Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért ciki a gyerekeimnek,...

Miért ciki a gyerekeimnek, hogy az apjuk 67 éves apjuk, és még a bátyjuk életkoráról is hazudnak?

Figyelt kérdés

54 éves vagyok, 16 és 17 évesek a gyerekeim. Amikor a gyerekeim születtek, akkor 36 és 38 éves voltam (másfél év van közöttük), az apjuk az 50-en már túl volt. Későn találkoztunk, nehezen is jött össze az első gyerek, ezért tolódott ki ennyire a szülés.


Hazudtak a korunkról. A nagyobbik mindig többet mond (80, 90, hogy "leszálljanak" róla), a kisebbik meg 45-öt és 50-et mondott. Van egy bátyjuk, akit az egyik a nagybátyjának mondott, a másik a báttyának, de huszonévesnek mondta (38).

Ez miért ciki? Tényleg ciki? Értelmesek válaszát várom, aki le tudja írni, hogy miért van ez? A gyerekeim nem mondják ki, de szégyellik a korunkat (tanárok, barátok, osztálytársak, csapattársak előtt), csak azt nem értem, hogy ezen mi a szégyellni való? Más meg simán hangoztatja, hogy az anyja 15 évesen szülte.


2022. máj. 13. 19:10
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos a gyerekek- tinik nagyon gonoszak tudnak lenni. Egyre gyakoribb, hogy beleállnak egymásba, vagy kiközösítik egymást. Gondolom az ettől való félelem miatt hazudnak.

Pedig semmi ciki nincs ebben! De a gyerekek másképp gondolják...

2022. máj. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
96%

Hogy miért öregítik, rejtély.

A fiatalítást jobban értem. Anyukám volt a legöregebb anyuka az osztálytársaim szülei közül, pedig egyébként egyáltalán nem öregen szült, én később szültem. Csak míg a többiek elsőszülöttek voltak, én második.

Ez pont elég volt 25 évvel ezelőtt is ahhoz, hogy be-beszóljanak, hogy "jaj, milyen öreg anyud".

2022. máj. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
98%
Valószínűleg már többször a nagyapjuknak nézték őt, vagy öreges a gondolkodása, viselkedése, és ezért. A lányom ovijában és általános iskolában volt 2 gyerek, akiknek nagyon idős apjuk volt, és korábban én is, és sokan azt hittük, hogy ő a nagypapa. Ebben nincs semmi rosszindulat, vagy ítélkezés, egyszerűen aki nagypapának néz ki, azt annak nézik.
2022. máj. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
14%

Lehet, hogy esetleg attól tartanak, hogy azt hinnék,hogy hazudnak. Meeehogy

"67 biztos nem lehet az apjuk. Há' ennyi idősen???"

Vagy hogy valami """""kövületnek""""' gondolnának, akikkel """""nem lehet szótérteni""""" .


A másik meg, hogy nemtom,nekem egyszer anno osztálytársam mondott valami sztereotípiát, amit nemtom, melyik kisujjából szívott ki, de, hogy """""aki 30 fölött szül, annak tutira nem fog stimmelni valaki a gyerekével"""""" ; szal,hogy lehet,hogy a gyerek nem akarja, hogy """"""defektesnek""""""" gondolják őt a többiek; vagy pedig, hogy titeket, a szüleiket """"""selejtesnek"""""""", hogy ilyen későn keltetek el, hogy úgy csak a sorban az utolsók között kullogtatok; mintha nem kellettetek volna senkinek; és akkor ti """maradtatok""", és akkor már összejöttetek; és hogy -lehet hüledeznének is az osztálytársaik is, hogy ennyi idősen már nem szoktak gyereketet vállalni - és szal lehet, hogy úgy lennének, hogy már nem is tervezték/tétek őket; ők csak becsúsztak; esetleg """""nemkívánt"""""" gyerekek voltak, akik csakúgy """""jöttek a nyakukra""""" a már (kicsit) ""idősödő" szüleiknek.


Meg, ha nem hiszik azt, hogy hazudnak; akkor nem kell magyarázkodniuk./bizonygatniuk.

Hosszasan, ha már valaki rákérdezett.

Lehet, hogy már megjárták egyszer/párszor ezzel, hogy igazat mondtak.

Másik, lehet, hogy nem is tudják ők se a pontos korotokat, lehet, hogy csak tippelnek.



Remélem,mindent jól írtam, az idézőjelek azért vannak, azokat nem gondolom úgy, csak azt feltételezem,hogy mások,vagy a gyerekek ezeket vélelmezik.

2022. máj. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
6%

*Há' ennyi idősen???---ez a gyerekekre vonatkozik, hogy asszem szerintem úgy gondolnák, hogy ennyi idős gyereknek nem lehet 67 az édesapja.


Sőt, továbbgondolva, asszem lehet, hogy azt sem akarják, hogy azt higgyék, hogy örökbe fogadták őket, mintha


"""""leselejtezett"""""" , mintha """"""valakinek nem kellett, ezért kirakta""""""" volna. Tehát lehet akár még, hogy ettől is tartanak esetleg, hogy ilyet gondolnának róluk; de persze az se lenne fer, meg jó, meg ilyen dolgok alapján megítélni a másikat, hogy pl örökbe lett fogadva; tehát nincsis azzalse semmi probléma; hogyha tehát így lenne.

2022. máj. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem ez az átlagos a környezetükben és nem akarják, hogy piszkálják őket ezzel.
2022. máj. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
18%
*amúgy engem és két tesómat mindhármunkat 30 és 40 éves kora között szült anyánk, és mind eléggé okosak vagyunk; szóval ez megdőlt; amúgy nem is nekem mondta osztálytársam, hanem 3-an voltunk a teremben, és a másik padsorban voltak, és én csak hallottam, hangosan mondták, én meg kikértem magamnak, erre az osztálytársam, aki mondta, ő módosította arra, hogy az első gyerek számít; de ezzel se tudta már kijavítani XD, mert a legidősebbet közülünk 31 évesen szülte; szóval már nem jött össze neki a korrigálás. :):):) Mindhárman tagozatos osztályba jártunk, meg egyetemi végzettségünk van. Én elsőtől negyedikig voltam kitűnő, két tesómnak felsőtagozaton is sikerült. Szóval, ez a sztereotípia megdőlt. Meg amúgy az is lehet okos, aki nem végzett egyetemet; szóval az is rendben van. :):)
2022. máj. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
97%
Azért mert a kortársainak a szülei valószínűleg fiatalabbak, és úgy éreznék hogy emiatt szekálás lenne.
2022. máj. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom megmondani, de kiskamaszként engem is iszonyatosan zavart, hogy az én szüleim az idősebbek közé tartoznak az osztálytársaim szülei között. Pedig nem is voltak öregek, mert anyu 36 évesen szült engem, apu pedig 38 volt. De valahogy pont úgy jött ki, hogy az osztálytársaimnak átlag 10 évvel fiatalabbak voltak a szüleik. Mindig letagadtam én is pár évet a korukból.

Ma már felnőttként nyilván butaságnak tartom és szégyellem is magam ez miatt.

2022. máj. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
6%
* stimmelni valami -- így akartam írni; de szóval ez butaság v minimum tévedés szerintem.
2022. máj. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!