Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy 14 éves lánynak milyen...

Egy 14 éves lánynak milyen szükségletei lehetnek?

Figyelt kérdés

Sajnos, amikor megszületett, az anyjával összevesztünk, és elváltunk. Azóta ritkán láthattam. Viszont 2-3 éve hallom, hogy milyen rosszul bánik vele az anyja, nem veri, vagy ilyenek, de sosem beszél vele, semmit sem vesz neki, mindig én vettem meg, ha kellett valami. Akkor mentem a bírósághoz, hogy én nevelhessem, és most sikerült megnyerni a pert, így hamarosan hozzám költözik. Mivel nem tudtam eddig vele lenni minden nap, és nevelni, így azt sem tudom, mire van szüksége, én pedig szeretnék neki mindent biztosítani, hogy minnél jobb élete legyen.

Azt tudom, hogy ruházat, és élelmiszer, tisztálkodási szerek kellenek, de vannak ezen kívü különleges dolgok, amire szüksége lehet?


2021. aug. 28. 17:53
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
86%
Csak a szeretet, és elfogadás
2021. aug. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgess vele, ő maga fogja elmondani hogy mikre van szüksége/mikre vágyik.
2021. aug. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
98%

Beszélgetésre van szüksége, érzelmi biztonságra. Ismerjétek meg egymást, legyenek közös programok. Sose úgy kérdezd, hogy zárt választ adhasson, pl. Jó volt ma a suli? Igen... - helyett: Mi volt ma a legjobb a suliban? Ki a barátnőd?

És korlátokra. Legyen meghatározva, hogy mik a szabályok, amiket be kell tartania.

Egyedüllétre is szüksége van, legyen saját szobája, ahová elvonulhat, és amit ő maga berendezhet vagy alakíthat. Ne vedd zokon, ha titkai vannak, de vigyázz, hogy ne keveredhessen bajba (akár az interneten).

Támogasd a hobbiját, különóráit, vagy ha sportol, akkor azt.

Időre is szüksége lesz és sok türelemre, most nagyot változik az élete. A "sikerült megnyerni a pert" gondolom azt jelenti, hogy anyja lemondott róla. Csak úgy nem nyer meg pert ennyi idő után az apa, ha a gyermek nem volt bántalmazott.

2021. aug. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim válasza:
86%
Tampon betét óvszer fogamzásgátló nyiltan beszélgess vele hogy elmerje mondani az ilyen dolgokat is. Ha él nemi éltet min. évente egyszer nőgyógyászati szűrés.
2021. aug. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
98%

Milyen téren?

Érzelmileg fontos, hogyha akar akkor tudjon veled beszélni, legyenek közös programok, de ezek választható dolgok legyenek. Már kamasz, lehet, hogy nem lesz kedve mindig veled lenni, a fontos, hogy a lehetőség adott legyen.

Lakhatás: a külön szoba alap, jó ha van lehetősége beleszólni, variálni. Keresi a stílusát, az ízlését, jó ha ebben partner vagy(nyilván nem extrém szinten, szóval nem 600ezres szekrénysor mert neki az tetszik).

Egyéb dolgok: ruha-ebbe is jó, ha beleszólhat, sampon stb, szintén fontos tudni, hogy van-e állandó dolog amit használ.

2021. aug. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
"de sosem beszél vele"...erre kiír apuka egy kérdést, ahelyett, hogy megkérdezném a lányát.
2021. aug. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
91%
Érdekes hogy az én óvszeres válaszom törlésre került. Az utolsóé meg magasra értékelt. A gumi a legfontosabb, hogy ne essen teherbe. A bántalmazott kislányok ebben a korban már nem szüzek.
2021. aug. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Így már világos, külön szoba az alap, tisztálkodási szer, és skoat fogok vele beszélgetni. Az óvszer pedig felejtős, én biztosan nem fogok neki venni semmi ilyesmit, mellesleg ő biztos nem csinálna semmi hülyeséget.

A ruhát és a szobájába a dolgokat természetesen ő fogja választani.

2021. aug. 28. 19:05
 9/33 anonim ***** válasza:
87%
#8 A 7-es pedig mond valamit, szeretethiányos lányok tényleg könnyen bele mennek hülyeségekbe sajnos és könnyen lehet, hogy már nem is szűz.
2021. aug. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a szexnél van egy nagyobb hülyeség. A védekezés nélküli szex. Ha pedig "te biztos nem veszel neki semmi ilyesmit", akkor ne gondold, hogy lemondd a kisebb hülyeségről. A nagyobbikat választja. Amúgy ha ritkán láthattad, alig ismered. Honnan tudnád, milyen hülyeséget csinálna?
2021. aug. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!