Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek emeltethetek a...

Szerintetek emeltethetek a gyerektartás összegén? Ez sok vagy kevés?

Figyelt kérdés
13 éves lesz a fiam, az apja 30 Ft gyerektartást fizet. Ezenkívül semmit nem vesz neki. Ilyen korban meg azért vannak már igények.
2022. ápr. 11. 15:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
30 ft az borzasztó kevés.
2022. ápr. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Persze, 2 évente minden további nélkül lehet kérni.
2022. ápr. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

30 forint????


Gondolom 30 EZER forint akart az lenni.


Nem vészesen alacsony, de nem is magas. Kicsit függ az apa jövedelmi viszonyaitól is, de nem annyira, mint régen. Függ attól is, hogy van-e az apának új kapcsolatból másik gyereke.

Próbálkozni lehet (nem tudom, a bíróságon mennyi az illeték erre), de csöppet se biztos, hogy eredményes lesz.

2022. ápr. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Igen 30 ezer Ft akart lenni. Hát igazából ahány kapcsolata volt utánam annyi gyerek,de gyerektartást csak nekem fizet, másodikat nevére se vette, és most fog megint gyereke születni. Hát igazából ezt is sokára tudtam kiharcolni, bíróság aztán feljelentés, bele telt pár évembe mire elkezdett fizetni. Akkor max. megemlítem neki, de mindig azt mondja nincs pénze.
2022. ápr. 11. 15:22
 5/20 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem borzasztó kevés a 30 ezer. Aki azt mondja, hogy nem vészesen alacsony, az megél 60 ezer Ft-ból? Mégis hogy csinálja?
2022. ápr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
45%
75 normális lenne.
2022. ápr. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"Hát igazából ahány kapcsolata volt utánam annyi gyerek,de gyerektartást csak nekem fizet, másodikat nevére se vette, és most fog megint gyereke születni."


Nagy kérdés, hogy a többi anya nem perli-e éppen gyerektartásért. Érted ugye, mire gondolok: attól hogy nem fizet másnak, abból nem következik, hogy nem akarja-e más anya (jogosan), hogy fizessen neki.

Ez így nem hangzik valami jól. Sajnos azt kell mondanom, legföljebb kicsit emelnének, de ha más anyukák is benyújtották az igényüket, akkor még az se valószínű.

Ezt a 30 ezret legalább vita nélkül időre fizeti?

2022. ápr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
15%
5-ös vagyok, miért lettem lepontozva? Ti tényleg 30 ezer Ft-ot költetek a kamasz fiú gyereketekre?
2022. ápr. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Igen ezt fizeti rendesen. Tudom, hogy a másik anyuka nem kér gyerektartást, bár rosszul teszi.En nem pontoztalak le utolsó, igazad van, épp ezért gondolkoztam el ezen. Mióta szét mentünk 10 éve amiből kB 5 éve fizet, mindent én veszek én fizetek,most azért is jutott eszembe, mert a suliba csak egy kirándulás 30 ezer Ft,minden drágul. Kicsit keveslem.
2022. ápr. 11. 16:58
 10/20 anonim ***** válasza:
9%
Attól függ, mennyit keres. Ha 200 a nettója, akkor a 20%-át biztosan megítéli majd a bíróság.
2022. ápr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!