Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tanácstalan vagyok, mit...

Tanácstalan vagyok, mit tehetnék a lányommal?

Figyelt kérdés

Hálás vagyok a szüleimnek, hogy olyan környezetet biztosítottak, ami lehetővé tette, hogy normális gyerekkorom legyen. Emiatt én is hasonló nevelést adtam a lányomnak, sokszor jártunk szakemberekhez, hogy a lehető legtöbbet kihozzuk a családunk kapcsolatából. Ám a lányom, aki 17 éves, amióta barátja lett, teljesen megváltozott és ellenünk fordult. Mint kiderült, olyan dolgokat hazudott rólunk, hogy állandóan bántalmaztuk és ilyenek, és ha pénz kell neki, egyszerűen csak hozzánk vágja, hogy "takarodj, adj pénzt". A férjemnek is rosszul esik, de engem nagyon mélyen érintett ez a stílus, főleg azért, mert soha egy pofont sem adtunk neki, mindent megadtunk amire szüksége van.


Mit tehetnék?



2023. máj. 15. 14:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
86%

"mindent megadtunk.." Na általában ez miatt vállnak követelőző kis szőrnyikévé.

Ahol rendben van minden, nem kell szakember..

2023. máj. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
89%

Szépen neveljétek meg. Mindegy mit hazudozik, ő baja. Zárjátok el a pénzcsapot, menjen el diákmelózni, ha annyira kell a pénz neki. 16 éves kortól szabadon lehet vállalni munkát iskolaszövetkezeten keresztül.

Van tető a feje felett, kap enni, elvileg ti normálisak vagytok vele.


Bár a szakemberekhez való eljárogatás egy valóban jól működő családnál nem szükséges.. Lehet, hogy van egy kis szar a palacsintában a ti oldalatokról is, nemde?

2023. máj. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerekkent még azt is kicsit traumának éltem meg, mikor 2 évig heti rendszerességgel vittek pszichológushoz/logopédushoz a dadogásom miatt. (Amin amúgy nemigazán segített.)


Hát akkor ő, mikor szakemberhez hurcolásztátok, hogy "a lehető legtöbbet kihozzuk a családunk kapcsolatából"?

Miért érzem úgy, hogy ez alatt magas fokú képmutatás van, hogy ti milyen jó, tökéletes család vagytok, aztán ez a csokimáz igazából a látszat, s tulajdonképp semmi se működött jól?

2023. máj. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
27%

Először is ne vedd a szívedre amit itt olvasol. A gyk közönsége szerint a szülő csak hibás lehet. Ha pszichológushiz jártatok azért, ha nem akkor azért.

A kamasz gyerekek egy része teljesen kifordult önmagából és a családját gyakorlatilag ellenségnek tekinti. Másrészt pedig keresi a határait. Azért szól be ilyan durván, mert tudni akarja meddig mehet el. Hol a határ amit még elviseltek?

Álljatok ku magatokért még akkor is ha ez konfliktussal jár.

2023. máj. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
93%

sokszor jártunk szakemberekhez, hogy a lehető legtöbbet kihozzuk a családunk kapcsolatából. - bocs, de rhadtul ferdítesz, már ne is haragudj.


Ha JÓ a család, NEM kell szakemberhez járni. Vagy az a jó, ami neked jó, és megpróbálod előadni, hogy a lányod a gyökér.


Nos, én nem véletlenül nem járok haza már lassan 10 éve. Amíg a szüleim szerint ugrottam, minden oké volt, aztán amint elkezdtem önállósodni hirtelen én lettem a hibás, mert egyszerre már nem úgy éltem, ahogy ők fütyültek és persze ÉN voltam a hülye. Nem, csak szerintem 19-20 évesen már lehetnek önálló gondolataim, terveim, stb. Tévedtem. Szerintük nem.

2023. máj. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha JÓ a család, NEM kell szakemberhez járni. Vagy az a jó, ami neked jó, és megpróbálod előadni, hogy a lányod a gyökér.


Ezzel a ponttal ne haragudj, de nem értek egyet. Szerintem igenis fontos szakemberhez járni, még akkor is, ha éppen nincsen baj, hogy tanuljanak. Tökéletes család nem létezik, bármikor jöhetnek problémák, konfliktusok, stb, ilyenkor szerintem tök jó dolog, ha elmennék egy szakemberhez, és ettől lesznek JÓ szülők, mert előre megtanultak ilyen helyzeteket kezelni.


Régen ilyesmi nem volt, mimdenki azon gondolkodott, hogy ma vajon milyen evőeszközzel üssem ma a gyereket, ha hazahoz egy egyest, én örülök, hogy ma már vannak szakemberek, akik segítenek, hogy ilyen családok ne jöhessenek létre.

2023. máj. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Senior Séf ***** válasza:
100%

"takarodj, adj pénzt"

Ezúton is csókoltatom Benjamin Spockot.

2023. máj. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

17

De Spock öregen visszavonta a könyveiben írt tanácsokat.

2023. máj. 29. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
50%
2 nagy pofon, aztán kész.
2023. máj. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!