Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Holnapután megyek nőgyógyászho...

Holnapután megyek nőgyógyászhoz. Mit fog csinálni?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, szűz. Olyan problémám van, hogy össze-vissza jön meg a menstruációm (14-60 nap).

Menstruaciom elso napján rettentően fáj jobb oldalon a hasam, hányok, szédülök, elájulok.

Holnapután megyek nőgyógyászhoz, mit fog csinálni? Szőrtelenítsek?


2021. aug. 3. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Kikérdez, esetleg laborvizsgálatra is elküld. Ha megmondod, hogy szűz vagy, úgy fog megvizsgálni, ennek megfelelően.

Ha amúgy nem szőrtelenítesz, semmi szükség a borotválásra. A nőgyógyászok többsége úgyis ellenzi, ill. nem tartja jónak a teljes szőrtelenítést...

2021. aug. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Nagyjából ez fog történni.

Kérdező, ha úgy érzed, nem megfelelően bánik veled az orvos, nyugodtan ÁLLJ FEL ÉS HAGYD OTT. Kérsz időpontot máshoz. Ha durva, bunkó, nem figyel rád, ott kell hagyni a fenébe.

Én javasolnám, hogy legyen kísérőd, akiben megbízol. Minden páciensnek joga van kísérőhöz! Ha nem tudod érvényesíteni ezt a jogodat, nem jó az orvosod.

2021. aug. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ahogy írták már, egy beszélgetős rész mindenképp lesz, engem egy random SZTK-s orvos egyszer megvizsgált "belül" is, egy ujjal (nem fájt egyáltalán), de ha mondod, hogy szűz vagy, akkor valószínűleg nem fognak semmi ilyet csinálni, a mostani dokim se szokott még mindig, évek óta járok hozzá.


Hasi ultrahangot szoktak még. Én nem szoktam teljesen szőrteleníteni amúgy sem, szerintem felesleges, plusz irritálhatja is a bőrt nagyon, ha nem szoktál hozzá, még egy nyűg annak a tetejébe, hogy kénytelen vagy orvoshoz menni...egy (jó esetben másra nem használt) olloval "vágd méretre" kicsit talán. Amugy te tudod, persze.


Ezek csak saját tapasztalatok, szóval lehet, más lesz kicsit neked! De fájdalmas, rendszertelen menzeszre sokszor írnak fel első körben fogamzásgátlót, ettől no para, nagyon sokakat már ez helyretesz teljesen :) Ha nem használ, utána lehetnek egyéb vizsgálatok is (vérvétel/hormonszintek, cukorterheléses...)


Meg ahogy #2 mondta, hagyd ott, ha paréj! Nagyon sebezhető szituáció ez, megérdemled, hogy professzionálisan, empátiával forduljanak feléd. Ja, és hívd meg magad utána egy fagyira vagy ilyesmi, no para tényleg ♡

2021. aug. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

amióta menstruálsz, azóta jön meg ilyen összevissza, vagy valami óta (pl oltás)?


a legfontosabbat nem írták még előttem: ez ennyi idősen normális is lehet! nekem rendszeres volt a menzeszem kb 16 évesen, csak épp 2havonta jött meg, kb mintha 1 vérzés kimaradt volna :D persze voltam dokinál vele, aki azt mondta hogy ne izguljak, 18 éves koromig még bőven van ideje beállni, és igaza is lett.


ha mégis fogamzásgátlót akarnának felírni, azt javaslom hogy utasítsd vissza. mivel védekezésre nem kell amúgy sem, fölöslegesnek tartanám hormonokkal bombázni a szervezeted, ráadásul utána se biztos hogy be fog állni. persze amíg szeded, rendszeres lesz, de csak mert a gyógyszer szabályozza. nekem fogamzásgátló után 2-3 hónapig meg se jött, és utána is kellett idő, mire beállt (később, védekezés miatt szedtem). találhat más megoldást is a doki, rugóztassa csak magát rajta.

2021. aug. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem, mindig ilyen volt. De az nem normális, hogy annyira fáj a hasam, hogy megmozdulni nem bírok, meg az se, hogy hányok.
2021. aug. 3. 16:30
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

4es vagyok.

valóban, az nem normális. barátnőmnek szintén óriási fájdalmai voltak amikor megvolt neki, és ez a fogamzásgátlótól sem lett jobb. neki endometriózis gyanúja van, xilox és flector porok enyhítik csak a fájdalmát...

2021. aug. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!