Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit lehet tenni egy 11 éves...

Mit lehet tenni egy 11 éves kiskamasz fiúval mert egyáltalán nem akar tanulni?

Figyelt kérdés
Próbáltuk büntetni, elvettük a telefon a szgépet, próbáltuk motiválni pénzzel, de istenért nem tanul csak húzza az időt állandóan és kiabál, hogy attól a szartól(tanulás) neki szétrohad már az agya. Pedig jó képességű okos gyerek csak iszonyatosan makacs.
2022. máj. 15. 10:26
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
63%

#12 így van, be kell törni a gyereket

ha nem vered, bűnöző lesz


teljesen hülye vagy?

2022. máj. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
88%

Semmi gond, ha nem akar tanulni. Hagyni kell a kis lelkivilágát. Majd rájön később, ha úgy gondolja. Nem szabad súlyos lelki sérüléseket okozni neki.

Meg különben is, gyári betanított munkásra is szükség van.

2022. máj. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
25%
Nem kell aggódni, majd lesz belőle celeb és/vagy influenszer! ;)
2022. máj. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
73%

Ez a pofon téma erősen túl van lihegve manapság.

Azért ne essünk már át a ló túlsó oldalára.

Nézzünk meg egy kutyát vagy egy macskát, az ember is voltaképp egy emlősállat. Szerinted mit csinál egy macska, ha a kölyök nem fogad szót? Bizony, bizony, leken neki egy sallert. Aztán nem jönnek az állatvédők, elvenni tőle a gyereket. Nem mondom, hogy legyen gyereknevelési elv a verés, nyilván nem. De ha a gyerek olyat csinál, néha, kb. évente egyszer, ha a szülőben elszakad a cérna, attól még nem lesz sem lelki sérült, sem bántalmazott a gyermek.

Azt mondod, hogy a felnőttekkel sem verekszel. Értük nem tartozol felelősséggel, és van más eszközöd is. Ha pl. egy barátod nem viselkedik úgy, ahogy te el tudod fogadni, akkor többet nem találkozol vele, és hagyod, hogy élje a saját elvei szerint az életét. Semmi közöd hozzá. A gyerekhez van közöd, sőt felelősséggel tartozol érte.


Hogy a kérdésre is válaszoljak. Én is azt mondanám, hogy az arany középút.

Nem lehet teljesen ráhagyni a gyerekre, de ha ő nem akarja, csak te, akkor hiába is erőlködsz. 11 évesen még semmi tétje nincs a dolognak. Nézd át a leckéjét, küldd be a szobájába tanulni, aztán ha nem teszi meg, hát az ő dolga. Azért meg ne bukjon.

A lányom kb. 7.-es korában jött rá, hogy tanulni kéne, több, mint egy egészet javított az átlagán. Remélem a fiamnak is megjön az esze, most 5.-es, kb 4-es tanuló, de ki sem nyitja a könyveket. De ha nem tanul később sem, hát akkor megy majd szakmunkásképzőbe, ők még jobban is keresnek.

2022. máj. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
85%

a gyerek akkor tanul ha szereti, van benne sikerélménye. én azokat a tárgyakat szerettem, ahol a tanárt is szeerttem, akit nem, annak a tárgyát sem, és kb 3-mas voltam belőle. 8.-ban pl. 3-mas voltam matekból, mert a tanérral ki nem álhattuk egyást. aztán gimiben meg csak 5-ösöm volt elsőben.

motiváltásg kell és sikerélény

beszégess a gyerekkel, tudd meg mi a baja, miért modnja hogy kiég az agya.

a pozitív motiváció mindig hatékonyabb mint a félelem

2022. máj. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

25-ös, persze ez a szép elmélet.

Én tanítottam, és volt olyan tanítványom, akit szó szerint minden érdekelt. Volt olyan téma, amiből többet tudott, mint én, mert érdekelte, és utána olvasott.

De sajnos ez a ritkább. A legtöbb tanítványom inkább olyan volt, hogy a világon semmi nem érdekelte. Akárhogy adtuk elő a tananyagot, csoportmunkában, lerajzolva, bárhogy, egyszerűen nem érdekelte őket. De nem csak az én tantárgyam, hanem semmi. Próbáltam azt is, hogy adtam ki házidolgozatot, ami egy potya ötös lehetett volna, hátha utána jobban megjön a kedvük a tantárgyhoz. A legtöbb meg sem csinálta, a legvégső határidő után meg megkaptam 15 példányban szó szerint ugyanazt, amit mindenféle átdolgozás nélkül kimásoltak a netről, persze mind állította, hogy azt ő csinálta.

Szerinted az ilyen diákkal mit lehet kezdeni? Van akit nem érdekel a tananyag. Sem Petőfi szerelmi élete, sem az egyiptomi fáraók, sem az evolúció, sem az integrálás, semmi.

Nyilván számodra, aki motivált és érdeklődő ez elképzelhetetlen. Én is úgy voltam a suliban, hogy amelyik tanár rendes volt, azt a tárgyat szerettem, könnyebben megtanultam, de persze azért a többit sem hanyagoltam. De mi elit diákok voltunk! Vannak sajnos olyan gyerekek, akikben semmi belső motiváció nincs.

Jobb esetben egy tantárgy érdekli, akkor azzal majd valahogy ellesz. Az én fiamat az angol és az informatika. Ő 12 éves, de ő már tudja melyik középiskolába akar menni. Ami szép és jó, tényleg büszke vagyok rá, de a többi tantárgyra nem tudom sajnos rábeszélni. Hiába mondom neki, hogy a magyar rendszer szerint mindenből jónak kell lenni, ha egy jó iskolába akar kerülni, nem érdekli. Jelenleg nem erőlködöm annyira, de 7.-ben majd jobban kéne nyomatni, remélem addigra ő is megkomolyodik.

2022. máj. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
10%
Mit veszít azzal, hogy nem tanul? Mi értelme van annak a lexikális tudásnak, amit rásóznak, mit tud vele kezdeni a való életben? És tanuljon éjjel-nappal azért, hogy a kialvatlanság miatt ténylegesen szétrohadjon az agya? Szerintem a lelki bántalmazása helyett tanúsíts felé empátiát.
2022. máj. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
61%

11 évesen még nem kell éjjel-nappal tanulni. 5. osztályos? Az én fiam is. A legtöbb tantárgyból van egy 10 perces írásbeli, egyedül a törit meg a természetismeretet kell kicsit jobban tanulni, néha irodalmat. Szerintem olyan napi 1 óra tanulással simán kitűnő tanuló lehetne. 2-kor hazajön, mondjuk 3-ig pihen, eszik, 3-tól 4-ig megtanul. Szerintem ez igazán elvárható lenne egy ennyi idős gyerektől.

Hogy a tananyagnak mi értelme van, abba ne menjünk bele. Sajnos nem lehet árral szembe úszni, hiába mondogatjuk, hogy semmit nem fog használni abból, amit az iskolában megtanul, attól még a jegyei alapján fogják szelektálni középiskolába. Ha valaki 2 tanuló, akkor csak egy gyűjtőbe fogják felvenni, amivel sokra nem megy majd az életben.

Ennyi idősen ha 3,4-es tanuló, szerintem az elég, ráér majd 7.-ben nyomulni, továbbtanulás előtt. De azért az agya nem rohad szét ettől a tananyagtól.

Valamint ha hiszed, ha nem, 27-es, a gyermeknevelés része az is, hogy a gyereknek kötelességtudatot tanít a szülő. Neki az iskola a dolga, tehát nem igazán lehet ráhagyni, hogy dolgozatokra nem tanul, házi feladatokat nem írja meg. Sajnos muszáj őket noszogatni. Ez még nem lelki bántalmazás. Nem az a jó szülő, aki mindent ráhagy a gyerekére.

2022. máj. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!