Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Vegyek a 12 éves lànyomnak...

Vegyek a 12 éves lànyomnak egy hőrcsögöt?

Figyelt kérdés
A 12 éves lànyom hörit kért karàcsonyra,megvenném neki de nem tudom tudna-e rà vigyàzni.Szerintetek vegyek neki hörcsögöt?

#hörcsög #12eveslany
2022. nov. 10. 14:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Te ismered a gyerekedet.

A keresztlányom 10 évesen kapott hörcsögöt, szépen ellátja

2022. nov. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem ha nem akarod te gondozni a további életében, akkor ne vegyél neki. Kicsi hozzá. Egy-két héten belül megunja, aztán rátok marad. Nem jó ötlet. Vegyél neki inkább valami játékot
2022. nov. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
12 evesen simán lehet felelősségteljes annyira. Nincs sok gond vele, naponta etetni, vizet adni neki és heti 2x kitakarítani. Csak ennyi dolog van vele
2022. nov. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Az a kerdes, hogy te akarsz-e horcsogot, hajlando vagy-e gondozni, ha o nem fogja.

Mert benne van a pakliban,hogy nem fogja, de egy allat egyebkent is elsosorban a szulo felelossege, mert nyilvan neked kell megoldani az anyagi reszet is, elintezni, hogy nyaralas, utazas alatt valaki vigyazzon ra, orvoshoz vinni es stb.

Ezt csak te tudhatod, hogy belefer-e, mi nem.

2022. nov. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
97%

Én 10 évesen kaptam az első hörcsögömet, azóta is tartunk szinte folyamatosan, emellett a Hörcsögmentés egyik ideiglenes befogadója vagyok. Első körben nézz utána a tartásuknak, hogy egyáltalán belefér -e ez nektek, egy kezdőszett kb. 20 ezer körüli/feletti összeg. Tartással kapcsolatban a horcsoginfo.hu oldalt ajánlom, minden fontos információ össze van szedve.

Alapvetően egy hörcsöggel nem kell nagyon sokat foglalkozni, kaját kell neki naponta adni, vizet, zöldséget, heti 2-3 alkalommal a pisis helyét kell takarítani, illetve a forgács egy részét 2-3 havonta kell cserélni. Éjszakai állatok, napközben nem szabad felébreszteni, ezt mindenképpen fontos tisztázni. Illetve speciális, egzotikus állatorvosra van szüksége, nézzetek körül, hogy ki van hozzátok a legközelebb, illetve keszuljetek fel, ha messzi van, hogy utazni kell majd.

2022. nov. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Normál esetben 12 évesen alkalmas lehet egy hörcsög ellátására, de persze te ismered a gyereked.

Persze kalkuláld bele, ha ráun, a te dolgod lesz ellátni. De legalább akkor adtál neki esélyt, hogy megtudd, elég felelősségteljes-e.

Ez esetben előnye a hörcsögnek, más kiskedvenccel szemben, hogy csak 2 évig él, nem 8-10 év elköteleződés, mint egy tengerimalac vagy nyuszi esetében.

Nekem volt hörcsögöm, és pont a rövid élete miatt nem akartam többet hörit. Nagyon sajnáltam, amikor elment. ☹

2022. nov. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
A gyereketed te isered a legjobban, neked kell ezt megítélni, mennyire felelősségteljes. Plusz belekalkulálni azt is, hgoy ha megunja esetleg, akkor neked kell gondozni. Barátnőméknél pont tavaly volt ez aktuális, ott is karácsonyi ajándéknak kérte a gyerek a hörcsögöt. Nyilván, ők is úgy vették meg, hogy ha a gyerek megunja, akkor nekik, mármint a szülőknek kell majd a höri gondját viselni. Már majdnem egy éves, a gyerek azóta is szépen gondozza.
2022. nov. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 NTBS ***** válasza:
84%
Igen, ha jól van nevelve.
2022. nov. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ennyi idősen volt. Nagyon szerettem, elláttam. De azért nyaraláskor nagy kérdés volt, hova tesszük.
2022. nov. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp arra készülj, hogy neked lesz hörcsögöd. Ha ellátja, jó, ha nem, valakinek muszáj lesz. Te tudod megítélni legjobban, mennyire való neki állat, illetve nektek mennyire lenne teher.
2022. nov. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!