Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen károkat okozott a...

Milyen károkat okozott a tinédzser gyerekeitekben az, hogy kicsi korukban nézhettek mesét?

Figyelt kérdés

Milyen mentális vagy fizikai károkat okozott a képernyőzés? (bármilyen képernyőre gondolok, tévé, laptop, pc, telefon, tablet)


Ha elolvasok néhány cikket, úgy tűnik, hogy ha megnéz a gyerek egy bogyó és babócát, akkor kb. agysérült lesz.


Azokra a válaszokra lennék kíváncsi, aki/k/nek 10+ éves gyereke/ik van/nak és kicsi korukban nézhettek valamit, vagy időnként vagy rendszeresen (pl. amíg a szülők kitakarítottak).



(Kérlek ne ítélkezzünk, a mai tinezévesek 1-2 éves korában még nem volt ennyire egyértelműen kiabálva mindenki részéről, hogy a szakértők szerint mennyire káros a képernyőzés. Ha tudtak is róla, nem volt komolyan véve és nem volt elterjedt ez a nézet- arra vagyok kíváncsi, hogy ez az egész mennyire van felfújva vagy mennyi igazság van benne. Csak rémísztgetés vagy a tinédzsereknek komoly károsodást okoztak a képernyők).


U.i: Csak személyes tapasztalatokat szeretnék kérni, mert másnak az életébe nem látunk bele, ha pl. egy 13 éves gyerek viselkedésproblémás, nem biztos h a tévé okozta, lehet h azért nézett annyi tévét, mert a szülők nem bírtak vele stb.


Köszönöm a válaszokat!


nov. 19. 14:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%

"Ha elolvasok néhány cikket, úgy tűnik, hogy ha megnéz a gyerek egy bogyó és babócát, akkor kb. agysérült lesz."

. Tehát félreérted, amit olvasol.

nov. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

16 és 19 éves gyerekeim vannak. Semmilyen problémájuk nincs az mesenézésből. Igaz, amikor kicsik voltak még nem volt ennyi okos eszköz. Tabletet, okostelefont 10 éves koeuk előzőtt nagyon fogtak a kezükbe.

Volt tv, nézték mesét de nem túl sokat. Tényleg minden rendben nap délelőtt délután órákat voltunk szabad levegőn. Ezt nem radirozza le egy Thomas a gőzmozdony mese

nov. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

1, tizenX éve is egyértelműen köztudott volt, hogy a túlzott képernyő káros,

2, viszont NINCS egyértelmű közvetett hatás, ami kontrollcsoport hiányában felmérhető lenne

->

Azaz ha csak nincs egy egypetéjű ikerparja az adott gyereknek, aki nem nézett annyi képernyőt, akkor nem lehet megítélni, hogy milyen lett volna a viselkedése, figyelme, koncentrációja, tanulási képessége...stb. tévé/képernyő nélkül.

Így értelmetlen kérdés.

nov. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
#1 elmagyaráznád kérlek? :)
nov. 19. 14:58
 5/21 anonim ***** válasza:
90%
#4: nem magyaráznád inkább el Te? Tudsz linkelni komoly cikket arról, amiben az van leírva, amit állítasz?
nov. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
#5 akkor ne :D
nov. 19. 15:08
 7/21 A kérdező kommentje:

2-3 éve olvastam rengeteget, amikor még várandós voltam, most ezeket nem fogom tudni felkutatni, ha meg beírom a keresőbe akkor nem a legkomolyabb szakértői cikkeket fogja kidobni elsőre.

De nem is doktori disszertációkra vagyok kíváncsi csak személyes tapasztalatokra.

nov. 19. 15:12
 8/21 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam véletlenül, hogy nem a túlzott képernyőzésre gondolok, amikor minden nap 2-3 órát ül a 2 éves a tévé előtt,

hanem arra amikor akkor néz, ha a szülők takarítanak, vagy beteg a gyerek vagy vasárnap délelőtt van, 3 napja esik, ilyesmi. Rendszeresen, de nem napi több órát.

nov. 19. 15:20
 9/21 anonim ***** válasza:
49%

Jó, akkor a személyes a tapasztalat az, hogy nem igaz az, amit azok az állítólagos cikkek állítanak, amivel valószínűleg csak Te találkoztál.


De az már egy 2-3 éves gyereken is látszik közvetlenül, milyen hatása van az ilyen, szinte kóros függőség alakul ki, ha szabályzatlanul kerül a gyerek kezébe. Ez persze csak akkor tűnik fel, ha észreveszed, és azt mondod, hogy "nem".

Az is hótt evidens bárki számára, aki minimálisan kreatív munkát végez, hogy a folyamatos kapcsolat a mobiltelefonnal mennyire rombolja amunka minőségét.


Hogy Te most mire keresel igazolást, nem tudom, de egyértelmű, hogy csak szabályozott körülmények között szabad gyerekek. Ha nem is okoz visszafordíthatatlan károkat, jelentősen hozzájárul nehezen levetkőzhető szokások kialakulásához.

nov. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Jól van, rendben lehet h túloztam...

egy szakemberrel beszéltem egyszer és olyan dolgokat mondott, hogy milyen idegrendszeri bajokat okoz 10 perc képernyő is, amit most nem tudok visszamondani.

Lehet h ez miatt maradt meg bennem az, hogy a 2 évvel ezelőtti cikkekben is hasonlókat olvastam, de akkor gondolom rosszul emlékeztem.


Azért keresek igazolást, mert teljesen kivagyok azon, hogy a gyerekem néz mesét, pedig a feszület alatt fogadtam meg h képernyő közelébe se megy min. 3 éves koráig.

De a gyereknek van apja, nagymamái, nagynénje, unokatestvére akikkel szokott együtt lenni és ott van akkor minden.

És vagy azt mondom h elzárom mindenkitől a gyereket és nem lehet velük vagy minden alkalommal veszekszem mindenkivel vagy hagyom kb tönkremenni a gyereket.

nov. 19. 15:35
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!