Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lehet bármilyen káros hatása...

Lehet bármilyen káros hatása ennek a fiam későbbi életére?

Figyelt kérdés
Külön élünk az apjától, velem lakik a közös gyermek. Az apja nem igazán foglalkozott sosem vele, mióta új párja van, azóta meg pláne. Most egy hete beteg a gyermek, azóta nem sikerült meglátogatnia, pedig egy településen élünk. Nekem is van új párom. Az én páromnak nincs gyermeke, de az enyémet nagyon szereti, a gyerek is szereti őt, várja, hogy jöjjön. Mindig kap kis édességet, sütit, vesz neki pizzát. Az apja szerint nem kell eljönni látogatóba, minek, felhívja telefonon, aztán ezzel le van tudva a történet. Ez a későbbi párkapcsolatára, szülői szerepére lehet rossz hatással?
2022. ápr. 28. 12:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem az a legfontosabb, hogy valamilyen pozitív férfi minta legyen az életében. Nyilván az a legjobb, ha a vér szerinti apja, de ennek hiányában ás is lehet, természetesen. Ha a mostohaapja, akkor ő, ha a nagyapja, akkor ő, ha az edző, akkor ő, stb.
2022. ápr. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Lesz is, nem csak lehet.
2022. ápr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ennek az enyhítésében én tudok valamit csinálni?
2022. ápr. 28. 12:35
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Lehet, hogy pont ellenkezőleg, azt fogja gondolni, hogy nekem xar apám van, én mindent megteszek, hogy én a gyerekemnek ne ilyen legyek.
2022. ápr. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az apjának is szar apja volt, hiába mondtam, hogy te nem az apád vagy, így sem sikerült változnia
2022. ápr. 28. 12:42
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az en exem meg rosszabb, sot nekem meg uj parom sincs, rokonaim se, egy-ket ferfi baratom (ezek 30 eves gyerekkori baratsagok ), ugyhogy apakepe sincs sajnos ...

Egyebkent ha legalabb egy jo szuloje van, az mar eleg. Az en exemnek jo apukaja volt, aztan tessek, gyartott meg nevelt egy ilyen ' szemetet', akinek az aktualis no a lenyeg, nem a gyereke.

2022. ápr. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
34%
Nem kell ennyire túlgondolni mindent 😒
2022. ápr. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

Ha van egy normális férfi az életében, akkor már előtte a jó példa is, abból tanulhat.

Nem kell túlgondolni.

Az apját meg nem kell szidni: ha szóba kerül, elmondhatod, hogy ő nem csinálja jól, ennyi.

2022. ápr. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A férjem apja egy pocsék apapélda. Mai napig együtt van anyósommal, de nagyon utálják egymást, de a "szégyen" miatt nem váltak el. A férjem ennek ellenére egy jó apa és maximálisan odaáll. Nyilván látszik rajta a múlt, de változtatni ezen nem tudunk.
2022. ápr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

Jaj hagyjuk már. Én is megfogadtam, hogy nem leszek olyan hulladék szülő, mint az apám. Mégis ugyanazokat a hibákat követem el, mint amiket ő. Egyszerűen zsigerből jön, félelmetes, mikor észreveszem, hogy pontosan ugyanazt csinàlom a gyerekemmel és a férjemmel időnként, ami miatt apámra neheztelek a szívem mélyén a mai napig.

“A lényeg, hogy legyen előtte egy férfi, akire felnézhet.” Jézusmária… komolyan azt gondoljátok, hogy egy gyereknek mindegy, csak valaki legyen? “Apám egy tróger, nem szeret, de nem baj, ott az edzőbá, akiben hetente kétszer 1 órát gyönyörködhetek.” Ez aztán valami… szerintetek egy idegen helyettesíteni tudja azt a szeretetet, amit egy apa tud adni? Azt a törődést, figyelmet, elfogadást, biztonságot, gondoskodást, fegyelmezést (!) stb.? Ezektől lesz jó apa és férfi, egészséges lelkű felnőtt ember valaki, nem attól, hogy ismer valakit, aki másnak jó apja. Sokra megy vele. Ennyi erővel elég lenne az is, ha néz filmeket, és ott lát jó apákat, nem?

Életre szóló lelki sérülés egy embernek, ha a saját apja, aki nemzette, nem szereti. Okkal merül fel az emberben a kérdés, ha a saját apám/anyám nem tud szeretni engem, akkor ki? És ha az ember saját magát nem szereti, mást se fog tudni úgy, ahogy kéne. Tele vannak az ilyen elhanyagolt gyerekek felnőtt korukra elvetettséggel, ami az egyik legpusztítóbb érzés az életben.

És vannak, akik leírják itt, hogy aa nem kell ezt túl gondolni, nem lesz semmi baja, csak legyen egy nagybácsija vagy edzője… jesszusom!

Persze nem azt mondom, hogy minden ilyen gyerek egy tökéletes érzelmi roncs lesz, aki teljességgel alkalmatlan lesz párkapcsolatra és a gyereknevelésre. Nyilván mindenki máshogy éli meg, dolgozza fel, lehet ezt még árnyalni. De aki átélt gyerekkorában érzelmi elhanyagolást a szülője részéről, az valamilyen sérüléssel fog küszködni az életében, ha felismeri és beimseri, ha nem.

2022. ápr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!