Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 11 évesen tényleg figyelmeztet...

11 évesen tényleg figyelmeztetés nélkül kellene csinálnia mindent?

Figyelt kérdés

11 éves lány. Be van vonva a házimunkába, persze az ő szintjén.

Ha mondjuk hétfőn el van mondva neki, hogy melyik nap mit kellene megcsinálnia, akkor ennyi idősen elvárható már tőle, hogy ne felejtse el? Vagy teljesen normális, ha mondjuk emlékeztetni kell rá?


2022. aug. 2. 07:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én 12 évesemet rendszeresen figyelmeztetni kell. Nincs két egyforma gyerek, ahogy felnőtt sem. Van, aki ilyenkor már önálló, valaki nem. Az én gyerkőcöm eléggé szétszórt, nagyon játékos is még. Sokszor el kell neki mondanom, hogy mi a feladata.
2022. aug. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Persze, hogy figyelmeztetni kell. Ez náluk az álmodozás kora, ami természetes és jó. (Amúgy egy csomó felnőtt sem szokott megjegyezni egyheti teendőt.)


Esetleg függeszetek ki valami kis napirendet, ahonnan kinézheti, hogy mi a dolga.

2022. aug. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
31 vagyok, még én is elfelejtem melyik nap hova kell menni, ha nem írom fel, ezért van a konyha falon is naptár meg határidőnaplóm 🤷🏼‍♀️. Nyilván a házimunka nekem már más, rutinból vezetek háztartást (10 éve van saját háztartásom), de még így is előfordul, hogy kitalálom szombaton ablakot pucolok és pár nappal később eszembe jut, hogy nem csináltam meg. Egy 12 éves is elfelejtheti, hogy hétfőn azt mondták neki pénteken porszívózzon fel.
2022. aug. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A 22 éves lányomat is figyelmeztetnem kell sőt az apját is mert ha nem szólok 5x hogy vegyék ki pl a ruhát a gépből 10ből 9x benne maradna
2022. aug. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mibe kerül venni egy naptárat, és beleírni melyik nap mi a feladata? Így csak arra kell emlékeztetni, hogy nézze meg a naptárat.
2022. aug. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

25 évesen is van, hogy elfelejtem, pedig 19 voltam, mikor albérletbe költöztem. 2 hétig én vagyok a viráglocsolásért a felelős a munkahelyen, arra is állítottam emlékeztetőt, különben esélyes, hogy elfelejtem.

A napirend kifüggesztés jó öltet szerintem is, így jobban fog emlékezni, mikor mi a teendő.

2022. aug. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ez egy jó ötlet. :)

Engem nem zavar, én szólok neki többször is akár. A férjem nem szereti, hogy mindig mindenre emlékeztetni kell a gyereket.

2022. aug. 2. 09:37
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen hazimunkával tudod az a helyzet, hogy te emlékszel rá, mert te találtad ki, de a gyerek nem.


Ha én a koliban pl este elhatározom, hogy reggel felmosom az előszobánkat, mielőtt jönne az admin, akkor nem felejtem el, s reggeli pisiléskor elintézem.

De tegnapelőtt pl anyám rámhagyta, hogy porszívózzak, a cipőket tegyem ki száradni, mosogassak, s a fenti előszobát keféljem fel, hogy a hajak jöjjebek ki a szőnyegből. A porszívózás ok volt, mert azt én is akartam, a mosatlant s a cipőket láttam így azok is eszembe jutottak, de hogy mit kellett még csinaljak az csak délutánra állt össze. Tudtam, hogy még van valami, de nem tudtam, mi. :D

2022. aug. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Figyelmeztetni kell, én ennyi idősen kb mindent elfelejtettem, el voltam merülve a gondolataimban, játékban.
2022. aug. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
írjátok fel egy listába
2022. aug. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!