Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha szülőként hazaérnél és...

Ha szülőként hazaérnél és kiderülne, hogy a 12 éves gyereked ellógta a felelést, mit tennél?

Figyelt kérdés
Múlt hét kedden lett volna neki vers felelés, de fogta magát és beteget kamuzott, ezért otthon maradt egész hétre. A háziorvos alig akarta kiadni az igazolást. Majd karanténba vágták az osztályát erre a hétre. Ma lett volna neki a pótfelelés, erre ellógta az irodalom órát... Senki nem volt vele otthon, nem tudtuk ellenőrizni, erre kiderült, hogy ellógta ezt az órát... Mondja, hogy ő kamerába biztos nem mondja fel. Most mit lehet ezzel kezdeni? A Toldiból kell neki felmondania egy részt, folyamatos vele a veszekedés itthon róla, de képtelenség rávenni, hogy nekiüljön.

2022. jan. 18. 16:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 A kérdező kommentje:
Ja még egy dolog. Aki azt mondja, hogy nyugodtan kapjon egyest: Nem engedhetjük meg magunknak félévkor. Az igazolatlan órát pedig főleg nem.
2022. jan. 18. 16:59
 2/83 anonim ***** válasza:
94%

Találj ki neki motivációt, vagy pedig ha az nem használ, akkor büntetést.

A tanulásnál nem lehet opció a feladat ellógása, főleg nem 12évesen.

2022. jan. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim ***** válasza:
26%
Semmit. A vers mondásnak amúgy sincs semmi értelme. Én is utáltam és sose mondtam verset. Fiamnak se erőltetném, ha nem szeretné. Inkább elbeszélgetnék vele mi az oka, de bármi is legyen, az sokkal többet számít , ha megbízik bennem és elmondja. A vers felelést meg hagynám a francba. Ha meg a tanár akadékoskodik, akkor bemennék hozzá és elbeszélgetnék vele, hogy szálljon le a fiamról és a vers kikérdezésről.
2022. jan. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
91%

"Nem engedhetjük meg magunknak félévkor. Az igazolatlan órát pedig főleg nem."

Ez mégis mit jelent? Mi az, hogy nem engedhetitek meg magatoknak?

2022. jan. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
94%

Lehet, hogy nagyon érzékeny (persze lehet, hogy csak simán lusta). Én például ált. iskola felső tagozatban és gimiben rengeteget tanultam, nagyon jó tanuló is voltam. Viszont feleléseknél minden alkalommal elsírtam magam. Borzasztóan izgultam, kegyetlen volt.


Ahogy 3-as írta, kérdezgesd, beszélgess vele. Ne legyél kapásból elutasító és ítélkező.

2022. jan. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 A kérdező kommentje:

2-es. Semmi motiváció nincs neki, kivan nyalva a valaga, mert az anyja csinálja meg neki az írásbeli házi feladatának nagy részét, míg a gyerek keményfüggi a képernyőt otthon. Büntetés az internet elvétele lenne, de nem meri senki sem meglépni, az pontosan olyan lenne, mintha egy alkoholistától vonnád meg alkoholt. Üt, rúg és harap érte.

4-es Nem szabad lerontania a jegyeit. Fontos a családnak, hogy mit mutatunk a külvilágnak és nem engedhetünk meg magunknak olyan dolgokat, ami rossz fényt vetne ránk vagy esetleg felhívná kíváncsi szervek szemét, hogy baj van. A rossz félévi bizonyítvány ilyen.

3-as Értem én, de ha nem csinálod meg akkor 1-es. Nem kevés versmondás van irodalomból általános iskolában. Annyi 1-essel nagyon szép bizonyítványt kap a gyerek...

2022. jan. 18. 17:09
 7/83 anonim válasza:
89%
Hogyhogy nem engedhetitek meg magatoknak? Ha ilyen szigorú elvárásaitok vannak felé és folyton veszekedtek vele, ne csodálkozzatok hogy inkább ellógja az órát minthogy bevallja a tanárnak hogy nem tanult. Ezzel nagyon rossz hatással vagytok a gyerek mentális egészségére...Egyébként meg semmit nem fog számítani az az egyes ha nem éppen bukásra áll. És igazold le neki akkor. Aztán beszélgess vele inkább ahelyett hogy leszidnád. Ne támadd le.
2022. jan. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 anonim ***** válasza:
93%
Te a tesója vagy?
2022. jan. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 A kérdező kommentje:
Sajnos van ez a ,,Majd az édes álom pillangó képében Elvetődött arra tarka köntösében" versszak, amit egyszerűen képtelen megtanulni. Mindig itt akad el teljesen és mindig itt kezdődik a veszekedés, kezd a család begolyózni tőle. Egyszerűen ma a tizenötödik nekiindulásnál vagyunk és képtelen eljutni a versszak közepééig. Bár nem mintha a többi hibátlanul menne neki, de azokat emlékeztetéssel kilehet belőle húzni harapófogóval, de ez a versszak halál...
2022. jan. 18. 17:16
 10/83 anonim ***** válasza:
94%
6: hát pedig kőkemény elvonó kéne neki... Ha 12 évesen üt-rúg-harap, akkor mi lesz 3-4 év múlva... Főleg, ha más szerre is ráfügg esetleg... Megkésel benneteket????
2022. jan. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!