Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megengednéd a 14 éves lányodna...

Megengednéd a 14 éves lányodnak a hennát?

Figyelt kérdés
Egy pici szivecskét akar az ujjára. Már hetek óta ezzel nyaggat.
2010. szept. 8. 19:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Én nem annyira sokkal vagyok idősebb a lányodnál, meg fiú, de én megengedném neki a helyedben, miért ne? Ez egy-két hét alatt lekopik, hát még gondolom, ha az ujján van. Sokkal praktikusabb, mint a tetoválás :)
2010. szept. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
98%
a henna , kb 2-3 hét alatt lekopik mivel , a bőrnek a felső hámrétegébe kerül csak be, de nekem volt már olyanom ami 3 nap alatt lekopott, egyáltalán nem ártalmas, egy gyógynövényből készítik, és szerintem szép, márha valakinek igényesen van megcsinálva, , már a bronzkor óta használják test festésre :) és az ujjon nem is nagyon látszik főleg ha picike :) nekem először azt hiszem 12 éves koromban volt hennám, először az én szüleim sem akartak bele menni, de aztán nekik is megtetszett ,mondjuk az is egy pici kis virág volt de nekem tetszik :)
2010. szept. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
68%

Hát én is 14 vagyok,és jövőre elvileg lehet egy rendes tetoválásom is.Feltéve ha felvesznek az áhított suliba :)

Szóval szerintem a hennát simán megengedheted neki.:D

2010. szept. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
67%

nehezen..:)

de az legalább nem káros...

a tetoválás sokkal rosszabb,hogy ott van még élsz...aztán pedig megbánod....

de a henna elfogadható.:))

2010. szept. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
62%

"Hát én is 14 vagyok,és jövőre elvileg lehet egy rendes tetoválásom is.Feltéve ha felvesznek az áhított suliba :)

Szóval szerintem a hennát simán megengedheted neki.:D"


Az ő anyukája felelőség teljesebb mint a te szüleid...

:)

2010. szept. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó:Kösz,hogy leszólod anyámat (Y)

Szerintem fontos,hogy a szülő ne féltse annyira a gyereket,hogy megmondja neki,mit ne csináljon a saját testével.Persze itt nem olyanokra gondolok,hogy árthasson az egészségének,ergo cigi,drog,pia.De azért hadd döntse már el 15évesen,hogy hogy nézzen ki.A legtöbb tinédzser a tiltás ellenére,megcsináltatja a tetkót/piercinget,vagy akármit.Szóval szerintem fölösleges tiltani ilyen dolgokat,mivel így is úgyis megcsinálja.És most nem magamat veszem alapul,mert az én felelőtlen anyukám elég sok mindent megenged nekem,így nem kell nagyon lázadnom a szülőm ellen.Mondjuk én úgy gondolom,hogy valamit valamiért.Pl kaphat tetkót,ha rendesen tanul,beszél,rendet tart stb.

Meg ha már elég régóta szeretne valamit,mert ha mondjuk 1éve akarja akkor miután megvan,biztos nem változik a véleménye hirtelen :)

De hát...mindenkinek más a nevelési módszere.Mindenki más.Van aki konzervatívabb,van aki modernebb életfelfogású.Ezt szerintem elkell fogadni,és nem leszólni mást,csak azért mert te máshogy gondolkodsz.És ez mindenkinek szól.De nyugodtan pontozzatok le,hiszen én csak egy 14éves csitri vagyok,egy felelőtlen anyukával,szóval feltehetőleg rossz nevelésben részesültem,és nem kell figyelni a véleményemre.:)

2010. szept. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem mondjuk elfogadhato egy pici szivecske, s foleg hogy hennaval festett.De szerintem ugyelni kell hogy ne higyje azt hogy mindent megtehet, hogy most ,,tetovalasa'' lett, es nem kell ennel tobbet megengedni,de szerintem most nem eri meg ilyen korban mert csak 2 3 hetig tart es utana lekopik es legalabb 18 eves kora utan csinaltathatna igazit,felteve ha megengeditek.Es utolso valaszolo enis 14 vagyok es nem mondjuk azt hogy csitri vagy de nem a modernsegrol van itt szo,es normalis hogy az ember vedi a sajat gyermeket.Anyum mindig azt mondta hogy majd visszakapod azt amikor rossz voltam vele,es o is visszakapta.Ugyhogy nem kell olyan engedekenynek lenni
2010. szept. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
67%
Azért csak óvatosan a hennával!! Az én lányomnak egy nyaralás alkalmával megengedtem, aztán sajnos kiderült, hogy fémallergiás... csúnyán felhólyagosodott az egész (egy delfin volt a bokáján), nagyon viszketett neki... Amikor végre a bőre kidolgozta a festéket, hónapokig ott maradt a heg... Ha biztos, hogy nem allergiás rá, akkor megengedném, hiszen néhány hét múlva úgyis eltűnik :)
2010. szept. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
én simán megengedném neki, semmi gáz nincs benne.... a maradandó tetkóra viszont várnia kellene 18 éves koráig...
2010. szept. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
21:29: már bocs, de a henna KIZÁRÓLAG növényi eredetű anyagokat tartalmaz, amit a te lányod "kapott" az nem henna volt....
2010. szept. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!