Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mely ( ek ) a kedvenc neve (...

Mely ( ek ) a kedvenc neve ( i ) tek? Ha van kedvetek, " történetet " is írhattok!

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ilyen típusú kérdést már sokan írtak ki, de nagyon kíváncsi lennék a Ti véleményeitekre, hogy ha van egy kedvenc nevetek, az miért tetszik ?

És mit szóltok a régebbi ( József, János, Mária, Katalin, stb. stb. ) keresztnevekhez ?


( Nem baj, ha csak felsoroljátok a kedvenc neveiteket, de nem írjátok oda, hogy melyik miért tetszik ! )


U.i.: Köszönöm a válaszaitokat, egy 13 éves lány.


2010. szept. 6. 19:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

nekem a Mária tetszik.ha kislányunk lesz a párommal én keresztelő névnek adni szeretném.

mivel a párom egyiptomi így nyilván arab nevet fogunk választani.(párom Yahia,tehát így ha fiam lesz akkor ez a név lenne az első választás,ezen kívül tetszik a Munir,lánynévből legjobban a Habibah,Warda tetszik.

2010. szept. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem nem igazán tetszenek ezek a régi nevek, maximum tiszteletből adnám (szülők-nagyszülők miatt) majd a gyerekemnek.

Fiúba a két kedvenc:

Ezékiel

Natánael

Mindkettő bibliai név és tetszik a jelentésük is :)

2010. szept. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat ! Nekünk vannak rokonaink, ahol az Apuka arab, és a gyereknek is arab nevük van: Saffya, Ahmed, Hafsa.
2010. szept. 6. 19:23
 4/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a Te válaszodat is! Nekem sem tetszik mindegyik, de pl.: a Rozália és az Ilona nagyon tetszenek :P
2010. szept. 6. 19:25
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Az én kedvenc női nevem a Szófia már egy jó ideje. Szeretem, mert hívják így karakteremet (Sofie), de önmagában is tetszett. Kedvenc fiú névből sok van, talán a Dávid és a Károly a legfőbbek. A régi nevek pedig... van olyan, amelyik tetszik, de van olyan is, amelyik nem. Attól függ, hogy kinek szánják, mert például lehet egy név nagyon szép, de én nem adnám gyereknek :)
2010. szept. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Fiúból Patrik, nem tudom ,hogy miért. Lányból , Alexandra talán : )
2010. szept. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
80%

Nekem nagyon tettszenek az Ingrid és a Sára nevek, nem tudom miért, mondjuk Sára ez egyik ismerősőm, és őt nagyon szeretem:) a Katalin amúgy nem olyan rossz, a többi nem nagyon tettszik, de az Emese is tettszik még. :)

13/L

2010. szept. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
100%

Én ha lenne egy babám, Mihálynak nevezném... Mihály vagy angolosítva Mihael... A jelentése tetszik a legjobban: "Ki olyan, mint Isten?"

Ha pedig testvére lenne, akkor ő Gábor lenne. Gábor és Mihály, az arkangyalok. :]

Lányt nevet fura, nem tudok... Van egy olyan megérzésem, hogy nekem csak fiam lesz :]

2010. szept. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
100%
*upsz Michael
2010. szept. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mint lány név az Adrienn tetszik, de nem tudnám megmagyarázni miért. Talán a hangzása miatt. :)

Fiúnevek közül talán Ádám, Dávid.

15/L

2010. szept. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!