Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kiskamasz lányotoknak hány...

Kiskamasz lányotoknak hány évesen engedtétek, hogy szőrtelenítse a lábát?

Figyelt kérdés

A lányom 11 éves. És szégyelli, hogy szőrös a lába. Nem hajlandó pl.rövid nadrágot sem felvenni emiatt.

De egyelőre nem gondolom, hogy 11 évesen szőrteleníteni kellene neki. Nálatok mikor kezdte a gyerek?


2022. jún. 9. 12:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/93 anonim ***** válasza:
95%
Miért ne engedném??
2022. jún. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/93 anonim ***** válasza:
98%
Amikortól már zavarja.
2022. jún. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/93 anonim ***** válasza:
86%

Mi az indok, amiért nem engeded? Bizonyított tény, hogy a szőr növekedését nem erősíti fel a vágás. Ellenben szerencsétlen lányodat kiteszed a megaláztatásnak.


Nagyon jó anya lehetsz...

2022. jún. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/93 anonim ***** válasza:
97%

Hát ha ez neki már ilyen gondokat okoz, akkor mindenképpen engedném.

Én anyukám volt ilyen, hogy ő nem gondolta, hogy nekem kéne itt ott szőrtelenítenem, minden nap halálra szekáltak miatta az osztálytársaim. Mai napig rémálmaim vannak az általános iskoláról, többek között emiatt. Ez 6. osztályban volt, 12 éves voltam, majdnem annyi, mint a lányod.

2022. jún. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/93 anonim ***** válasza:
97%

Ha már zavarja, szerintem is engedheted neki.


Engem is korlátoztak ebben a szüleim, nyáron egy idő után nem húztam rövidnadrágot, folyton beizzadtam, rövidujjút is alig, mert a hónaljam sem engedték szőrteleníteni. Olyan huszonéveimre jutottam el oda, hogy mertem kicsit csinosabban és nőiesebben öltözni, nyáron ruhát felvenni, kényelmesen lenni, mert kamaszként a társaim tök sokat beszóltak és bántottak, ha esetleg mégis mertem a 40 fokban rövidnadrágot és ujjatlan pólót felvenni. Igenis megmaradnak ezek az élmények, és szerintem többet árt a korlátozás, mint 11 évesen elvinni egy gyantázásra vagy valami.

2022. jún. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/93 anonim ***** válasza:
95%
Egyértelműen onnantól, hogy zavarja, mindegy hány éves.
2022. jún. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/93 anonim ***** válasza:
94%
11,5 volt. Őt is kezdte zavarni már ezért kapott saját borotvát. Amit nem engedtem az a szőrtelenítő krém (azt akart, mert szimpatikusabb volt neki, mint az éles borotva), főleg az ő mindenre érzékeny bőrére. Nem tudom mi ebben ördögtől való 🤷🏼‍♀️. Ha zavarja inkább borotválja le, mint a 30 fokban hosszúbam aszalódjon vagy cikizzék (nem, nem a mai gyerekek ilyenek. Régen is ment ez. Az én fiatalkoromban is)
2022. jún. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/93 anonim ***** válasza:
98%

Èn magam engedélyt sem kértem


Zavart és leszedtem egy sulibuli előtt 13 évesen.



Ha tavarja, akkor engedd neki leszedni

2022. jún. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/93 anonim ***** válasza:
95%

Felesleges nem engedni neki. Ha zavarja, akkor hadd szőrtelenítsen, már annyi lehetőség van erre is. Csak szegény gyereket bántod érzelmileg, ha tiltod.


Az én anyám is ezt csinálta, valószínűleg hasonló lehet a felfogás nálad is, mint anyámé volt. Anyám sem engedte, mert minek az, én meg nyáron a melegben is hosszú nadrágban és hosszú ujjú pólóban voltam mindenhol. Még tesi órán sem mertem a többiek előtt átöltözni. Végül az övéből loptam egy eldobható borotvát és titokban borotváltam magam. Csak akkor változott az egész, amikor elváltak a szüleim és anyámnak dolgoznia kellett,én meg középiskolás lettem. Anyám tett rám magasról és nem érdekelte, mi van velem, így többé már nem tudott ezen is uralkodni.

Ugyanezt csinálta egyébként a hajammal is, amíg kicsi voltam, folyton levágta nullás géppel,mert majd ettől erősödni fog. Hát nem erősödött, a mai napig gyenge és vekonyszálú. Óvodás koromtól lehetett csak hosszabb hajam, de akkor is mindig levágta, ha az állam alá ért már. Hiába mondtam neki, hogy olyan hosszú hajat szeretnék, mint más lányoknak van, őt zavarta, és nem tartotta fontosnak, hogy lány létemre lányos legyek. Mindig azzal jött, hogy ezzel csak engem véd, mert így nem vagyok csinos. Ezt csinálta egészen 13 éves koromig. Az utolsó alkalommal, amikor megpróbálta levágni a hajamat, elvettem a kezéből az ollót és megmondtam neki, hogy ha még méri újra tenni, megvárom, míg elalszik és az övét fogom rövidre vágni.


Mindegy nem ez a fontos, hanem az, hogy ha tiltás egy tök természetes dolgot neki, akkor érzelmileg borzasztóan nagy sérüléseket is okozhatsz neki.

2022. jún. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/93 anonim ***** válasza:
98%

11 lesz szeptemberben és engedtem neki már tavaly is.

Sötét a szőre, zavarja.

Ő kérte, hogy csak így jó időben, májustól kb. szeptemberig, amíg szoknyás/rövidnadrágos idő van, évközben nem.


Kozmetikus barátnőm a keresztanyja is egyben, cukorgyantával szedi le neki.

2022. jún. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!