Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kirúghatjak a gyerekem emiatt?

Kirúghatjak a gyerekem emiatt?

Figyelt kérdés

Véletlen (!) a fiam racsukta az ajtót az osztályársa kezére. Fogta az ajtófélfát a gyerekem pedig racsukta az ajtót. Zuzodasa lett, kötéssel.

Se hangos szóváltás, se veszekedés, se semmi arra utaló magatartás nem volt hogy szándékosan tette volna de tegnap az igazgatónő behivatta hogy a kirugasan gondolkodnak vagy fegyelmi. Nyilván ennek nagyobb az esélye de tényleg egy ilyen véletlen atrocitás miatt kirughatnak?? Ilyen van??

Hát tesi órán is bármikor bármi tortenhet egy kosár vagy focimeccsen szintén ártatlanul. Szerintem ez nagyon felvan fújva. Ilyen otthon is történhet. Meg akárhol.


nov. 10. 07:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy valóban úgy történt-e, ahogy a gyereked mesélte. Véletlen baleset esetében nem hinném, hogy felmerülne ilyen. Én meghallgatnám a másik felet is...
nov. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A másik gyerek tudja szerintem tisztázni a dolgot, hogy tényleg nem direkt volt. Őt kellene megkérdezni.
nov. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen. Természetesen ő is mondta az igazgatónak tegnap hogy véletlen volt csak ott hagyta a kezét. Őt is behivtak persze tegnap
nov. 10. 08:11
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezért kirúgják, fellebbezzél. De egy balesetnél, amit a sérült is igazol, hogy az volt, a fegyelmi is túlzás.
nov. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Fel kell tárni, mi is történt.


De a büntetésnek fokozatosnak kell lennie: ha egy egyébként jó magatartású gyereket fegyelmivel elbocsájtanak, azt nagyon meg kell indokolni, és valószínűleg megbukna egy fellebbezésen.


Persze semmi nem csodálkoznék: szólt már meg tanár engem azért, mert egy másik gyerek belerúgott a WC-ajtóba, hiszen én is ott voltam, szóval én is ugyanolyan hibás vagyok...

nov. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
11%
Mondjuk nem értem, hogy lesz zúzódás abból, hogy a gyereked "becsukja" az ajtót. Inkább jól becsapta akor.
nov. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

#6 Nekem is volt már ajtóbecsukásból zúzódásom. Huzat volt, aki fogta az ajtót rosszkor engedte el az ajtót, és telibe rácsapódott a kezemre. Semmi baja nem lett belőle a másik félnek, mondtuk mind a ketten, hogy baleset volt.


A kérdés az, hogy a kérdező gyereke milyen magaviseletű egyébként. Volt-e vele korábban gond? Avagy van-e okuk feltételezni, hogy megfenyegette az áldozatot, hogy az hallgasson?

nov. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezek is jó kérdések, amiket az utolsó felvet. Ha viszont tényleg véletlen volt, mert balesetek történnek sajnos, akkor ha amúgy elevenebb is a gyerek, a fegyelmi meg az eltanácsolással való fenyegetés, az nem korrekt. És nem nagyon bólogatnék, meg fogadnám el, hogy őt most majd jól meghurcolják miatta.
nov. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

Egyébként sok a probléma a gyereked viselkedésével? Ha igen, lehet, hogy ez volt az utolsó csepp az igazgatónőnek.


A fiamnak volt egy osztálytársa, ő tényleg direkt vágta rá az ajtót egy gyerek kezére, szilánkosra tört két ujja. Mivel előtte semmi se volt a gyerekkel, behívták a szüleit, kapott egy igazgatói figyelmeztetést, de nem rúgták ki. Utána se volt amúgy semmi baj a gyerek magatartásával, ez volt az első és utolsó hülyesége.

nov. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
24%

Kérdező, ha biztos vagy benne, hogy a fiad igazat mondott és nem szándékosan csinálta, akkor kérj időpontot az igazgatótól!

És kérdezz rá határozottan, hogy mégis milyen alapon fenyegetik meg kirúgással egy véletlen baleset kapcsán. Én simán belengetném neki, hogy a felügyeleti szervüknél fogok panaszt tenni az igazgató ellen, ill. a bulvár médiát is megkeresem, ha ilyet tesznek.


Magánvéleményem:

Ha szándékosan csinálta volna, akkor is mindkét fél hibás. Én a 6 éves kislányomat is megszidom, ha berakja az ujját ajtónyílásba. Ne rakja be, mert baleset érheti, rácsapódhat az ajtó. Ha egy kamasz szellemileg még nem fogta ezt föl, akkor neki kéne másik iskola, mert fogyatékos és veszélyezteti saját magát.

nov. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!