Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan kell ahhoz a dologhoz...

Hogyan kell ahhoz a dologhoz normálisan hozzá állni, ha egy 12-13 éves lány, vagy fiú nemi életet él?

Figyelt kérdés
Az igaz, hogy a szex nem ördögtől való, nem ettől fog elkallódni, tiltással semmit nem érünk el, mégis olyan gyerekek még, nem? Én személyszerint nem helyeslem és fogalmam sincs mit csinálnék, ha a kamasz gyerekem ilyen korán kezdené. Szerintetek mi a helyes ilyenkor?

2022. jún. 15. 05:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
86%
Felkészíteni a helyes védekezésre hogy ne legyél fiatalon nagyszülő. Sok tini terhesség az miatt következik be, mert a szülők homokba dugva a fejüket nem készítik fel őket időben, így a tinik idősebb kamaszoktól, vagy haveroktól hall városi legendákat, aminek lehet a fele sem igaz.
2022. jún. 15. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon gáz ha egy ilyen kis gyerek szexel és nem egészséges!
2022. jún. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
88%
Beszélni kell neki a lehetséges veszélyekről, terhesség, nemi betegségek, és pl. venni neki óvszert. Abba hagyni már nem fogja, miért is tenné? Beszélni kell a csalódásokról, a szakításokról, és nyugodt környezetet biztosítani ha együtt szeretne lenni a partnerével. A tiltás itt már csak rontana.
2022. jún. 15. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
85%
Tiltástól csak rosszabb lenne, mert akkor már kevésbé fog bízni benned ennél a témánál, inkább fog hinni a haverjainak. Ülj le és beszélj át vele mindent.
2022. jún. 15. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
66%
Mi az, hogy nemi életet él? Hol? Mikor? Hol vannak a szülők? Miért engedik el? Egy 12-13 éves gyereket még bőven vissza lehet tartani.
2022. jún. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
78%

Nekem inkább az gyanús, ha valaki ilyet kérdez.

Persze fel kell világosítani meg beszélgetni vele, de el kell azt is mondani, hogy ez még nem neki való, vigyázzon magára és hogy csak olyannal majd, akivel egy pár és már felnőttek mindketten. És ezt már régen ekkora tudnia kell. Ne legyenek tabuk, de ne is szexeljen ennyi idősen. Ez az ő érdeke, hogy ne sérüljön és ne legyen egy kötődni képtelen ember. Mert egyáltalán nem fontos, hogy bármit kipróbáljon, ami testileg nem káros. És nem attól lesz bizalmi a kapcsolatunk, ha mindenre csak legyintek. Egyébként a saját tapasztalatom szerint ez egy átlagos közegben egyáltalán nem is jellemző az ekkora gyerekekre. Inkább az extrémen szeretethiányos, pl. gyerekotthonos gyerekeknél fordul elő, ahol érzelmileg elhanyagoltak, nem jut figyelem meg jó eséllyel egy csomó egyéb trauma érte már őket. Szóval ha csak szülőként vagy leendő szülőként kérded, ezen nem aggódnék a helyedben, de persze legyen jó kapcsolatod a gyerekeddel és mindig az életkorának megfelelő szinten világosítsd fel. Akkor ha még csak tetszik neki valaki már el fogja mondani.

2022. jún. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
89%
Nekem 14 éves fiam,12 éves lányom van.Nem élnek még nemi életet,de rendesen fel vannak világosítva,és bíznak is bennünk.Nálunk nincsenek tabuk,mindenről lehet beszélni,kérdezni.Én is amondó vagyok,hogy korai az ilyesmi ebben a korban,de tiltani valóban fölösleges,az maximum arra jó,hogy titokban csinálják,abból meg csak a baj van.Szóval nem ugrálnék örömben,de inkább tudjak róla,és segítsem a védekezésben,mint hogy hazajojjon valamelyik,hogy baj van.
2022. jún. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
28%

Akár sérül,akár nem,én bizony megtiltanám neki. Az még gyerek,basszus!

Húgomnak is volt komoly barátja 14 évesen,jött is velünk nyaralni a fiú (jóval idősebb volt),de ha 18 éves koráig hozzáért volna a húgomhoz,apám elüldözi,az biztos.


Azért minimális tartása legyen már annak a lánynak....

2022. jún. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
27%

Egy abnormális dologhoz hogyan kéne hozzáállni?

Nem kéne engedni.

C.... etnikumbeli család vagytok, kérdező?

2022. jún. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
82%
Én 14voltam mikor a 13 éves baratommal lefekudtunk. Titokban.vele veszítettem el a szüzességem, de nem bántam meg. Mindenki azt mondta banni fogom. De nem így lett.
2022. jún. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!