Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ma a 16éves fiam elmondta...

Ma a 16éves fiam elmondta hogy napi szinten 4-5cigit elszív a barátaival.elmondta hogy a diákmunkából származó pénzből fedezi a cigit.mit tennétek?

Figyelt kérdés
Én így első körbe elmondtam neki ,hogy nagyon nem jó dolog.káros az egészségre,meg felesleges pénzkidobás ....!!!mit tehetnék még?nyilván az én kedvemért nem fog leszokni róla.

2023. jún. 7. 17:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
És ki veszi?
2023. jún. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Kb ennyi idősen szoktam rá. 20 évvel később már tudom hogy le kéne tenni mert káros is, pénzkidobás is.. de hát olyan jól esik. Szerintem nem tudsz tenni semmi többet. Esetleg azt elmondani neki, hogy ha nincs rászokva, akkor ne szokjon rá, mert a legtöbben soha nem szoknak le végleg, vagy ha letették még évek múlva is sóvárognak utána.
2023. jún. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Mivel ennyi idősen akkor még lány létemre én is szívtam nem támogatnám de nem is verhetem meg érte...

A két terhességem alatt nem szívtam, a második terhesség után végleg le is tettem. Ennek már 4 éve, nem is esne jól újra rágyújtani.

Persze elmondanám minden rossz oldalát de sokra úgyse mennék vele.

2023. jún. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Annyit tudsz, hogy otthon nem engeded. Ha magának fizeti, a diákmelós pénzből, nem tudsz trükközni, hogy zsebpénzmegvonás. De már az is valami, ha kevesebb alkalma van rágyújtani
2023. jún. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Semmit nem tennék. Elmondanám, hogy nagyon örülök, hogy így megbízik bennem és elmondta. Igen, káros, igen, szomorú vagyok, hogy emellett döntött, és bármikor segítek, ha le szeretne szokni. De nagyfiú már, ha olyan szintű kontroll alatt próbálnám tartani, hogy ne is tudjon dohányozni, annak több lenne a kára, mint a haszna. Szóval ilyet nem tennék.
2023. jún. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
26%

#4 mert szerinted nem tudja megoldani? Hiába nem engedi otthon ugyanúgy kiosonhat akár habiszti boltba, stb...

Nem tudsz vele mit kezdeni. Elmondtad hogy káros minnél jobban tiltod annál rosszabb lesz.

2023. jún. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp mondd el hogy annak hogy őszinte volt és nem titkolta örülsz, elmondod a káros hatásait és hogy büdös lesz stb, illetve tedd hozzá az is hogy te egy kanyi fityinget se fogsz adni rá ha cigit akar vegye meg magának ha ehhez elég felnőttnek érzi magát akkor a pénzt is ő gazdálkodja ki rá.
2023. jún. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

#6 4 vagyok. Ez nem arról szól, hogy meg tudja-e oldani máshogy. Szimplán, ha nem annyi rágyújtani, hogy kiállok az erkélyre, kimegyek az udvarra, vagy akár odabent csinálom, akkor máris kevesebb, mert erőfeszítést kell tenni a dohányzásért. Ez a mennyiség csökkentéséről szól, nem pedig a leszoktatásról, mert az lehetetlen, pláne, ha nem a szülő az egyetlen pénzforrás.


Én is a kérdező gyerekéhez hasonlóan cigiztem már ennyi idősen. Nálam is volt az otthon ne szabály. És lényegesen kevesebbet szívtam, mint az, akinek lehetett otthon. Mert mondjuk télen/esőben/kánikulában lehet nem indulok el csak azért, hogy cigizzek, az éjszaka közepén ennyi idősen pláne nem, de otthon nem lehet, stb. És akkor elszívom a cigimet, akkor amikor lehet, tehát amikor nem otthon vagyok, és amint hazaértem vége. Más meg otthon halál lazán kiment 1-3 óránként, amikor otthon volt. Egészségügyileg az se mindegy, hogy mennyit szív az ember.

Na meg nekem könnyebb volt leszokni. Akit engedtek otthon cigizni, az azóta is szívja, eszi a fene, hogy milyen drága, de nem teszi le, mert elvonási tünetek. Én meg max buliban gyújtok rá, akkor is egyszer, ha valaki megkínál egy szállal. Nem mindegy

2023. jún. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

Én sajnos, elég erős dohányos vagyok. Prevenciós előadást kellett tartanom a témában, nála fiatalabbnak. Gondolhatod, mennyire lett volna hiteles az én számból, hogy ne dohányozzanak, úgy, hogy tudták, hogy dohányzom🙄

Szóval persze, elmondtam nekik a kötelezőt a káros hatásairól, de lássuk be, a kamaszokat az egészség ilyen szinten még egyáltalán nem érdekli. Minden következmény távolinak tűnik, és az is.

Mivel másra nem vagyok jó, csak elrettentő példának, felvállaltam, hogy mióta és mennyit dohányzom és kiszámoltattam velük, mennyit füstöltem el x éves koromig. Beszélgettem velük arról, ők mit szeretnének elérni x idős korukra és levonták a következtetést, hogy jobban megéri arra gyűjteni, mint koporsószögre.

Két dolog van, amit még fontos megértetni velük. Az egyik, hogy az indíték ideiglenes, a függőség maradandó. Miért dohányzik valaki, aki nem függő? (Tehát a szervezete nem igényli?) A kortársak miatt. (Ő se véletlen, hogy a barátaival dohányzik.) Azt kéne befogadnia, hogy pár év múlva ez már nem lesz menő, huszonévesen senkit nem érdekel, hogy dohányzol-e, leszámítva, akiket ZAVAR. Olyan ember nem lesz, akinél ezzel menő leszel. (Van erről kutatás is, hogy aki 30 éves koráig nem szokott rá, ott elenyésző az esélye, hogy valamikor rá fog.) Ő viszont addigra már ott lesz a függőségével és sose fog leszokni.(Fizikailag lehet, de olyan, mint az alkohol, ha függő volt, lélekben az is marad.) Megéri-e pár év menőzésért az élete végéig tartó rengeteg hátrány?

A másik, hogy nem fogja belátni, hogy már függő. Enyhén még, visszafordítható, de napi 4-5 szál, már függés. Kérd meg, hogy próbálja ki. Bizonyítsa be magának, ne neked! Találkozzon ugyanúgy a dohányos barátaival 1 hétig úgy, hogy mindig van nála cigi, de egy slukkot se szív. (A haveroknak mondhatja, hogy egy fogadás, ha cikinek érzi.) Lehet, hogy kibírja, de ha függő (az), akkor saját maga fogja tapasztalni, hogy milyen nehéz nem rágyújtani, így talán könnyebben belátja.

2023. jún. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.megbeszéltem vele mégegyszer a dolgot.adtam némi iránymutatást neki.mégegyszervelmondtam neki azt hogy mennyire káros a dohányzás.És azt is elmondtam neki hogy jól tenné ha belátható időn belűl leszokna ,amíg nem erős a függés .nyilván ezek lepattannak egy kamaszról,de azt hiszem én amit szülőként megtehettem megtettem.mondtam hogy,a házban nincs dohányzás,még az"én szobám"mottóval sem.Arra is figyelmeztettem hogy se a kertben sem a kapu előtt nem szeretnék csikket látni.megigérte ,hogy nem lesz így.
2023. jún. 7. 22:59
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!