Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan vigyázzak a lányom...

Hogyan vigyázzak a lányom biztonságára?

Figyelt kérdés
Ha a lányotok a társainál nőiesebb, pl. feltűnően nagyobb mellben a normálisnál, ti hogyan vigyáztok arra, hogy ne zaklassák a tömegközlekedésen (bkv) vagy suliban/suli után, amikor a tanárok nem látják? Külföldi osztálykirándulásra elengednétek, ha idegen családnál lenne elszállásolva? Randizni milyen feltételekkel? Vannak negatív tapasztalatok, vagy csak én izgulom túl? Szerencsére még semmi rossz nem történt, de nem hagy nyugodni a gondolat.

2022. ápr. 12. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Túlaggódod.


A nagy mell meg hogy hat a randira negatívan?

2022. ápr. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

"feltűnően nagyobb mellben a normálisnál"


Miért, szerinted mekkora a "normális" mell?

Ne csináld ezt, mert ettől csak szegény kis kamasz sérül, amikor leesik neki, hogy nem tartod normálisnak. Egy kamasz amúgy is szégyenli a testét, nem hogy még te is paráztasd miatta...

2022. ápr. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

A mai lányok általában többnek néznek ki a koruknál. Festik magukat, kirívó ruhákban járnak, nem kislány módjára viselkednek, stb. A nagy cici màr mit sem jelent. Kis cicikkel is lehet figyelemfelkeltő egy fiatal lány.

Az, hogy milyen korán kezdi a pasizást és mennyire vigyáz magára egyrészt a nevelésen, másrészt a baráti körén múlik. Én nem aggódnám túl. Elengedném külföldi osztálykirándulásra és randizni is, persze középiskolás korától.

2022. ápr. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

A legjobb amit tehetsz, hogy őszintén beszélsz vele a VALÓS veszélyekről. Hogy ha elkezdenek belekötni, tapizni próbálják, követik, stb. mit kell tennie.


Ne ijessz rá és ne hitesd el vele, hogy minden férfi szemét. Csak a tények.


Aztán bízni az eszében és értékítéletében.

2022. ápr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

A zaklatàsnak, nemi erőszaknak egy oka van: az elkövető.

Bàrhogy viselkedik, bàrmi van rajta, potenciàlis àldozat mindenki.

Ne paràztasd tùl. Ha annyira aggodsz, küldd önvèdelmi sportra.

Nyugodtan engedd bàrhova. Szànj rà időt, hogy őszinte kapcsolat tudjon köztetek kialakulni, ha valaki gyanùsan viselkedik a környezetèben, azt meg tudja veled beszèlni.

2022. ápr. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
2.: Igazad van, ügyelnem kell erre. Úgy értettem a "nem normálist", hogy tizenéveseknél nagyon ritkán előforduló méret. Viszonylag új a helyzet neki is és nekem is, ezért is nehéz jól fogalmazni.
2022. ápr. 12. 19:44
 7/10 A kérdező kommentje:
5.: Nyilván nem jó az áldozathibáztatás, de nem tudnám elviselni, ha valami történne vele úgy, hogy én engedtem el. Másfelől azt se szeretném, ha valamit kihagyna az életéből a féltésem miatt.
2022. ápr. 12. 19:50
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Annyi ilyen van ma már, nem tűnik ki a többi közül. Le sem szarja senki.
2022. ápr. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%

1. Ne aggódd túl, mert az neked, neki és a kapcsolatotoknak is árt.

2. Nem szabnék emiatt még jobban határokat. Nem ez fogja belevinni a rosszba vagy egy pedofil kezébe, hanem a tudatlanság.

3. Fel kell világosítani a gyerekeket. Már kicsiként 4-6 éves korban a bugyiszabály is emiatt van. Szóval mindig korának megfelelően kell elmagyarázni. Nem megijeszteni, de tudatni vele a dolgokat.

2022. ápr. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Aki értetlenkedik, ajánlanám a következő cikket:

[link]

2022. ápr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!