Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen lesz a gyereketek...

Milyen lesz a gyereketek bizonyítványa? Tanultatok eggyütt?

Figyelt kérdés
A lányom 7.es, és nem tanul, sem velem sem egyedűl. nyelvtan 3, irodalom 3, biosz 2, kémia 2, föci 2, info. 5, angol 3, fizika 2, rajz 4, matek 3
2023. máj. 27. 15:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
84%

6. Akik lepontoznak, azoknak mit csinálnak a gyerekei?


De tényleg nem értem. Mi más dolga van 12 évesen egy gyereknek, mint kussban végigülnie az órát, este megtanulni a leckét, bemenni, és megírni a dolgozatokat.

2023. máj. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
47%

És nyilván a sok elhivatott tinédzser így is tesz, mással sem törődik, mint azzal, hogy juj de jó, hazarohanok suliból, eszem pár falatot és már kezdem is a felkészülést a holnapi dogára.

Te gyereket láttál már, kedves 11-es, vagy még csak hallottál róluk?


Kérdező: az együtt szó miatt ekéznek. Egy gy-vel írják. Illetve hetedikes vagy 7. osztályos. Bár a kérdés nem rólad szól nyilván, hanem a gyerekről.

2023. máj. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
80%
12. Nem hal bele a gyerek, ha suli után max egy órát készül a következő napi dolgozatra, vagy esetleg témazáróra. Látszik a kérdező gyerekének a jegyein, hogy itt ilyesmiről soha nem is volt szó.
2023. máj. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
30%

Mi más dolga van 12 évesen egy gyereknek, mint kussban végigülnie az órát, este megtanulni a leckét, bemenni, és megírni a dolgozatokat.


Erre reagáltam.

Nyilván más dolga sincs. És más se érdekli, csak a tanórák, a felkészülés és a dolgozat.

2023. máj. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
44%

14. Qrva jó mentalitás ez, hogy amihez nincs kedve, de kötelező, ahhoz hozzá se nyúl...


Majd ha lesz egy munkahelye a szakközepes érettségi után pénztárosként, és utálni fogja a munkát, na majd akkor elgondolkodhat, hogy megérte-e kihagyni azt az 1-2 óra tanulást.


Meg amúgy ezért van a SZÜLŐ a gyerek életében, aki megmondja neki, hogy tanulsz, és pont.

2023. máj. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
30%
Te tényleg nem láttál még gyereket.
2023. máj. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
56%

16. Te tényleg nem jártál még egy üzletben sem, ahol az ottani 19 éves pénztáros szinte hozzád vágja a termékeket, amiket vettél, mert utálja saját magát, amiért nem tanult, hanem inkább bandázott iskola után.


Vagy nem kérték még el bunkó stílusban a jegyedet a BKV ellenőrök sem, akik ugyanígy jártak.

2023. máj. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
58%

Közgazdász vagyok, jóltanuló szorgalmas kislány voltam. A diplomát aztán munka mellett, levelezőn tettem le.


A fiam nyolcadikos, mióta kamaszodik a suliban a minimumot hozza. Délután egyrészt én dolgozom, amikor ő hazaér a suliból, nem a gyereket pesztrálom egész nap. Majdnem minden nap van edzése, mikor én hazaérek, ő épp edzésen van. 8-ra kell hazajöjjön.

Szerinted ha a kamasznak azt mondom, ülj le és tanuld meg ő azt mondja, ok, akkor? Menjek haza az irodából és ellenőrizzem a nyolcadikost, hogy elolvasta-e és hányszor? Pláne, hogy ekkora gyereknél már fogalmad sincs, mit kell tanulni, miből lesz dolgozat, mert nem elsős, hogy a tanítónéni beírja a leckefüzetbe, mivel kell foglalkozni.


Szóval. Ha a szülő azt mondja a kamasznak, hogy ülj le tanulni akkor ez mindenhol pont így is történik, hisz a kamasz lelkiismeretes és nem érdeklik a haverok, a csajok, a foci, a telefon, hanem a másnapi dolgozatra készül, hisz valóban nincs más dolga. Amit alá is írok. Csak ez 100-ból 99 gyereknél nem így működik, ahogy a te steril elméleted.


Attól még, hogy majd felnőttként ezek a gyerekek esetleg bánják - egyáltalán nem biztos! - hogy nem tanultak, nem azt jelenti, hogy amikor ott van a helyzetben, ezt ő belátja és átlátja és majd bújja a tankönyvet. Mert elárulom neked: nem. Utólag majd lehet okoskodni. Addig hiába.

2023. máj. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
35%
18. Milyen érdekes, az én gyerekem szépen kussban tanul minden nap 2 órát. Nincs beleszólása.
2023. máj. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
47%
Ülsz felette 5 centire és nézed közben?
2023. máj. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!