Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 11 kiskamaszok versenyeznek...

11 kiskamaszok versenyeznek az iskolában, hogy kinek milyen és mennyire drága ruhája és cipőja van. Hogyan lehetne ebben szót érteni a gyerekkel? folyt..

Figyelt kérdés
4 osztályos gyerekekről van szó, hogy az iskolában ki milyen drága és milyen márkájú holmiban jár. Amelyik szülő megteheti az megveszi a gyerekének mindenből a legdrágábban, hireskednek azzal is, hogy ki milyen országokban járt, milyen kocsijuk van stb. Aki nem teheti meg az hogyan érteti meg v. beszéli meg a gyerekét, hogy ne érezze magát "csórónak". Az egyszerű szülők, akik nem vállalkozók nem tudják felvenni a versenyt, de a gyereket nyilván zavarja v. csúfolják, hogy neki/nekik mennyire telik! Ki hogyan kezeli az ilyen v. hasonló helyzeteket. Nálunk elég komoly viták vannak ebből!
2022. ápr. 10. 15:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
90%
Hát nálunk ilyen abszolult nincsen. Szintén 4. osztályos a fiam. Normális tanárokkal, normális suliba ez nem fordul elő.
2022. ápr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem normális körülmények között szépen el lehet neki mondani, hogy a rávarrott cetli miatt nem érdemes 5x annyit kifizetni egy ruhadarabért, amit pár hónapon belül úgyis kinő a gyerek...
2022. ápr. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
37%

Nálunk nem igazán volt ilyen, pedig nagyon vegyes volt az osztály összetétele.


2-es, azért ez a rávart cetli dolog nem teljesen igaz, sok esetben a ruha minőségét fizeted meg, nem a cetlit. Egy kínai pár hónap alatt tönkremehet, míg egy minőségi ruhát évekig lehet hordani. A nővérem mindig jó minőségű ruhákat vett, amit aztán a lányom is hordott, majd én is adtam tovább. Én inkább vettem használt, de márkás ruhát, mint gagyi fast fashiont.

2022. ápr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
74%
2-es,azert egy nike es adidas cipo az 5 ev mulva is az,bar ez a korosztaly meg növésben van,igy egy szezont bir ki max a labukon. Egy kinaiban vett cipőt nem lehet osszehasonlitani vele. Ruhaban farmer,polonal,mar lehet szépeket jobb aron kifogni. A cipo es kabat mar nehezebb,azon nem erdemes.
2022. ápr. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
86%

Anno öcsém el volt ájulva (mondjuk nem negyedikes korában hanem valamikor 8-ban) hogy xy minden ott van a lakásban.Milyen királyul élnek.50nm éltek királyul úgy hogy a két gyerek egy szobán osztozott, nekünk meg mindegyikünknek külön átlagos szobája volt, tv,hifi meg egyebek.Nem voltunk csórók.A másik családnak meg kb csak adósága volt.

Ha olyan alkat a gyereked akkor sose érti meg, hogy a pénz meg a látszat nem minden.(öcsém se értette meg a mai napig se pedig már mindketten felnőttek vagyunk és ugyanúgy is neveltek bennünket).De el kell neki magyarázni, hogy a márkás ruha meg az ilyenek nem minden.Ha átlagos életet és átlagos dolgokat engedhettek meg magatoknak az nem szégyen.

2022. ápr. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Sajnos, ha valaki szépen, tisztán jár, de nem a legmenőbb holmiba, bizony jönnek a kiközösitések, megalázások, mert csak a "menőzésről" szól minden. Sok vita van otthon is, hogy nem mindenki szűlője vállalkozó, sajnos nem egyszerű az eset, mert a gyerekek még sok mindent nem értenek meg, ami persze kihat a tanulásra is!
2022. ápr. 10. 16:00
 7/31 anonim ***** válasza:
80%
Nem csak a vállalkozók engedhetnek meg maguknak márkás dolgokat, hanem normális végzettségű emberek is. Ezzel nem azt mondom, hogy fontosak a menő cuccok, csak az az érzésem, hogy legfőképp neked böki a csőrödet, hogy más nem csóró, mivel folyton a vállalkozókat emlegeted. Ha ez zavar, legyél te is vállalkozó. Egyébként ha normálisan kezeled a helyzeted, akkor pont hogy ez a helyzet pozitívan hat a tanulásra, hiszen a gyerek tudja, hogy szorgalmas tanulással előbbre juthat. Ha folyton azt kántálod, hogy nem minden szülő gazdag vállalkozó, azzal semmi pozitív példát nem mutatsz a gyerekednek, csak másokra mutogatsz.
2022. ápr. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Igaz, kiemeltem a vállalkozókat, mert ök vannak többségben! Vidéken nem ugyanaz a helyzet, mint nagyvárosokban!

Normális végzettséggel, jó m.hellyel senkinek nincs olyan jövedelme, mint akik vállalkoznak!

Úgy gondolom, hogy érzékeny vagy a témára. Nem kioktatni kellene az átlag embert, hanem inkább tovább görgetni! Olvastam itt olyan h.szólást, amiben egyben jó tanacs és ötlet is van!

2022. ápr. 10. 16:24
 9/31 anonim ***** válasza:
72%
De, egy orvos, programozó, ügyész többet keres, mint egy körmös vállalkozó. Szerintem te vagy érzékeny a témára, ezért ugrasz egyből. Milyen jó tanácsot kaptál? Hogy mond meg a gyerekednek, hogy a márka csak egy cetli, nincs mögötte minőség?
2022. ápr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak egyén szintjén nem lehet kezelni, kell hozzá a közösség nevelése is, mindenképpen szóljatok az osztályfőnöknek.
2022. ápr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!