Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális hogy 17 éves gyerekem...

Normális hogy 17 éves gyerekem pénzt keres és ezért nem szeretne tanulni?

Figyelt kérdés
Teljesen a saját döntése.talált magának egy elfoglaltságot ami persze lehet hogy nem hosszútávú de jelenleg havi 70-100 ezer ft ot hoz neki amit gyüjt.Nyáron a szünidő elején lezdte el elég sok össze is gyült már , van egy komoly terve is mire fordítaná.Ezért úgy döntött mivel már nem iskolaköteles felfüggeszti a tanulányait. Nem tudom melléálljak e ebben vagy nógassam a tanulással
2021. szept. 28. 13:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne. Szerintem. Legalább a középiskolát fejezze be. Nem mondom, hogy anélkül nem lehet boldogulni, de ha nem jön be a terve, szerintem valószínűbb, hogy úgysem fog visszamenni tanulni.
2021. szept. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Én először baromira kétségbeesnék,aztán szerintem büszke is lennék, hogy mennyire talpra esett. Ha értelmes célért kűzd,az magyon jó.Mindenesetre én azért az éretségiig el lökdösném,egy éve van,azt bírja ki,utána önmegvalósíthat (később meg szerintem úgyis vissza ül az iskola padba)
2021. szept. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%
Azért 70-100ezer az vicc. Szóval nem.
2021. szept. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%

Nem normális.

Nem tudom, mi az a munka, mennyire lehet hosszú távú. De a tanulással, a szakképzettség megszerzésével évtizedekre alapozza meg a jövőjét.

Meg aztán a kereset! 70-100e Ft havonta? Az egy vicc! A minimálbér is több annál! Tescos árufeltöltőnek lenni nagyobb karrier, mint ezzel foglalkozni.

2021. szept. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Az normális, sőt, tök jó, hogy van bevétele ennyi idősen. Azt viszont mindenképp érd el, hogy legalább leérettségizzen.
2021. szept. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

Egyébként biztos vagyok benne, hogy az érintett fiatal írta ki a kérdést, és egyelőre csak tervezi az iskoláját félbe hagyni. És most szondázza a közvéleményt, hogy hogyan fogadnák ezt a szülei.


Kérdező!

Az ugye világos számodra, hogy azért tudtál sok pénzt gyűjteni a nyáron ebből a tevékenységből, mert apuka-anyuka ingyen biztosítja a kosztot és kvártélyt? Én is biztosítanám ezt szünidőben a tanuló gyerekemnek, ill. később átmenetileg, ha gond adódna az életében. De ha erre akarna a gyerekem berendezkedni, akkor úgy vágnám ki otthonról, mint a sz...ó macskát!

Aztán ha elkezd albérleteket nézegetni, meg bevásárolni magának, rájön, nemhogy félretenni, de megélni sem tud ebből a pénzből.

2021. szept. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
97%
Elég sok összegyűlt neki? 3 hónap alatt? Ne már. Mennyi, 240-300 ezer? Az marha sok, tényleg. 1 havi fizunak is kevés sajnos. Elhiszem, hogy komoly tervei vannak, de előbb bizonyítsa a kitartását azzal, hogy kibírja még azt az 1 évet az iskolában. Mellette dolgozzon, ha annyira akar, de a tanulmányait lecserélni aprópénzre? Na, ne.
2021. szept. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Goldmund73 Ez nem munka hanem egy tevékenység amit én is butaságnak tartok így 44 évesen de ebben van a jövő és van olyan aki erre fizet A 70-100 ezer csak kezdeti összeg ez lehet akár 10x annyi is Kapcsolatba van olyanokkal akiknek valóban annyi a bevétele (nem piramisjáték ezért tenni is kell valamit és ész kell hozzá, viszont papír nem) Én is informálódtam mert azt hittem kamuzik és valóban igaz amiket mond. De kissé maradi vagyok és furcsállom hogy ne tanuljon mert valóban kockáztatás a tanulmányait beáldozni Viszont könyörög hogy legalább 1 évet had próbálja ki .
2021. szept. 28. 13:46
 9/20 anonim ***** válasza:
97%
Tanulás mellett 70-100 ezer ft tényleg jó pénz, viszont ennyiért otthagyni az iskolát, hát… elég nagy butaság lenne, szülőként nem hagynám. 8 általános lenne a végzettsége, a fizetése meg éhen halni is kevés. Végezze el a középiskolát, és ha nem akar továbbtanulni keressen olyan állást, ami legalább a minimálbért megadja.
2021. szept. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
nyelv és informatikai magas szintű tudás kell hozzá ami neki megvan suli nélkül is önszorgalomból
2021. szept. 28. 13:49
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!