Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ma már nem divat a hazaszeretet?

Ma már nem divat a hazaszeretet?

Figyelt kérdés
Sok fiatalból hiányzik az egészséges magyar öntudat és a hazaszeretet.Ez a 65 évnyi kommunista elnyomásnak tudható be. Vélemények?
2010. okt. 20. 18:09
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
"Ez a 65 évnyi kommunista elnyomásnak tudható be."
2010. okt. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim válasza:
65%
Részben igen, meg az azóta is folytonos agymosásnak. Nálunk sajnos jobban működött/ik, mint máshol. Nézd meg pl. az USA-t, róluk azért mindenki tudja, hogy befolyásolhatóak (nem is kicsit), de mégis ott hazafinak lenni erény (mert mért is ne lenne) nálunk meg előbb szólnak meg érte, mint ha teszem azt lopsz...
2010. okt. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
47%
Mit értesz "egészséges magyar öntudat" és "hazaszeretet" alatt?
2010. okt. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
93%

Én egy "mai fiatal" vagyok. Szerintem M.o. tájegységei, országai nagyon szépek, a magyar nyelv is, emellett nagyon érdekes, de. A mai fiatalok is (már aki) átlátják azt, hogy mi uralkodik itt. Nincs munka, a szüleink nem tudnak dolgozni, vagy ha tudnak, akkor nem kapnak annyi fizetést, ami jó megélhetést biztosítana, és itt most nem arra gondolok, hogy azt hiányolom, hogy drága cuccokat kapjak, bár nyilván nem bánnám, de egyenlőre az is gondot jelent, hogy hónap végén meg tudjuk venni azokat az élelmiszereket amik kellenek, vagy ha mondjuk 22.-én szakad le rólam a cipő, akkor következő hónap 3.-ig járjak abba, amiből kilóg a lábam, mert ha cipőt veszünk, akkor meg egy hétig ehetünk üres gyíros kenyeret, és mindezt úgy, hogy a szüleim M.o.-i statisztikák szerint átlagosan keresnek. Ha valaki ebben nő fel, nem biztos hogy szeretni fogja a magyar politikát!

14/L

2010. okt. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
92%

Abszolút egyet értek az útólsóval!! Amikor kicsi voltam akkor mindig azt hajtogattam hogy én itt maradok ebben az országban mert annyira szeretem. Most pedig legszívesebben menekülnék valahova ahol nem azt kell néznem hogy a szüleim azt számolgatják mennyit tudunk kajára és ruhára költeni ebben a hónapban. Lássuk be, Magyarország egy süllyedő hajó. Ennyi.

15/L

2010. okt. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
74%

Tisza cipőt hordok, Pilóta kekszet eszem, és ha meghallom a magyar Himnuszt felállok. Nekem ennyi a hazaszeretet. :)

15F

2010. okt. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
55%

Nem értelek...Mióta kellene divatnak lennie a hazaszeretetnek ? Ez nem minden magyar emberben benne van ?

...

15/l

2010. okt. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó!

18:35 vagyok.

Mért kéne minden emberben benne lenni? Oké, vannak alap, meg nem kérdőjelezhető dolgok, de ha valaki, mikor már meg tudja ítélni, úgy dönt hogy szívesebben élne más országban, akkor megteheti szerintem.

2010. okt. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
76%

Egy egészséges hazaszeretet mindenkiben benne van. Oké, nem a legjobb hely, de ne mondd azt, hogy szívesebben lettél volna mondjuk dán. Szerintem az bizonyos szép városainkra, tájainkra te sem gondolsz undorodva.

Na mindegy, én arra akartam kilyukadni az előző válaszomban, hogy a hazaszeretetet nem lehet divatból csinálni. Ez hülyeség.

2010. okt. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
19:22: Mi bajod a dánokkal? :P Dánia - ahogy elnézem - igencsak jó hely lehet szerintem ;P
2010. okt. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!