havi 100-at nyugdíjra. Ha nagy lesz, maghalalja 🤷🏼‍♀️
2021. júl. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
88%
Nyugdíjra persze egy tininek..Inkább lakás, autó, jogsi ilyesmikre..
2021. júl. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
93%
Provokálsz.
2021. júl. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
86%
18 Ja mert ahol havi 130 van zsebpénzre ott az általad felsoroltak nem alap dolgok, mi? Ne viccelj. Ez már csak a pénz elb.sa pedig értelmesen is be lehet fektetni a gyerek jövőjébe.
2021. júl. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!