Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 16 éves vagyok. Nagyszülőkkel...

16 éves vagyok. Nagyszülőkkel élek, és minden este fél kilenckor már aludnom kell. Miért kell ilyen korán aludni menni?

Figyelt kérdés
Elhiszem, hogy a 75 feletti nagyszüleim már fáradtak,de akkor miért nem csak ők mennek aludni? Az iskolába egyik osztályfőnöki órán belül megkérdezte az osztályfőnök hogy mikor szoktam aludni menni, és nem hitte el..
2022. jún. 5. 06:52
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Mikor kell kelned?
2022. jún. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
7 kor, de már 5 kor fent vagyok, mivel már nem tudok többet aludni..
2022. jún. 5. 07:28
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Talán többre jutsz, ha ezt velük beszéled meg 🤷
2022. jún. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
40%
37 éves vagyok, és kilenckor már alszom. Magamtól. 5 kor kelek én is, óra nélkül, mert dolgozni kell menni. Ha koránkelős vagy, akkor le kell feküdni időben, hogy meglegyen a 7-8 óra alvás, hidd el, nagyban hozzájárul az egészséged megőrzéséhez. Még fiatal vagy, nem fáj semmi, olyan mintha sebezhetetlen lennél, de a gondok 30 felett előjönnek. Ezért fontos az alvás, a táplálkozás, a sport. Nem attól leszel menő, ha pár órát alszol naponta, legfeljebb kimerült, fáradt, gyenge.
2022. jún. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Ha van saját szobád és csendben vagy, akkor nem kell aludnod. Bár képernyőt nézni pont nagyon nem egészséges közvetlenül alvás előtt. De ha nincs szobád, szerintem egy fél-egy órát akkor is olvashatsz még csendben. Én anno sokat rajzoltam este és fülhallgatóval hallgattam zenét. Gondolom viszont, hogy ha ők is akkor korán kelnek, amúgy is ébresztenének, hiába lenne elég neked 7kor. A lényeg, hogy olyan 8, de inkább 8 és fél óra alvásod legyen. De sajnos van ilyen, hogy az embernek más lenne a bioritmusa, mint a többieknek. Ilyenkor igazodni kell egymáshoz, de lehet olyan kompromisszumot hozni, ami nem zavarja az alvókat. Viszont az biztos ne érdekeljen, hogy az osztálytársaid mikor fekszenek le. Minden család más, a családtagoknak egymást kell figyelembe venniük, nem más családokat.
2022. jún. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Ezt nagyszüleiddel beszéld meg, biztos megengednék, hogy tovább maradj fent, ha csöndben maradsz.
2022. jún. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Először is, nagyon szép a nagyszüleidtől, hogy vállalták a nevelésedet.

Valószínűleg nekik az az életritmusuk, hogy korán kelnek és korán fekszenek. Gondolom azt szeretné a nagyid, hogy rendesen kialudd magad. Nyilván neked 16 évesen neked más lenne a bioritmusod. Szerintem is beszélj velük, hogy szeretnél tovább ébren maradni. Ha olyan tipikus nagyi a nagyid, akkor esélyed nincs, továbbra is mész fél9kor aludni. 😁 De tényleg, amúgy hol lennél nélkülük? Koleszban? Vagy intézetben? Vagy nagyon rossz körülmények között?

2022. jún. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez túl korai. Én is 16 vok és nekem 10-kor kell mennem aludni
2022. jún. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert ők már gondolom a tyúkokkal fekszenek-kelnek. Szegényem... sajnálom. Remélem, meg tudod velük beszélni.
2022. jún. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mást jelent az, hogyha ágyba kell menni és aludni és mást az, hogy csendes tevékenységet kell folytatni este, mert a nagyszülők már lepihentek.

Remélhetőleg nem ugyanabban a szobában alszol, mint ők.

2022. jún. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!