Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Honnan jön ez az ostoba...

Honnan jön ez az ostoba indok, amikor a szülők kifejezetten erre hivatkozva megtiltják a kamasz lányuknak a szőrtelenítést?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, amikor azt mondják, hogy túl fiatal/kvás szőrteleníteni, bár ezek is megérnek egy misét.

Hanem amikor azt mondják, hogy azért tilos, mert attól megerősödik a szőr. Ez olyan hülye érv, még akkor is, ha eltekintünk attól, hogy ez egyébként nem igaz. Most ha én le akarom szedni a szőrömet mondjuk a lábamról, akkor azért akarom leszedni, hogy ne legyen ott. Nem érdekel, hogy milyenre nő vissza, mert nem akarom visszanöveszteni, azt akarom, hogy SEMMILYEN szőr ne legyen ott, tehát úgyis leszedem megint.

Akkor tulajdonképpen miért tiltási ok a szülőknek az, hogy megerősödik? Hát ki a bánatot érdekel, hogy milyenre nőne meg, ha az ember csupaszat akar, és akármi nő oda, azt pont le fogja borotválni/gyantázni/epillálni?


2023. jún. 5. 13:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Ez szimpla gonoszság a lánnyal szemben. Az olyan szülők teszik ezt, akik azon élvezkednek, ha a lányuk önbizalma tönkremegy, ha rosszul érzi magát a bőrében és esetleg a társai még csúfolni is kezdik.
2023. jún. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Onnan jön, hogy pár évtizede ez még általánosan elfogadott nézet volt, bár semmi nem támasztotta alá. Valószínűleg onnan jött, hogy a borotválás után kinövő rövid, vágott végű szőrszálak erősebbnek érződtek.
2023. jún. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Én el nem tudom képzelni. Szerencsére az én szüleim (pedig már nem vagyok fiatal) sose voltak ilyenek. Nem szóltak bele. Mondjuk én nem is közöltem velük. A lábamon nyilván észrevették, megjegyezték először, hogy jé sima, leborotváltad. Aztán ennyi. Nem foglalkoztunk vele.
2023. jún. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
mert mindenféle hülyeséget összehordanak, csak hogy még jobban kontrollálni lehessen egy másik emberi lény testét.
2023. jún. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
Nem értem. Nekem van egy 15 éves lányom, és nem tiltom neki a szőrtelenítést.
2023. jún. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

Gondolom azért amiért az egészségügyben is használnak olyan eljárásokat, amelyek haszna vagy nem bizonyított, vagy kifejezetten károsak.


Hatalmi viszony kifejezése és kényelmesség.


Legjobb példa erre a szülés előtti szőrtelenítés. Bizonyítottan nincs semmi pozitív hatása, max az orvos kényelmét szolgálja, mégis csinálják.

2023. jún. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%
Na, megjelent a napi okos. Azért, mert te valamihez nem értesz, még nem jelenti azt, hogy marhaság. A szőrszálak bacikat tartalmaznak, azért kell leszőrteleníteni, ahogyan pl. műtéteknél hajhálót is kell viselni...
2023. jún. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

7


A sima bőrfelületen is pont azok a bacik vannak, mint a szőrszálakon, amik még mindig semmi negatív hatással nincsenek a születendő gyerekre. A baktériumok jóformán mindenhol ott vannak, s a közfelfogással ellentétben nem mint ördögtől való pestist okozó főgonoszok. Baktériumok nélkül pl emészteni se tudnál rendesen.


A műtét más, ott az orvos "kényelme" még érthető, mert jól kell lássa, hogy mit vág. A hajháló meg azért van, hogy ne hulljon oda a haj, ahova nem kellene. Ennek mi köze van ahhoz a szőrhöz, ami a rendeltetési helyén van?

2023. jún. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Nemcsak szülésnél, de más hasi műtéteknél is kell. Van jelentősége. Pl. műtét közben, amikor nyitott a terület nem megy bele a szőrszál a testedbe. Ez nem kényelemi kérdés.

Szülés esetén meg gondolom, mindig meg van az esélye, hogy műtét lesz belőle, ha bármi történik.

2023. jún. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

Mert okoskodó irányításmániások

Amikor én fiúkent 15 évesen elkezdtem hónaljat borotválni anyám még meg is dicsért hogy igényes vagyok

30/f

2023. jún. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!