Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A feleségem miért nem látja,...

A feleségem miért nem látja, hogy árt a lányának azzal, hogy mindent megad neki?

Figyelt kérdés

Előző házasságából van a lány, de kisgyerek kora óta velük élek.

Régen is megvolt ez a túlkényeztetés mind a két oldalon, de ez akkor kimerült abban, hogy megkapta a 83. sellős barbit, vagy a 3 ugyanolyan babát. Ahogy nőtt, nőttek az igények is.


15. születésnapjára több, mint félmillióért vetetett magának laptopot, hiába mondtam előtte, hogy azt a tudást, amit az a gép tud, más márka sokkal olcsóbban adja, de nem, neki Apple gép kell. Ki sem használja, mert nem az informatikával kapcsolatban fog továbbtanulni. 2 éve lett véve, már újat akar, mert "ennek nem tetszik a színe".

Telefonját is 2 évente váltogatja, abból is csak iPhone, legnagyobb tárhely, legnagyobb kijelző (miközben egy kézzel használni sem tudja).

Ezek mellé jön ugye az öltözködés, heti szinten jár hozzánk szerintem az összes futárszolgálat. Sminkel, de neki csak a 17 ezres alapozókrém a jó és most rendelt magának valami 30 ezres sampont, előtte Tom Ford parfümöt, de nem volt jó a 25 ezres, a közel 70 ezres kellett.

Csinálja a jogsit, állítólag ügyes is, ha minden jól megy, szeptember végén megy forgalmira. Május óta rágja az anyja fülét, hogy akkor ősszel ugye kaphat egy A Mercit?! Mert hogy minden barátnője kapott autót, amikor lett jogsijuk és ő biztos nem fogja elkéregetni itthon tőlünk a kocsit, ha menni akar valahová. Feleségem mondogatja, hogy hát az nagyon sokba kerül, minek neki ekkora autó, másoknak egész életében nem jön össze ilyenre, de a lánya csak legyint, hogy ő biztos nem fog beülni egy "szappantartóba" és biztonságos autót akar magának... Ja, meg olyat, amivel lehet villogni mindenki előtt. Még gimis, le sem érettségizett, de van több barátnője, akik most végeztek. Két családnál is lett lakás véve Budapesten, ugyanabban a lakóparkban. Mióta ezt ő megtudta, megy itthon a hiszti, hogy vegyenek neki is ott MÁR MOST, mert elviszik mindet. Nézegettem, egy másfél szobás lakás 42 millió, közel egymilliós négyzetméterárral dolgoznak. Szóval nem hiszem, hogy elvinnék az összeset hipp-hopp. De ilyen igényei vannak és ő ezt teljesen természetesnek gondolja...


Hiába mondom, hogy mások érettségi után dolgoznak azért, hogy fizetni tudják a kollégiumi szobájukat, amin másik 2-3 emberrel osztoznak és utána még évekig azért dolgoznak, hogy egyáltalán hitelt vehessenek fel, majd azt fizessék vissza évtizedeken át. Ő erre annyit reagál rendszerint, hogy ez nem az ő problémája. Feleségemnek ha mondom, hogy csinálhatná máshogy, okosabban, akkor rögtön a gyereket védi, hogy hagyjam már, még KICSI és hogy majd benő a feje lágya, meg hogy még érni fog stb. De még ha 12-13 éves lenne... De jövőre 18 lesz, egyetemre fog menni és egyedül fog élni. A világ összes pénze nem lesz neki elég. Ezért is mondtam, hogy érdemes lenne legalább érettségi utáni nyáron dolgoznia, hogy megtudja, mennyit kell dolgoznia a 70 ezres parfümért, vagy a 16. pár ugyanolyan papucsért stb. Mert ha ott lesz huszonévesen pályakezdő fizetéssel, nagyot fog koppanni.



2021. aug. 21. 10:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Nem fog koppanni, mert a szülei tovább fogják pénzelni, amíg össze nem szedi a kellőképpen pénzes pasit, aki átveszi tőlük ezt a szerepet.

Neked ehhez annyi közöd van, hogy ha a te pénzedet is költik. Közös gyerek van?

2021. aug. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
egy fontos részletet kihagytál: ki fizeti mindezt?
2021. aug. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy árt neki.
2021. aug. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
18%

Ha nem a te pénzedből fizeti akkor igazából semmi beleszólásod nincs.


Nem kell mindenkinek 17 évesen vért izzadnia, hogy megtanulja a pénz értékét.

Én magán iskolába jártam, majdnem mindenki kapott autót és lakást egyetemre, a szülők anyagi forrásaihoz mérten. Senkinek nem volt kötelező egyetem mellett dolgozni. Most 9 évvel később már mindenki elvégzett 1-2-3 egyetemet, dolgozik, el tudja tartani magát jól és normális értékrendje van. Nyilván azzal a plusszal indul, hogy van auto és lakás és tudja, hogy a szülei segítik ha szükség van rá. De nincs ezzel semmi baj.


Gondolom a lány/ ti is hasonló környezetben lehettek, ha a barátai kaptak autót és lakást. Többnyire mindenki minimum azt az életszínvonalat szeretné megteremteni magának amit a szüleitől kapott, vagy annál jobbat úgyhogy ezért fog majd tanulni és dolgozni. Ebben szerintem a szülő amennyire tudja segítse a gyerekét.

2021. aug. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%

Nincs az a férfi aki ennyire érdeklődik a neveltlánya dolgai után.

Pláne hogy mi a párfümje márkája..

😂


Meleg pasi még még, de egy hetero? 😂

Kötve hiszem.

Kamu.

2021. aug. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
7%

Én leszarom ezt az egész hisztit, de egy valamihez muszáj hozzászólnom : nem, nem tud egy olcsóbb laptop ugyannyit nyújtani, mint a Macbook. Amelyik felér hozzá, az hasonló árban is van. Majd akkor megváltoztatom a véleményemet, ha ajánlasz nekem egy olyan kenyér súlyban lévő, kb. 18 órás üzemidejű Windows-os laptopot, ami olcsóbb, mint az Apple. És nemcsak súlyra és üzemidőben, hanem az új M1 processzorok esetében teljesítményben sem tudsz ilyet javasolni. Tehát aki nem ért hozzá, annak kuss a neve finoman szólva is.

Ami pedig a többit illeti, az is csak a lányra és az anyjára tartozik.

2021. aug. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
15%

Na bumm.


Anno én is kaptam érettségi után egy 0 km-es motort, egy lakást Pesten, és bár autó a nevemre nem került, bármikor használhattam az egyik verdát, ami épp otthon volt és dolgoznom sem kellett suli mellett, koncentrálhattam az egyetemre.


Lett egy mérnök msc diplomám, utána ugyannyit kerestem, mint szüleim, és ugyanezt az életminőséget fenn tudtam/tudom tartani.


Örülök is, hogy ilyen helyzetben voltak/vannak a szüleim! Semmi negatív hatással nem volt rám, hogy megkaptam dolgokat, amit sokan mások nem tehettek meg.

Tudom kezelni a pénzem ugyanúgy.

2021. aug. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem igazad van, viszont ebbe sose lesz teljes körű beleszólásod. Ez a lány el van kényeztetve, és remélem, hogy koppanni fog, nem rosszindulatból, hanem mert az élet rendje, hogy néha koppanjunk. Te ne fizess ezekbe bele, és legyetek full külön kasszán a pároddal. Ha házasok vagytok, az macerásabb sajnos. Már ha csak megtakarításotok van a te pénzedből, mert a párod mindent megad a kislánynak, akkor lényegében te fizeted a lány hülyeségét is.

Megjegyzem, nem vagyok a külön kassza híve, de ebben az esetben az lenne.

Javaslom, hogy felezzetek minden költséget, rezsi, hitelek, megtakarításra ugyanannyit tegyetek félre, kajára ugyanannyit dobjatok be, és ha marad a feleségednek/barátnődnek extra azt költheti a lányra.


Az apple laptopok túlárazottak kedves utolsó. Ugyanazért a pénzért egy olyan ASUS vagy HP gépet veszel, hogy megszólal, az applenél a pénzed 70%-a a márka, nem amit tud.

2021. aug. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Elég jó házasság lehet,ha kiskora óta együtt nevelitek és ennyi szavad nincs a családban.

Igazából hiszem is meg nem is ezt a történetet.

Hiszem,hogy vannak ennyire jómódú családok,ahol semmi sem drága,de azt nehezemre esik elhinni,hogy felnőtt emberek ennyi pénzből így "nevelnek"gyereket.

Persze ez a hétköznapi ember anyagi helyzetével bizonyára nem csak nehezen érthető, inkább elképzelhetetlen.

Minden esetre igaz az a mondás,hogy mindenki a maga szintjén nyomorog...

2021. aug. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

"egy másfél szobás lakás 42 millió, közel egymilliós négyzetméterárral dolgoznak. Szóval nem hiszem, hogy elvinnék az összeset hipp-hopp"

Pedig elviszik, sokszor még a lakópark befejezése előtt. Az újépítésű budapesti lakásokra óriási a kereslet. És a használtakra is.

A témához meg annyit, hogy ezért nem kezdenék kapcsolatot olyannal, akinek már van gyereke. Nevelni nem tudod, mert vagy az anyja nem engedni, vagy a gyerek szarik a fejedre, mert csak egy mostohaszülő vagy.

Akkor mit tegyél? Menj külön kasszára és ne finanszírozd a gyerek hóbortjait. Ha az anyja akarja, megvehet neki mindent, saját pénzből.

2021. aug. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!