Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mikor engedtétek először a...

Mikor engedtétek először a lányotoknak, hogy szőrtelenítse a lábát?

Figyelt kérdés

Mindkét gyerekem fejlettebb az átlagnál. A 8 éves lányom tegnap jelezte, hogy nagyon zavarja a lábán a szőr, több osztálytársa is megszólta már érte. Nyáron egészen szőke volt neki, láttam, hogy sok szőre nőtt de alig látszott. Most ezek a szőrök sötétek lettek és a lába szárán még hagyján, de a térdén nagyon durva, olyan sűrű és hosszú neki mint ha én most megnöveszteném. Sajnálom szegényt, tesin rövid nadrágban kell lenni, jár plusz edzésre ahol szintén rövid naciban vannak, tehát még azt sem mondhatom, hogy húzzuk ki nyárig... Nagyon átérzem a helyzetét, én ugyan ilyen voltam, nagyon ciki volt mert anyukám kb 10 éves korom után engedte csak meg, hogy leszedjem.

Nem tudom mi tévő legyek, 8 évesen korainak tartom de nem akarom így hagyni sem mert tudom mennyire kínos neki. Most a krémes szőrtelenítőn gondolkodom, vajon jó ötlet?



2022. nov. 23. 11:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%

Inkább szőrtelenítsen, mint lelki traumát okozzon neki. Ha ennyire zavarja én megengedném. Én is kb 10 évesen kezdtem borotválni mindenemet. 30 vagyok, semmi hátrányom belőle.


Én a szőrtelenítő krémet betiltanám. Nem engedném ezt neki. Inkább vennék egy minőségi borotvát, és ha kéri akár meg is mutatnám hogy használja.

2022. nov. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Miért tiltanád be a krémet? Azt gondoltam, hogy talán ez lenne a legjobb kezdésnek. A fájdalmasat még nem meri (epilátort meg gyantát beszéltük, fél tőle, nem erőltetem), a borotvától meg én tartok egy kicsit... (félek, hogy csak felerősíti neki)
2022. nov. 23. 11:45
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha zavarja, én is megengedném, segítenék is neki. Én anyum (sőt nővérem is) együtt segített nekem anno... Bár kicsit idősebb voltam.
2022. nov. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%

A krém irritációt okozhat. Szerinted jó olyat kenni a gyerek bőrére, ami feloldja a szőrszálakat?

A borotva nem erősíti a szőrt, ez baromság.

2022. nov. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
97%
Nekem mindig furcsák az ilyen kérdések, hogy a szőrtelenítést sőt még fiúknál a borotválkozást is engedélyezni kell, nem a gyerek dönti el, hogy mikor akarja ezt megtenni. Soha eszembe nem jutott volna a szüleimet erről megkérdezni nekik pedig soha nem jutott volna eszébe az egész témába, hogy beleszóljanak.
2022. nov. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! :)
2022. nov. 23. 11:54
 7/25 anonim ***** válasza:
93%

1 vagyok.

4leírta helyettem. A krém egy iszonyú ártalmas kemikália. Az érzékeny bőrt (pl nekem) szétmarja akár.


20éve borotválom az egész testem, egyáltalán nem erősebb a szőr kint hajdanán

2022. nov. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
21%
ennyi idősen elég fiatal még ennyi szőrhőz, keressetek fel egy szakembert.
2022. nov. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Ez nem arról szól, hogy megengedem-e... Mindenképpen segíteni szeretnék neki csak keresem a lehetőségeket. Arról nem is beszélve, hogy ez még nekem is új, hiába emlékszem a gyerekkoromra, éltem át ezeket én is, most kicsit váratlanul ért, hogy már itt tartunk. Jól esik mások véleményét elolvasni és azok alapján mérlegelni.
2022. nov. 23. 11:57
 10/25 A kérdező kommentje:

Orvoshoz azért nem gondoltam még fordulni mert csak a térdén annyira durva, máshol nem. A karján is van de kevés és szőke, a lábszárán is van de nem vészes, máshol pedig csak pihék ami normális.

Köszönöm a válaszaitokat.

2022. nov. 23. 12:02
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!