Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Nálatok mikor kell...

Szülők! Nálatok mikor kell otthon lennie a kamasz gyereknek?

Figyelt kérdés
Hétköznap és hétvége estére gondolok.
2022. okt. 12. 19:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Milyen idős? 13 vagy 17?
2022. okt. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Így 12-18 között. Leírhatjátok a korát.
2022. okt. 12. 19:24
 3/18 anonim ***** válasza:
20%

Igen, nem mindegy a kora.


15 év alatt este 6-ra legkésőbb, néha tennék kivételt, de nem járhatna haza későn.


15 felett kitolnám hétköznap 7-ig, de nem maradhatna ki mindennap, alkalmanként 16-17 éves kora körül maradhatna már 10-ig.


Aztán késöbb reggelig.

2022. okt. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
12 éves. Ha lenn vannak, bandáznak, akkor sötétedésig. Ez nyáron 9, télen fél 5. Nem szeretem, ha sötétben lenn vannak. Ha valakihez felmegy, akkor persze maradhat tovább, ahogy a vendéglátónak megfelel. Felőlem ott is alhat, és hozzánk is lehet jönni aludni.
2022. okt. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Van egy 12 évesem, ő sötétre haza. Hetköznap nincs senkinél ottalvás

És van egy 16évesem, neki hétköznap max este 9. Szintén nincs ottalvás. Hétvégén (péntek-szombat) ha ugy van ott aludhat, ha nem akkor utolsó busz. Azzal kb 23:20ra ér haza.

2022. okt. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

12 éves lányom van.

Sötétedésig maradhat, bár messzebb lakunk a barátaitól, szóval sulin kívül nem nagyon taliznak. De ha mégis, akkor sötétedésig. Ez nyáron nyilván tovább tart.

2022. okt. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%
Én 16 éves lány vagyok. Este 10-ig maradhatok, de hétköznap azért igyekszem 8-ra hazaérni (magam miatt, hogy tudjak pihenni rendesen). De bíznak bennem a szüleim, szóval ez sosem jelentett problémát.
2022. okt. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

Mióta anyámék nagyszerű ötlete miatt kiköltöztünk falura, azóta heti háromszor 22:32-kor (plusz-mínusz másfél perc) érek haza, mert annyira fantasztikus a tömegközlekedés, hogy 19:30 után 22:10-kor van a legközelebbi busz. 19:30-kor van vége az edzésemnek. Ezt persze úgy, hogy reggel 6:45-kor indulok el otthonról, mert iskola és edzés között ugyan van három órányi szünetem, de hazamenni a fantasztikus tömegközlekedés miatt nem tudok.

16L

2022. okt. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
12 éves fiam este 8 körül kell max, hogy itthon legyen, ha hétvégén átmegy a barátjához. Hétköznap nem mászkálnak egymáshoz. Ha sötét van, akkor elmegyek érte, bár pár háznyira laknak tőlünk, faluban, szóval haza is tud jönni. A lányom 16 éves, nála már nincs konkrétan meghatározva, hogy mikor jöjjön haza. Hétköznap nem megy sehova,mivel tanulnia kell, hétvégén ha mennek valahova vagy hazajönnek az utolsó busszal, vagy valamelyik szülő megy értük kocsival. Öten vannak barátnők, mindig meg van beszélve előre,hogy melyik szülő(k) lesz a sofőr.
2022. okt. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

Nem mindegy hogy 12 vagy 18. Általános iskolásként sötétedésre kellett otthon lennem, vagy télen suli utàn rögtön ha már eleve sötét volt mire végeztem. De mindig megbeszéltük előre, pontosan mikor, melyik busszal jövök haza.

15 êves koromtól már nem volt ilyen korlát, annyi kikötés volt, hogy ha este sötétedés után de még nem éjszaka jönnék haza, tudják hogy pontosan hol vagyok, és mikor jövök. Amíg nem ment a tanulás rovására, szombat éjszaka is mehettem, arra az a szabály vonatkozott, hogy egyedül nem jöhetek haza, telefonáljak, és mindenképpen jönnek értem ha nem hoz haza ismerős felnőtt kocsival.

17 éves koromtól csak annyi volt, hogy tudják hol vagyok, és kb. mikor jövök, és csörögjek ha kések, vagy szeretném hogy jöjjenek értem.

Szerintem ez elêg rugalmas, attól is függ majd a lányomnál mit engedek meg, hogy mennyire lesz érett addigra, tud-e biztonságosan és fegyelmezetten közlekedni.

2022. okt. 13. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!