Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15-16 éves gyerekednek mit...

15-16 éves gyerekednek mit engedsz meg? Kimaradás, barátokkal találkozás, bulizást témakörben. Hová mehet, milyen feltételekkel? Ott alvós buliba, házibuliba, szórakozóhelyre?

Figyelt kérdés

Hogy lehet biztonságosan szépen kiépiteni egymásban a bizalmat?

Három gyerekem van, ebből kettőnél egyáltalán nem merülnek fel ilyen kérdések. De a középsőm ő nagyon menne.. én meg szorongó, parázós vagyok, és nem is tudom nagyon kivel megvitatni ezt. Köszönöm, ha tapasztaltabbak leirják mit gondolnak.



2022. márc. 3. 20:49
1 2
 1/14 anonim válasza:
94%
Kérdés, hogy kisvárosban, nagyvárosban vagy esetleg faluban? Mert szerintem nem mindegy. Faluhelyen mehet a gyerek amerre lát. Nem hiszem hogy nagy baja lenne. A nagyváros már más tészta...
2022. márc. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Budapest
2022. márc. 3. 21:21
 3/14 anonim válasza:
72%
Hát én falun élek. De Pesten nekem is fosna a picsám, ha a gyerek a városban kolbászol ki tudja merre. Viszont tiltani meg nem okos dolog mert csak magadra haragítod. Nehéz eset
2022. márc. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Lényegébe bárhova mehet majd megbízható társasággal, csak tudjam merre vannak. Még csak 11 de már várja nagyon. Most még kénytelen velem koncertekre járni.
2022. márc. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk falun szabad az összes gyerek. 14 éves korig este 22 a maximum. Addigra mindenkinek haza kell érnie. 16 éves korig éjfél, 18-ig hajnali kettő. Ez ilyen közös itteni szabály. Így nincs olyan, hogy ,,de a többiek tovább maradhatnak”. Budapesten nehezebb egy ilyen. Fontos, hogy milyen a baráti társaság (mennyire összetartó, megbízható). Ha valakinél vannak, az még oké egy egész estés kimaradásra is (nálunk is van ilyen néha).
2022. márc. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
11%
Falun mehet amerre lát? Tele ciganyokkal, mert mindegy hogy van soruk, akkoris mennek, kotozkodnek mindenfele..és varosban tobb a rendőr pl, nincs olyan sok eldugott hely, mint itt.
2022. márc. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
30%
# Mi Svájcban élünk falun. Itt nincsenek cigányok. A lakosság 80%- a állampolgár. A maradék pedig nem lóg ki a sorból, mivel gyorsan és könnyen beilleszkedtek.
2022. márc. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
13%

Szórakozóhelyre elvileg be se engedik 18 alatt, Budapesten biztosan nem.

Én fiam még csak 13, de barátjánál ott alhat, úgy, hogy mi szülők beszéljük le - apuka felhív hogy igen, ott maradhat.

Napközben városban jönni-menni bkv-val nem gond, megszokta, ismeri a várost. Viszont neki még este 8-ra (iskola időben 7-re) otthon kell lennie.

Ha lesz 15-16 éves, ez az esti hazajövetel hétvégén, szünetben biztos lesz 10 óra, éjfél.


Én anno 16 évesen kezdtem discoba járni, akkor mondjuk még beengedtek kiskorút.

2022. márc. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
11%
Most is beengedik, ha van vele nagykorú.
2022. márc. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%

Szórakozóhelyre éjszaka?

Arra kíváncsi lennék

2022. márc. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!