Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány igazolatlan ora utan...

Hány igazolatlan ora utan veszik el a csaladit?

Figyelt kérdés
Most duplatesirol van szo. Bevallom, dolgom volt, meg volt h elfelejtettem (nem kamu, tenyleg)oszinten le is szartam ezt a dupla tesit, nem sok ertelme van, szinte semmit nem is csinalunk... Na mind1 nem ez a lenyeg, tudom h hibaztam de az lenne csak a kerdesem h hany ilyen ora utan ertesitik a szuloket es veszik el a potlekot? En ugy szamoltam h 7 orarol logtam el...
2022. febr. 9. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
15 óra után már mehettem a gyámügyre. Családit azt hiszem 50 után veszik el,de mi addig nem jutottunk szerencsére
2022. febr. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt!
2022. febr. 9. 15:14
 3/10 A kérdező kommentje:
Valamint még annyit megvalaszolhatnatok h a szulo ilyenkor mit tud tenni? Le tudom vele igazoltatni az orakat vagy csak par orat esetleg?
2022. febr. 9. 15:15
 4/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
50 óra. De anyád előbb fog megnyúzni, mert az iskola 10 óra után értesíti a gyámhivatalt és a kormányhivatalt. Feltéve, hogy még tanköteles vagy.
2022. febr. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ az iskola mennyire rugalmas. Nekem 10 napom van, amit szülőként igazolhatok, de a covid miatt most csak akkor használhatom, ha előre szólok, hogy nem megy a gyerek x napon iskolába. Utólag már csak orvosit fogadnak el. Kérdezd meg az ofőt és beszélj a szüleiddel is

#1es vagyok

2022. febr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt ismet. Hat meg nem igazan ertesitettek a szuleimet semmirol... Nem tudom ez mikor kovetkezik be
2022. febr. 9. 15:21
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno 15 óra után jött értesítés, de nem az iskolától, hanem a gyámügytől közvetlen, hogy ekkor-akkor menjek be meetingre. Ott tisztáztuk a hiányzásokat és ennyiben maradt a dolog. Ha esetleg értesítik a szüleidet, arról biztosan tudni fogsz. lehet jobb lenne beszélni velük még most
2022. febr. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolának az 1. és a 10. óra után értesítést kell küldeni a szülőnek. A 10. után értesíti a gyermekvédelmi szolgálatot is. Viszont: elképzelhető, hogy nem postán, hanem az eKrétán keresztül értesítik a szülőket. Ha neked már van 7 óra adminisztrálatlan/igazolatlan hiányzásod, akkor a szüleid is nagyon gázak, hogy nem nézik a Krétát. Én az első igazolatlan/adminisztrálatlan óra után kérdőre vontalak volna. A családit az 50. után veszik el, viszont a 10. után már elkezdenek a gyermekvédelmisek a szüleid nyakára járni, ha tanköteles vagy. Ha pedig nem vagy tanköteles, akkor a 30. vagy az 50. igazolatlan óra után az iskola jogosult megszüntetni a tanulói jogviszonyodat.
2022. febr. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Andizsuzsi ***** válasza:
89%

"Ha pedig nem vagy tanköteles, akkor a 30. vagy az 50. igazolatlan óra után az iskola jogosult megszüntetni a tanulói jogviszonyodat."


30. És nem jogosult, mert nincs mérlegelési joga. Nem tanköteles tanulónak harmincnál több igazolatlan óra után megszűnik a jogviszonya.

2022. febr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Néznék ok a kretat, csak nem tudnak belepni.
2022. febr. 9. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!